Jump to content

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy

Recommended Posts

• Replies 7.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

tak mniej wiecej wyglada fidbak teamowy idacy do gory:

wiem ze pewnie odrobinke stare 馃檪 ale naprawde wciagnalem calosc nosem i moge polecic 馃檪 聽 聽

Z film贸w niedawno ogl膮danych polecam Mr.Nobody. Rewelacyjny film Jaco Van Dormaela. Dla wszystkich, kt贸rzy szukaj膮 w kinie czego艣 g艂臋bszego i lubi膮 troch臋 pofilozofowa膰. Przez film przenika si臋 wiele r贸偶nych idei. A wszystko to podane w nies艂ychanie lekki, zwiewny spos贸b. Ka偶dy te偶 mo偶e odebra膰 film na sw贸j w艂asny spos贸b. Jedni uznaj膮 opowie艣ci starca za majaki i dywagacje na temat nie dokonanych w 偶yciu wybor贸w, inni mog膮 przyj膮膰 wybory za prawdziwe - podlegaj膮ce rozga艂臋zianiu si臋 osi czasu. Warto zobaczy膰 :)

A Ty nie jeste艣 przypadkiem redaktor Z艂otorowicz z Antyradia ? Jak czyta艂em, to wr臋cz s艂ysza艂em jego g艂os w my艣lach :D

Zawsze za mn膮 chodzi艂o prowadzenie jakiej艣 stronki o filmach, czy bloga. Ale nie jakiej艣 koby艂y typu filmweb. I tak powsta艂o co warto obejrze膰. Jeden klik i losuje si臋 film wart polecenia ;)

http://www.cowartoobejrzec.pl/

Aktualizowane codziennie, sporo mi film贸w zosta艂o do dodania, jak i ca艂y czas nowe ogl膮dam :)

Czarny 艁ab臋d藕 - troch臋 p贸藕no, ale w ko艅cu zobaczy艂em to w kinie, i wra偶enia mam bardzo mieszane. Pierwsza po艂owa by艂a niemi艂osiernie nudna, im bli偶ej ko艅ca tym bardziej robi艂o si臋 ciekawie.

艢wietna rola Natalie, dla mnie to bardzo pozytywne zaskoczenie, jak ona to zagra艂a, bardzo dawno nie widzia艂em tak dobrej roli kobiecej, kt贸ra tyle wyra偶a.

Ale z og贸ln膮 ocen膮 ca艂ego filmu mam spory problem, nie do ko艅ca wiem o jakim odbiorcy my艣leli tw贸rcy. Dla ogl膮dacza tranformers贸w ten film b臋dzie szokuj膮cym dzie艂em sztuki o niespotykanej g艂臋bi i wielo艣ci znacze艅. Dla ogl膮dacza Tarkowskiego i Bergmana b臋dzie to straszna p艂ycizna pe艂na trywialnych uproszcze艅 i psychologii dla ubogich. Dla kogo艣 kto lubi i troch臋 transformers贸w i troch臋 bergmana b臋dzie k艂opot. Nie da si臋 nie doceni膰 kunsztu realizatorskiego, podj臋cia trudnego wyzwania, nie da si臋 jednak nie zauwa偶y膰 tego kiczu, tej 艂opatologii. Ja si臋 sk艂aniam ku opcji, 偶e tw贸rcy mieli w r臋ku fantastyczny temat, dotkn臋li czego艣 fascynuj膮cego, ale przestraszyli si臋 偶e wrzuc膮 widza na zbyt g艂ebokie wody wi臋c zrealizowali to w stylu pop.

Ale wszystkie sceny efektowe bardzo fajnie.

Rango - beznadzieja, prawie zasnalem w kinie, dziewczyna mi juz chciala wyjsc z sali ze wzgledu na ohydne stylizacje postaci i "dorosle" zarty... nie polecam, szkoda kasy..

By艂e艣 na oryginalnej wersji czy z polskim dubbingiem ?

Ja by艂em na Rango (z napisami) i jestem zachwycony - oryginalnych dialog贸w bardzo przyjemnie si臋 s艂ucha, r贸偶norodno艣膰 akcent贸w, Depp, Nighty... Muzyka Zimmer'a pi臋knie dope艂nia ca艂o艣ci. Co do stylizacji to miasteczko nazywa si臋 "Dirt" wi臋c jak maj膮 wygl膮da膰 postacie? Poza tym najbrzydsze by艂y czarne charaktery. Poza tym s膮 w filmie naprawd臋 urzekaj膮ce kadry (nie powiem kt贸re, 偶eby nie spojlerowa膰), delikatne nawi膮zania do Pirat贸w i 艣wietny humor. By膰 mo偶e film nie dla ka偶dego, ja w ka偶dym razie serdecznie polecam.

Rango - eh. cudowna animacja i cudowne rendery nie uratuj膮 nudnego i wt贸rnego scenariusza. Miejscami zastanawia艂em si臋, czy nie wyj艣膰 z kina, bo ju偶 to widzia艂em. Schemat goni schemat. eh. Ja jestem zawiedziony.

A ja polece wszystkim "Jak zosta膰 kr贸lem" (kto t艂umaczy te tytu艂y? za艂amka...). Film niby o niczym ale 艣wietnie zrobiony i jeszcze lepiej zagrany. Nawet nie jestem zaskoczony, 偶e tyle oscar贸w zgarn膮艂.

W艂a艣nie dzi艣 te偶 obejrza艂em King's Speech, pomijaj膮c t艂umaczenie tytu艂u (:D) film zacny, bardzo zacny... uwielbiam filmy o grach emocjami (zabieg j臋zykowy celowy :P) i to uczucie kiedy z g贸ry znaj膮c scenariusz, ten i tak ma艂ymi fragmentami potrafi lekko (acz wystarczaj膮co) zaskoczy膰... Film nie rozczarowuje i cz艂owiek czuje, 偶e nie zmarnowa艂 120minut na durne ogl膮danie strzelanin... Takie dobre kino, o dobrych rzeczach.

rango - tydzien wczesniej bylem na "Zaplatanych" i spodobal mi sie tak bardzo ze bylem gotow jeszcze raz zaplacic na bilet zeby go obejrzec po raz kolejny czego niestety nie moge powiedziec o Rango. Film byl tak nudny ze co chwile musialem zmieniac pozycje na fotelu zeby nie usnac, a przed wczesniejszym wyjsciem z sali powstrzymalo mnie tylko to ze zaplacilem za bilet i mialem wciaz nadzieje ze w koncu sie jakos ten film rozkreci. Same animacje jak i obrazki swietne, ale niestety to nie uratuje tego filmu... aha i bylem na wersji oryginalnej

Tron: Dziedzictwo: wyczyta艂em w kt贸rej艣 recenzji, 偶e to najlepszy film zesz艂ego roku powsta艂y wed艂ug najgorszego scenariusza. No i musze si臋 z tym zgodzi膰. Film ma szcz膮tkow膮 i durn膮 fabu艂臋, ale ogl膮da si臋 go 艣wietnie :) Trzeba tylko podej艣膰 do niego z odpowiednim nastawieniem - czyli odbiera膰 jako pokaz 艣liczniutkich obrazk贸w, fajowej muzyki i niez艂ych scen akcji (Lightcycle rulez!).

Ja ostatnio widzia艂em Tangled i Rango, i imho oba by艂y doskona艂e. Rango jest raczej dla doros艂ego widza, ale mnie w og贸le nie znudzi艂. Fabu艂a mo偶e nie jest szczytem oryginalno艣ci, ale realizacja genialna. Troch臋 nie wyobra偶am sobie wersji dubbingowanej.

Tron: Dziedzictwo: wyczyta艂em w kt贸rej艣 recenzji, 偶e to najlepszy film zesz艂ego roku powsta艂y wed艂ug najgorszego scenariusza. No i musze si臋 z tym zgodzi膰.

Kto艣 do艣膰 dobrze to uj膮艂, poniewa偶 Tron: Legacy jest pe艂en ogromnych kontrast贸w. Z jednej strony jest 艣wietny wizualnie i posiada genialn膮 muzyk臋, a z drugiej strony jest zupe艂nie bezbarwny ze wzgl臋du na beznadziejny scenariusz.

The Tourist: zazwyczaj nie wypowiadam sie na temat filmow, ale ten byl tak beznadziejny ze az nie moge sie powstrzymac: co to bylo za gow**?!

a Florian Henckel von Donnersmarck zostaje najgorszym zezyserem w historii! prosze o zgloszenie sie po oderbranie nagrody

Edited by piotrek
zmiana wielko艣ci kroju