Jump to content

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy

Recommended Posts

• Replies 7.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

tak mniej wiecej wyglada fidbak teamowy idacy do gory:

wiem ze pewnie odrobinke stare 🙂 ale naprawde wciagnalem calosc nosem i moge polecic 🙂    

Posted Images

Guest Chrupek3D

Obejrzałem ten Drive... nic specjalnego. Słaby ten film jest po prostu, no chyba, że komuś podobają się kurtki ze skorpionem - będzie zachwycony. Odwozić kobietę samochodem i nie zamienić z nią ani słowa... to chyba po 40 latach małżeństwa, a nie przy pierwszym poznaniu.

Jestes Bogiem - Genialny, magnetyczny, niesamowity. Wszystkie te opinie faktycznie maja swoje pokrycie na ekranie. Mimo, ze nie slucham hiphopu film ogladalo sie rewelacyjnie. Wlasciwie nie bylo elementu ktory by w tej produkcji szwankowal. Jak dla mnie mistrzostwo, film przeniosl mnie w calosci do tamtych lat.

Edited by Traitor

Kilka mniej znanych filmów wojennych, przy których mi szczena opadła:

Talvisota (Wojna Zimowa) - atak ZSRR na Finlandię

Taegukgi hwinalrimyeo (Braterstwo bronii) - wojna koreańska

The Lost Battalion (Zaginiony batalion) - epizod amerykański z frontu zachodniego I WŚ

When Trumpets Fade (Kiedy ucichną działa) - bitwa w lesie Hurtgen, front zachodni 1944

Max Manus - ruch oporu w okupowanej Norwegii

Tmavomodrý svět (Ciemnoniebieski świat) - czeski epizod bitwy o Anglię

Ride with the Devil (Przejażdżka z diabłem) - partyzantka konfederacka w czasie wojny secesyjnej

Das Boot (Okręt) - losy niemieckiej łodzi podwodnej

Beneath Hill 60 - australijscy górnicy na froncie I WŚ

"Jesteś bogiem" - naprawdę warto zobaczyć. To z nowości, a z ostatnio oglądanych to tak:

"Głowa byka" - solidne filmidło, przyjemnie się oglądało. Główny bohater trochę podobny do tego z "Drive", też taki milczek. Film jak najbardziej na plus.

"Masz na imię Justine" - polski film, w sumie dość wstrząsający, dobrze zrobiony. Nie wiem czy mogę powiedzieć, że miło się oglądało - na pewno warto.

"Głowa byka" - solidne filmidło, przyjemnie się oglądało. Główny bohater trochę podobny do tego z "Drive", też taki milczek. Film jak najbardziej na plus.

Ale jaja, "glowa byka" to tak naprawde "Rundskop" - belgijski film nominowany do oskara, a ten gostek, Matthias Schoenaerts - mieszka w moim miescie, z miesiac temu kupowalem sokowirowke w tym samym sklepie co on, zagadalem do niego, fajny gostek, nie wywyzsza sie, nie gra gwiazdy, cool - tez kupil sokowirowke, tylko drozsza :)

Jesteś bogiem już na youtube. nie wiem jakiej jakości, bo nie odpalałem, pewnie screener. Co ciekawe nie mogę zgłosić naruszenia praw - można zgłaszać tylko naruszenie własnych praw, a ma prawie 800k odsłon. Nic tylko skakać z okna.

ola-f z ciekawości odpaliłem - ale to tylko dwugodzinna zapętlona składanka elementów z trailerów i tak dalej, więc luz. A na początku się zdziwiłem, bo w 1080p wrzucone :)

rozpruwacz jak to się nie wywyższa skoro kupił droższą sokowirówkę?! :D

"Młyn i krzyż" oglądaliśmy na Camerimage ostatnim i zasnęliśmy. :P

Za to zbieram się do szukania filmów Majewskiego w szczególności "Angelusa".

Wczorajszy wywiad z nim w Kocham Kino był za to mega-tendencyjny.

Dredd 3D - Dla mnie pierwszy film hollywoodzki w tym roku, który naprawdę dał więcej niż się spodziewałem. Fabuła prosta jak pałka milicjanta, ale za to jest napięcie i jest klimat, a już zapomniałem, że w kinie masowym też może być klimat. Szkoda, że to wszędzie na świecie robi klapę. Podejrzewam kiepski marketing i trochę jednak za wysoki poziom brutalności. Jest mocno krwawo, prawie jak u starego Verhoevena , albo w kinie azjatyckim - więc na randkę to ten film się nie nadaje.

Ponieważ w każdej recenzji mówi się o nawiązaniach Dredda do filmu "The Raid : Redemption" z Indonezji to obejrzałem też i to. I rzeczywiście jest trochę podobieństw. Jak na niewielki budżet i znacznie bardziej kameralne warunki to "Raid" naprawdę daje radę. Kawał mocnego kina kopanego, ale że mnie to trochę już nużyło to kopanie w którymś momencie ( niektóre pojedynki to trwają coś pod 10 minut ) to jednak aż tak mnie nie porwał.

salut

t.

na youtube jest cała ścieżka z dreed 3d - bardzo klimatyczna słucham od kilku dni smarując jakieś sf'y.

Co do podobieństwa - ten film naprawdę trzyma się komiksu, a tu jest niejako wprowadzenie:

Jesteś Bogiem. Bardzo dobre kino. Solidne. I świetna muza :) Po trailerach spodziewałem się, że bedzie słabiej i pozytywnie się zaskoczyłem. Nie jest to arcydzieło ani kino wybitne, ale po prostu takie solidne kino :)

This must be the place - albo Wszystkie Odloty Cheyenne w naszym "dosłownym" tłumaczeniu :P

Mega postać, sean pen jak dla mnie rewelacyjnie wykreował postać, świetna muzyka, miażdżące momenty (te komediowe jak i z rodzaju ludzkiego istnienia), no byłem bardzo poruszony i mile zaskoczony po tym filmie, ludzie chwalili chwalili i mieli racje, polecam

Rotcore - Dzięki za cynk, faktycznie fajny film.

"Jesteś Bogiem" wczoraj byliśmy, na chłodno - kawał dobrego kina - przede wszystkim super kreacje aktorskie. Fajne zdjęcia. Niestety samo opowiadanie jest drętwe i pomija bardzo dużo smaczków o których można poczytać sobie tu i ówdzie. 7/10.

Snow White and the Huntsman - suck, tak jak kazdy film z ta laska z Twilight =)

Theron za to byla swietna, art director tez odwalil kupe swietnej roboty i FX byly tez cool, w sumie da sie obejrzec jak niezmienna mine krolewny sniezki potraficie zniesc.

Zgadzam się, śnieżka jako film bardzo plastyczna, widać, że wszystko ma wizję. Nie wiem czemu tylko ją obsadzili jako śnieżkę, ta dziewczyna wygląda jak córka farmera, która je kukurydze stopami. Trol mi się bardzo podobał i stylizacje krasnali.

• 2 weeks later...

Abraham Lincoln: Łowca Wampirów - największa bzdura jaką widziałem ostatnio... w ogóle jakie tam sa przekomiczne ujęcia i efekty specjalne, slow motion co kilka sekund i to też w komicznych sytuacjach... przez cały film nie poczułem żadnych emocji, aktorzy byli drętwi jak coś co jest drętwe ;P znowu jakaś dziwna wizja wampirów, które nagle nie giną od światła słonecznego i nie mogą siebie nawzajem wybijać... nie polecam i stanowczo odradzam oglądania tego szitu... pozdro