Jump to content

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy

Recommended Posts

• Replies 7.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

tak mniej wiecej wyglada fidbak teamowy idacy do gory:

wiem ze pewnie odrobinke stare 馃檪 ale naprawde wciagnalem calosc nosem i moge polecic 馃檪 聽 聽

Posted Images

Iron Man 3 - Moim zdaniem najlepsza cz臋艣膰 marvelowej sagi , co nie zmienia faktu, 偶e to taki film do obejrzenia i zapomnienia. Ale zabawa w porz膮dku.

Anna Karenina - z zaleg艂o艣ci. Genialna konwencja, absolutnie genialna. 艢wietnie wygrany teatr w kinie, trudno to zaszufladkowa膰. Sprytne i nowatorskie. Par臋 bardzo 艂adnie wygranych, emocjonalnych scen. Gdyby nie to, 偶e ja generalnie nie "kupuj臋 " tej bohaterki i tej historii to bym by艂 zachwycony, ale i tak da艂o si臋 ogl膮da膰.

Wielki Gatsby - dla mnie rozczarowanie. Spodziewa艂em si臋 dynamitu. Pierwsza po艂owa 艣wietna i dok艂adnie tak 偶ywa jak nale偶y si臋 spodziewaa膰 po Luhrmannie , ale w drugiej po艂owie film siada okrutnie i zamiast przypomina膰 najlepsze chwile " Moulin Rouge " zaczyna przypomina膰 najs艂absze momenty "Australii" . Szkoda. Potencja艂 by艂.

Hm mi si臋 Iron Man podoba艂 ale odnios艂em wra偶enie, 偶e by艂 nieco za bardzo...no w艂a艣nie w sumie nie wiem jaki, dla mnie w pewnym momencie za du偶o by艂o eksplozji i "ameryka艅sko艣ci" i dziwnych tanich chwyt贸w w tego typu filmach ale zabawa i tak przednia. Podoba mi si臋 motyw z wykorzystaniem postaci Mandaryna ;)

ogl膮da艂em starego Conana barbarzy艅ce, jest kilka klimatycznych scen, kilka zabawnych scen( zw艂aszcza jak Arni wkracza do akcji ze swoim niemieckim akcentem ) oraz 艣wietny soundtrack, jednym s艂owem warto

Krudowie - bardzo fajny, lekki, z humorem. Polecam. No i dla fan贸w F/X贸w - du偶o 艂adnych wybuch贸w i rozwalanych ska艂.

Niby na tak,ale... by艂em z ma艂ymi dzieciakami (3-6) - im si臋 podoba艂o, ale te偶 bez przesady. A np Epok臋 lodowcow膮 ogl膮daj膮 co 2 miesi膮c i ca艂y czas je cieszy. Niestety Krudowie s膮 w warstwie scenariuszowej wytarci do granic mo偶liwo艣ci. Scenarzy艣ci zbyt kurczowo si臋 trzymaj膮 wykutych na pami臋膰 kamieni milowych z Ka偶dej_Porz膮dnej_Opowie艣ci : bohaterowie - ka偶dy inny, ze swoim 艣wiatem, problem kt贸remu trzeba stawi膰 czo艂a, droga do pokonania tego problemu uczy czego艣 nowego bohater贸w,programowy twist, przemiana, drugi programowy twist,happy end --- mo偶e re偶yser przerobi艂 to podr臋cznikowe 膰wiczenie w zbyt oczywisty spos贸b ( bo np Jak oswoi膰 smoka... teoretycznie to samo, ale jako艣 bez czkawki [he he] si臋 oby艂o). Wizualnie bomba film, ale jako艣 wra偶enie, 偶e to zapychacz pozostaje. DW robi co 2-3 film NAPRAW臉 fajnie, pomi臋dzy to jakie艣 mia艂kie zapchajdziury... Pewnie to kwestia rozdzielania scenariuszy, RE呕YSER脫W przydzielanych do poszczeg贸lnych film贸w... Disney robi jednak bardziej przygotowane projekty, ale to kwestia do艣wiadczenia, zapewne...

Oczywi艣cie to rozwa偶ania o najwy偶szej p贸艂ce jako艣ci, wi臋c nawet "zapchajdziura" to poziom rzadko w Polsce widziany... 80% widowni okiem nie mrugnie nawet...

Czasem trzeba sobie tak膮 sztamp臋 obejrze膰 dla rozlu藕nienia. A jak Ci si臋 znudzi sztampa to prosz臋 bardzo: Kubrick, Lynch, Tarantino... Cho膰 akurat ten ostatni to na sztampie bazuje, ale podnosi j膮 do rangi arcydzie艂a.

"Mistrz" Andersona - intryguj膮cy, cho膰 trudny obraz, szczerze powiedziawszy jego druga cz臋艣膰 jest dla mnie do艣膰 niejasna, niemniej jest to JAKI艢 film, zdecydowanie autorskie kino.

oj racja, to takie kino kt贸re d艂ugo po seansie jeszcze cie gdzie艣 sw臋dzi i uwiera i nie mo偶esz przesta膰 my艣le膰 co w艂a艣ciwie widzia艂e艣. Ja np "przekr臋tk臋" w ostatniej scenie i puent臋 filmu zrozumia艂em dopiero na nast臋pny dzie艅. Nie wiem kto zajmuje si臋 nominacjami do oscar贸w ale Phoenix rzuca na kolana i ka偶e zbiera膰 szcz臋k臋 z pod艂ogi. Anderson ju偶 w "A偶 poleje si臋 krew" zacz膮艂 rozk艂ada膰 na czynniki pierwsze religi臋 i mechanizmy ni膮 rz膮dz膮ce, ale w "Mistrzu" - miszcz!

ogl膮da艂em starego Conana barbarzy艅ce, jest kilka klimatycznych scen, kilka zabawnych scen( zw艂aszcza jak Arni wkracza do akcji ze swoim niemieckim akcentem ) oraz 艣wietny soundtrack, jednym s艂owem warto

Conan Barbarzy艅ca to moje ulubione kino fantasy, w pewnych kr臋gach film kultowy.

oj racja, to takie kino kt贸re d艂ugo po seansie jeszcze cie gdzie艣 sw臋dzi i uwiera i nie mo偶esz przesta膰 my艣le膰 co w艂a艣ciwie widzia艂e艣. Ja np "przekr臋tk臋" w ostatniej scenie i puent臋 filmu zrozumia艂em dopiero na nast臋pny dzie艅. Nie wiem kto zajmuje si臋 nominacjami do oscar贸w ale Phoenix rzuca na kolana i ka偶e zbiera膰 szcz臋k臋 z pod艂ogi. Anderson ju偶 w "A偶 poleje si臋 krew" zacz膮艂 rozk艂ada膰 na czynniki pierwsze religi臋 i mechanizmy ni膮 rz膮dz膮ce, ale w "Mistrzu" - miszcz!

"Mistrz" faktycznie bardzo dobry. Nie zdziwi臋 si臋 gdy za kilka lat film osi膮gnie status arcydzie艂a i b臋dzie analizowany na wszystkie mo偶liwe sposoby. Mimo to ja wol臋 te wczesne Andersony o tych dw贸ch ostatnich. Boogie Nights, Magnolia, Lewy Sercowy... by艂y bardziej "popowe" ale przez to jako艣 te偶 bardziej przyst臋pne. A偶 Poleje si臋 Krew i Mistrz ogl膮dam z podziwem ale jako艣 nie przemawiaj膮 do mnie tak jak tamte filmy.

Conan Barbarzy艅ca to moje ulubione kino fantasy, w pewnych kr臋gach film kultowy.

Eee tam tylko w pewnych kr臋gach... Wsz臋dzie!! :)

Ja ogl膮da艂em film pod tytu艂em "Parker". Nie wiem kiedy przesta艂em si臋 艣mia膰 ze Stathama i po prostu zacz膮艂em podziwia膰 jego konsekwencj臋 w kr臋ceniu identycznych film贸w :P Po Parkerze mo偶na si臋 spodziewa膰 dok艂adnie tego samego co po innych jego filmach. Jest strzelanina, kopanina i kilka g艂upich tekst贸w... ca艂y film wypada 艣rednio ale trzyma poziom do kt贸rego ju偶 nas Statham przyzwyczai艂 :) 6/10

PS. Parker (a raczej Porter) w wykonaniu Gibsona by艂 du偶o lepszy ;)

Edited by michalz00
  • 4 weeks later...

Jest moc w tym trailerze :) Naprawd臋 chcia艂bym 偶eby wyszed艂 im 艣wietny film. Wi臋ckiewicz gra tu chyba rol臋 偶ycia ;)

Ja ostatnio obejrza艂em kilka film贸w. Z nowo艣ci:

Oz Wielki i Pot臋偶ny [2013] - Podoba艂 mi si臋. Wizualnie momentami ten film jest przepi臋kny (szczeg贸lnie na pocz膮tku). Zagrany jest w miar臋 dobrze. Franco nawet mi pasowa艂 do roli. Weisz i Williams graj膮 poni偶ej swoich mo偶liwo艣ci, ale takie maj膮 role. Najs艂abiej wypada Kunis, kt贸ra nie pasuje do swojej roli. Ostatnimi czasy rzadko si臋 te偶 zdarza 偶eby sequel albo remake przy okazji nie zniszczy艂 legendy orygina艂u. W tym przypadku mo偶na powiedzie膰, 偶e uda艂a im si臋 ta sztuka ;) 7.5/10

Jack Pogromca Olbrzym贸w [2013] - To jest w sumie spore zaskoczenie, na plus. Spodziewa艂em si臋 kompletnego badziewia a okazuje si臋, 偶e film wcale nie jest taki z艂y. Momentami jest nawet fajny :) I gdyby tylko g艂贸wne role zagrali bardziej do艣wiadczeni aktorzy a efekty specjalne by艂y na wy偶szym poziomie to ten film m贸g艂by zrobi膰 wi臋cej szumu... 6/10

Ze staroci: Przedzieram si臋 powoli przez filmografi臋 William'a Wyler'a, genialnego re偶ysera (ma on na swoim koncie mi臋dzy innymi taki skromy film pod tytu艂em... Ben Hur ;) ) I tak si臋 z艂o偶y艂o, 偶e obejrza艂em dwa jego filmy z czas贸w wojennych.

Mrs. Miniver [1942] - Obawia艂em si臋, 偶e te filmy b臋d膮 jedn膮 wielk膮 propagand膮, ale na szcz臋艣cie tak si臋 nie sta艂o. Oczywi艣cie w ko艅c贸wce tego filmu jest troch臋 gadki dodaj膮cej otuchy w trudnych czasach ;) Ale daleko temu od tego co wyprawia dzisiaj Michael Bay w swoich filmach :D A og贸lnie film opowiada ciekaw膮 histori臋 angielskiej rodziny, kt贸ra musi zmierzy膰 si臋 z wkraczaj膮c膮 do ich kraju wojn膮. 8/10

Najlepsze Lata Naszego 呕ycia [1946] - Natomiast w tym filmie Wyler opowiada histori臋 tr贸jki ameryka艅skich 偶o艂nierzy, kt贸rzy wracaj膮 po wojnie do domu. Okaleczeni, dos艂ownie i w przeno艣ni, musz膮 zmierzy膰 si臋 z now膮 rzeczywisto艣ci膮. I ten film to, wed艂ug mnie, ju偶 kompletne arcydzie艂o. Wszystko jest tu doskonale wywa偶one. Pochwa艂a dla weteran贸w miesza si臋 anty-wojennymi motywami. Genialnie zagrane i wyre偶yserowane. Polecam. 10/10

Oba filmy wygra艂y Oscary za Najlepszy Film i Re偶yseri臋.

Edited by michalz00

michalz00: Mam nadziej臋 偶e b臋dzie przynajmniej tak dobry jak w R贸偶yczce. W og贸le 艣wietny aktor, szczeg贸lnie w audiobookach i dubbingu. Co do samego filmu, to mimo temu co m贸wi wielu Wajda ma doskona艂y warsztat i to musi by膰 hit. Chocia偶 Kana艂u i tak nie pobije ju偶 nigdy.

Man of Steel

Dla mnie? Fenomenalne widowisko.

Szed艂em na film o superbohaterze przez du偶e "S", obro艅cy ludzko艣ci, kt贸ry od pocz膮tku swojego istnienia dokonywa艂 rzeczy niezwyk艂ych korzystaj膮c ze swoich fantastycznych umiej臋tno艣ci. Co dosta艂em? Nic mnie z tego co oczekiwa艂em. Obro艅ca ludzko艣ci o nadprzyrodzonych zdolno艣ciach ratuje 艣wiat w widowiskowym stylu, jakiego pr贸偶no szuka膰 w innych filmach.

I w sumie w tym momencie trzeba by by艂o ostrzec tych, kt贸rzy z nieokre艣lonymi oczekiwaniami spodziewaj膮 si臋 cz臋sto czego艣 innego. Nie wiem, czego mo偶na si臋 spodziewa膰 po blockbustrze z Supermanem w roli g艂贸wnej?

Film jest 艢wietny wizualnie. Koncepcja obcej cywilizacji, Kryptona - tamtejsze stroje, technologia, pojazdy, ma艂e detale. Wszystko jest 艣wietnie zaprojektowane. Kto艣 gdzie艣 napisa艂, 偶e Snyder zrobi艂 lepszego Gigera ni偶 Scott w Prometeuszu. I co艣 w tym zdecydowanie jest. Szacunek trzeba odda膰 za zdj臋cia i ca艂膮 prac臋 kamery. Jest ona specyficzna, nie ka偶demu przypadnie do gustu. Na filmie na艂o偶one s膮 r贸偶ne, ch艂odne filtry, kamera sprawia wra偶enie cz臋sto trzymanej z 艂apy, do tego dochodzi balans zoomem i ostro艣ci膮. Jednych to zachwyca, innych razi. Jedno jednak trzeba przyzna膰 - to buduje wizualn膮 identyfikacj臋 filmu. Je艣li w przysz艂o艣ci kto艣 poka偶e mi tak zrobiony fragment filmu, to z pewno艣ci膮 pomy艣l臋 o Cz艂owieku ze stali, 偶adnym innym filmie.

Obraz doprawia muzyka Zimmera, a tej chyba nie trzeba reklamowa膰. Klei si臋 z obrazem idealnie. Widzia艂em kiedy艣 jak kto艣 napisa艂, 偶e na 艣cie偶ce d藕wi臋kowej brak jednoznacznego motywu muzycznego. Motywu Supermana jest, jednak mo偶e si臋 zagubi膰 dla niewprawionego s艂uchacza pomi臋dzy innymi, bo jest ich na 艣cie偶ce d藕wi臋kowej...ja wy艂apa艂em 3. Jeden dla Supermana, jeden dla Zoda i jeszcze jeden, kt贸rego nie zdo艂a艂em przypisa膰. Zabieg taki Zimmer robi艂 juz wcze艣niej. R贸wnie偶 w Mrocznym Rycerzy Joker mia艂 sw贸j w艂asny motyw muzyczny, chocia偶 tam by艂 on wyra藕nie inny (niepokoj膮ce niskie dudnienie). P艂yt臋 z OSTem z Man of Steel na pewno z艂apie w swoje r臋ce.

Fabularnie film mo偶na podzieli膰 na kilka wyra藕nych cz臋艣ci. Jednym z minus贸w jakie moge przypisa膰 do prowadzenia akcji, jest taki, 偶e w pierwszej godzinie wszystko dzieje si臋 bardzo szybko. Tempo akcji w ca艂ym filmie jest oczywi艣cie szalone, ale na pocz膮tku skaczemy pomi臋dzy jednymi wydarzeniami, a kolejnymi. Nigdy nie przepada艂em za takimi rozwi膮zaniami, ale rozumiem, 偶e inaczej nie da艂oby si臋 upchn膮膰 w filmie takiej ilo艣ci wydarze艅. Gdy pojawia si臋 Zod na Ziemi ca艂o艣膰 troch臋 si臋 zmienia. Przestajemy skaka膰, od tego momentu akcja toczy si臋 bardziej liniowo i oczywi艣cie pojawia si臋 du偶o mordobicia. Przybysze z Kryptona to raczej go艣cie o stylu walki close-combat, a z ka偶dego ciosu id膮 fale uderzaj膮ce krusz膮ce mury. Widowisko jak cholera! Zako艅czenie tej ponad godzinnej destrukcji w wielkim stylu by艂o - dla mnie osobi艣cie - zupe艂nie zaskakuj膮ce, wr臋cz szokuj膮ce. Pono膰 Nolan nie popiera艂 takiego zamkni臋cia kwestii Zoda, kt贸ry mia艂 podzieli膰 los reszty swojej za艂ogi. Jednak Snyder chcia艂 inaczej i musia艂 si臋 troch臋 nam臋czy膰 by przemyci膰 takie rozwi膮zanie. I chwa艂a mu za to. Gdyby film sko艅czy艂 si臋 te 20 minut wcze艣niej, pewnie pozostawi艂by we mnie du偶y niedosyt. Finalna walka wnios艂a du偶o. Nie tylko jest to element pewnej oczekiwanej sprawiedliwo艣ci, czy wizualnie wgniataj膮ca w fotel walka, ale te偶 motyw, kt贸ry buduje bohatera i jego p贸藕niejsze decyzje. Kto艣 powiedzia艂 mi, 偶e film by艂 przewidywalny. C贸偶...ja ciesz臋 si臋, 偶e mam w艣r贸d znajomych jasnowidz贸w, bo dla mnie film taki przewidywalny nie by艂 (no chyba, 偶e uzna膰 za przewidywalny fakt zwyci臋stwa dobra nad z艂em). Osobi艣cie przez godzin臋 w trakcie seansu zastanawia艂em si臋 jak g艂贸wny bohater pokona przeciwnika, kt贸rego nie da si臋 tak zwyczajnie zastrzeli膰...

Sama logika filmu i postacie, co widzowie cz臋sto wytykaj膮 r贸偶nym filmom, jest do kupienia. Moim zdaniem film klei si臋 du偶o bardziej ni偶 np. Iron Man 3 ( o kt贸rym nie napisa艂bym wiele pozytywnego). Da si臋 wy艂apa膰 troch臋 g艂upot. Niekt贸re rozwi膮zania s膮 odrobin膮 naiwne, bo gdy pomy艣li si臋 o tych wszystkich ludziach w r贸偶nych sytuacjach (np. wal膮cych si臋 budynk贸w, albo arktycznego lodowca, gdzie temperatura pono膰 spada do -45), to widz jest w stanie sobie wyobrazi膰 dziesi膮tki innych zachowa艅, tylko nie takie, kt贸re aktualnie podejmuj膮 bohaterowie. Jest to jednak przywilej re偶ysera, do podejmowania takich decyzji, a nie innych. Snyder uchroni艂 si臋 jednak w moim mniemaniu przed wplataniem skrajnie nielogicznych bzdur, gdy kogo艣 zabijaj膮, a ten ucieka itp. Oczywi艣cie najwi臋ksze podejrzenia wzbudza sama logika stoj膮ca za mocami Supermana, ale to w ko艅cu posta膰 tak fantastyczna, jak tylko mo偶e by膰. Tw贸rcy i tak podj臋li wysi艂ek wyja艣nienia 藕r贸de艂 mocy superbohatera i chyba trzeba to kupi膰 bez zb臋dnego zastanawiania si臋 nad tym. W ko艅cu...to nie jest film przyrodniczy. Zreszt膮, czy film staje si臋 gorszy je艣li przyjmiemy, 偶e go艣膰 postawiony pod 艣cian膮 i staj膮cy w obronie rodziny, jest w stanie pokona膰 w walce szkolonego 偶o艂nierza? Co do bohater贸w, to pewnym minusem jest fakt, 偶e w nat艂oku wydarze艅 zabrak艂o troch臋 przestrzeni dla rozwini臋cia i zaprezentowania samych bohater贸w.

Podsumowuj膮c. Je艣li nie b臋dziecie pr贸bowa膰 roztrz膮sa膰 tego, jak mo偶na kodowa膰 DNA, oraz w jaki spos贸b obni偶ona grawitacja wp艂ywa na umiej臋tno艣膰 lotu, to dostaniecie bardzo 艂adnie zszyte, monumentalne widowisko wprowadzaj膮ce kino o superbohatera na wy偶szy poziom. Takie moje zdanie :)

Edited by CzAk1

Ja te偶 jestem dopiero co po seansie nowego Supermana. Zgadzam si臋, 偶e jest widowiskowo. Fajne zdj臋cia, super efekty i w og贸le, ale... Ten film mnie jako艣 nie porwa艂. Moim zdaniem Batman w konwencji na serio sprawdza si臋 duuu偶o bardziej. Na pewno Man of Steel to film dobry, ale jednak przyczepi艂bym si臋 do tempa, dynamiki. W ostatniej cz臋艣ci filmu, kiedy zaczyna si臋 pojedynek z obcymi trudno m贸wi膰 o jakim艣 budowaniu napi臋cia. Wszystko dzieje si臋 w zawrotnym tempie i akcja nie zwalnia do ko艅ca filmu. By艂o to troch臋 nu偶膮ce. To jakby w jakiej艣 piosence wokalista dar艂 si臋 przez po艂ow臋 utworu.

Nie czepiam si臋 oczywi艣cie rzeczy typu dlaczego superman lata ipt., ale kilka dziwnych zachowa艅 bohater贸w jednak by艂o. Np. dlaczego rodzice supermana nie polecieli razem z nim? Ja wiem, 偶e w komiksie nie polecieli i tu te偶 nie mogli, ale mo偶na to by艂o jako艣 wyt艂umaczy膰.

Nie przekona艂a mnie te偶 scena, w kt贸rej Superman nie uratowa艂 swojego przybranego ojca. By艂y sceny, kt贸re mia艂y nas przygotowa膰 na tak膮 decyzj臋, ale jednak nie przekona艂o mnie to.

No i sam ten fakt, 偶e jak Clark Kent za艂o偶y okulary, to ju偶 nikt nie poznaje, 偶e jest Supermanem. To te偶 oczywi艣cie ju偶 skaza pierwowzoru i ci臋偶ko co艣 z tym zrobi膰, st膮d moje wcze艣niejsze zdanie - Superman nie sprawdza si臋 w konwencji "na powa偶nie" tak jak Batman.

P.s. Dizajn by艂 super, ale by艂 jeden zabawny moment na pocz膮tku filmu. Dlaczego tych buntownik贸w na Kryptonie wystrzelono na orbit臋 w statkach w kszta艂cie... czarnych penis贸w? :)

to ja z Supermanem ma tak, 偶e troch臋 nudnawy, patetyczno - pompatyczno - mesja艅sko 艣mieszny. Na rozmowie z ksi臋dzem prawie si臋 za艣mia艂em na g艂os. Bijatyki niby efektowne i WIELKIe ale z drugiej strony ju偶 to wszystko widzia艂em i nudne to. Mnie osobi艣cie rozlatana kamera denerwuje. Czasami oczopl膮su mo偶na dosta膰.

No ale b臋d膮 kolejne cz臋艣ci - to pewnik. LexCorp ju偶 si臋 w filmie pojawi艂.

Jako, i偶 osobi艣cie zgadzam si臋 w 100% z Czak1m, doda膰 mog臋 jedynie jedno: cinema dx kopie dupsko niesamowicie przy tym filmie. Nigdy nie by艂em na 偶adnym "przyrodniczym" filmie w takim kinie ale tutaj efekt jest 艣wietny. Czu艂em si臋 jak ma艂e dziecko w disneylandzie:) Przy walkach wr臋cz dostajemy po nerach i plecach. Podmuchy przy eksplozjach dodaj膮 50% do efektu, wiatr i zapachy rewelacyjnie oddaj膮 atmosfer臋. Momentami mo偶e wkurza膰 d藕wi臋k dysz przy nieco cichszych scenach ale og贸lnie na du偶y plus. Ci co maj膮 okazj臋, polecam z czystym sumieniem. Widowisko warte tych prawie 5 dych ale z popcornem nie wchod藕cie :)

Moje trzy grosze o Man of Steel - Pierwsze p贸艂torej godziny zdecydowanie aspiruje do blockbustera wy偶szych lot贸w. Momentami mo偶na by艂o pomy艣le膰, 偶e Cz艂owiek ze Stali do艂膮czy do Cz艂owieka z 呕elaza i Cz艂owieka z Marmuru, w najgorszym przypadku do Cz艂owieka w Ogniu, taka powaga bi艂a z ekranu ;) I musz臋 si臋 przyzna膰, 偶e da艂em si臋 na to nabra膰 bo bardzo mi si臋 to wszystko podoba艂o. Niestety ca艂a ta praca leg艂a na ko艅cu w gruzach (dos艂ownie :P ). Gdyby Roland Emmerich i Michael Bay zrobili sobie filmowe dziecko, to wygl膮da艂oby ono jak ostatnie 40 minut Cz艂owieka ze Stali. Rozwa艂ka na skal臋 Emmerich'a ale skonstruowana na mod艂臋 Bay'a, czyli bez US Army ani rusz. W poprzednich filmach o Supermanie byli tylko ch艂opcami do bicia, w tym s膮 ju偶 bardzo wa偶nym elementem akcji. W og贸le bez US Army, Optimus Prime czy Superman by sobie nigdy nie poradzili... Ale jakie czasy takie blockbustery. Mroczny Rycerz nie pokona przeciwnik贸w bez super komputera, kt贸ry mo偶e pods艂uchiwa膰 wszystkich-wsz臋dzie ;) A Cz艂owiek ze Stali nie ma wyboru i musi wprowadzi膰 w 偶ycie zasad臋 "Nie negocjujemy z terrorystami "... Eeehh tylko rozrywki w tym wszystkim za ma艂o, a z tych gruz贸w na koniec wy艂ania si臋 puste widowisko. 7/10 za te pierwsze p贸艂torej godziny, design Krypto艅skich zbroi i sprawn膮 realizacj臋 ;)

Edited by michalz00

Superman - przyzwyczajony do faktu ze kazde filmy z Marvela/DC sakuja az fak, obawialem sie ze film bedzie cienki jak sik pajaka. Zwlaszcza majac w pamietci porazke S-mana z 2006r. Nawet nie smialem marzyc ze film bedzie na tyle dobry co Avangers, slyszalem tez juz 2 opinie ze film jest slaby.... A tu seans sie zaczyna i - BAM! right in your face, nawet zazwyczaj lekko mnie irytujacy Crowe swietnie sie prezentowal na tle wybuchajacych statkow obcych. Design Kryptona tez spoko, chociaz tez z Thor-a uwazam za lepszy. Jak dla mnie film jest przefajny (zeny nie pisac zajebisty). Warto udac sie do kina na seans!

A co sie na koncowce dzieje to normalnie damnnnnnnnn..... pycha.

Pozwol臋 sobie odnie艣膰 si臋 do uwagi na temat ameryka艅skiego wojska i patetyczno艣ci...

Zastanawiam si臋 bowiem, czy to faktycznie takie z艂e?

Na Polak贸w to dra偶ni i razi. "Zn贸w ameryka艅skie wojsko i niezniszczalni marines"

Ale zdaje si臋, 偶e za oceanem nie wzbudza to ju偶 takich kontrowersji. Skoro Mrines ratuj膮 niejednego bohatera i 艣wiat w wielu filmach, to by膰 mo偶e ameryka艅ska widownia tego chce i p臋ka z dumy na my艣l o s艂awieniu ameryka艅skiej si艂y w 艢wiecie.

A czy my nie chcieliby艣my czego艣 podobnego?

Sporo ostatnio by艂o m贸wione o serialu "Nasze Matki, Nasi Ojcowie" wyemitowanym przez TVP1. Przy tej okazji pojawi艂 si臋 np. ten tekst: http://erykmistewicz.pl/news/359/17/Polski-Instytut-Antypolskich-Filmow-Tygodnik-Do-Rzeczy

A w nim:

A Polacy? Zamiast wzmacnia膰 w艂asn膮 dum臋, dajemy si臋 zagania膰 do bydl臋cych wagon贸w 鈥濳ac Warszawa鈥 i 鈥濿yjazd贸w Integracyjnych鈥. Publiczne pieni膮dze zarz膮dzane przez Agnieszk臋 Odorowicz z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wspieraj膮 wszystkie mo偶liwe antypolskie produkcje. Antypolskie, prezentuj膮ce Polak贸w jako wci膮偶 pijanych, kierowanych prymitywnymi instynktami, samczych, brudnych, z艂ych. Antypolskie, gdy oskar偶aj膮 Polak贸w, 偶e w nieludzkich warunkach przes艂uchiwali talib贸w. Antypolskie, wzmacniaj膮ce najgorsze stereotypy, buduj膮ce i przekazuj膮cy 艣wiatu Polak贸w-antysemit贸w.

Moim zdaniem co艣 w tym jest. Buntujemy si臋 przeciw innym, kt贸rzy s膮 zdolni do s艂awienia w艂asnej nacji, a sami swoj膮 dum臋 narodow膮 zakopali艣my gdzie艣 w ziemi.

Pozwol臋 sobie odnie艣膰 si臋 do uwagi na temat ameryka艅skiego wojska i patetyczno艣ci...

Zastanawiam si臋 bowiem, czy to faktycznie takie z艂e?

W za du偶ych dawkach, denerwuj膮ce :) Mnie nie chodzi o to, 偶e amerykanie w co drugim filmie akcji machaj膮 flag膮 i si臋 dr膮 USA, USA!! ;) Do tego si臋 ju偶 dawno przyzwyczai艂em. Mnie chodzi bardziej o to, 偶e armia wspiera te r贸偶ne blockbustery na zasadzie reklamy. Udost臋pniaj膮 producentom swoje zabawki ale oni musz膮 je pokaza膰 w wypasiony spos贸b, 偶eby budowa膰 image niezniszczalnej armii ;) Ot typowy product placement. A najbardziej mnie to razi jak jest wpychane do historii, kt贸ra mog艂aby si臋 spokojnie bez tego obej艣膰.

A nasze podej艣cie jest inne, my lubimy jak jeste艣my najbardziej poszkodowanym narodem 艣wiata ;) I te偶 mnie to denerwuje :P

Chyba obaj macie racj臋.

@CzAk1: Co艣 w tym jest, 偶e to chyba kwestia kr臋gu kulturowego. W Polsce jako艣 ludzie si臋 nie obnosz膮 z polsko艣ci膮. W USA ludzie nosz膮 np. koszulki lub czapki z flag膮 ameryka艅sk膮. U nas tylko podczas mecz贸w reprezentacji. Nikt na co dzie艅 nie chodzi w polskiej fladze. Tam przecie偶 si臋 do flagi dzieci "modl膮" w szko艂ach. U nas patriotyzm jest 藕le widziany.

Co do przytoczonego zdania, to te偶 nie podoba mi si臋 cz臋sto jakie filmy si臋 sponsoruje z publicznych pieni臋dzy. Ale pewien jeste艣, 偶e Kac Wawa i Wyjazd Integracyjny te偶 by艂y finansowane z PISFu? Je艣li tak, to masakra.

@michalz00: Z Tob膮 z kolei zgadzam si臋, 偶e spos贸b w jaki si臋 te propatriotyczne zagrywki robi jest cz臋sto ci臋偶ki do strawienia. 艁opatologicznie, oklepanymi schematami. W Supermanie te偶 mi to nie pasowa艂o. No i racja, 偶e pokazywanie w filmach wojska jako czego艣 cool, 偶eby tylko dzieciaki si臋 zaci膮gn臋艂y... To te偶 jest przykre. Ale 偶eby nie by艂o, 偶e to domena ca艂ej ameryka艅skiej kinematografii... Bardzo podoba艂 mi si臋 w tej kwestii film Jarhead. Je艣li kto艣 nie widzia艂, to gor膮co polecam.

Je艣li chodzi o przytoczone filmy to nie by艂y finansowane z pieni臋dzy PISF'u. Kac Wawa to by艂a koprodukcja prywatnych podmiot贸w, Wyjazd integracyjny nie dosta艂 dotacji, ale po偶yczk臋 z racji tego 偶e zosta艂 wybrany w kategorii "film o potencjale komercyjnym", kt贸r膮 zd膮偶y艂 ju偶 zwr贸ci膰. Autor artyku艂u jest niestety s艂abo przygotowany z tego tematu wi臋c wypisuje bzdury. Problem z polsk膮 kinematografi膮 oczywi艣cie jest, ale le偶y zupe艂nie w czym innym.

Autor pisze 偶e Agnieszka Odorowicz wspiera antypolskie produkcje, kt贸re pokazuj膮 samczych i pijanych polak贸w. Prawdopodobnie chodzi tutaj o "drog贸wk臋", "pok艂osie", "r贸偶臋" czy "ob艂aw臋" (mo偶na wymienia膰 w niesko艅czono艣膰). S膮dz臋 偶e os膮d jest niesprawiedliwy. To, 偶e w Polsce wielu re偶yser贸w robi filmy fabularne o problemach spo艂ecznych teraz i za komuny wynika z tego, 偶e na takie kino mo偶na dosta膰 kas臋, a przecie偶 polscy filmowcy 偶yj膮 z produkcji, a nie z eksploatacji film贸w. Nie s膮dz臋 natomiast, aby szkalowa艂y wizerunek Polaka jako takiego. Rozumiem za to narzekania, 偶e polskie filmy s膮 do siebie podobne - szare i smutne. Tutaj si臋 zgodz臋.

Jako przyk艂ad tego, 偶e nie zawsze jest to z艂e dzia艂anie, podam za to animacj臋 Crulic - Path to beyond, dofinansowany przez Krakowski Fundusz Filmowy. Ten film jest naprawd臋 fajny i zbiera nagrody. Jest tylko jeden problem - szkaluje Krak贸w;) My艣l臋 jednak 偶e dobrze 偶e powsta艂, jest to mi艂a odmiana i troch臋 艣wie偶o艣ci od tego co si臋 u nas robi.

Jak wida膰 sprawa nie jest tak czarno-bia艂a jak uwa偶a autor tamtego artyku艂u. Ka偶dy projekt IMO nale偶y ocenia膰 oddzielnie. Nied艂ugo Smarzowski, na kt贸rego ludzie do kina chodz膮 zrobi "Pod mocnym Anio艂em" Pilcha. Ja wr贸偶臋 bardzo dobry wynik, pomimo tego 偶e b臋dzie to pewnie najsmutniejszy i najbardziej szary film od dekady. To te偶 jest antypolskie czy nie? Zale偶y kto ocenia;)

JGAA-97PJK85_l.jpg

Edited by Lucek

obejrza艂em man of steel

jedna rzecz mnie wkurza, zawsze na pocz膮tku g艂贸wny heros obrywa od z艂ych a p贸藕niej na ko艅cu filmu robi si臋 mega i wszystkim oddaje

dzia艂a mi na nerwy ju偶 ten oklepany schemat, nie mo偶na by chocia偶 raz zrobi膰 偶e heros wszyskimi pomiata od pocz膮tku do ko艅ca ? ;]

艂adne efekty i dobre aktorstwo, ale spodziewa艂em si臋 czego艣 lepszego, niestety w moim rankingu nie przebi艂o Avengers natomiast przebi艂o ( i to du偶o ) Dark Knight Rises

Trebuh, czy偶by艣 nie s艂ysza艂 o tym schemacie idealnego filmu disneya? Ju偶 kilka razy by艂 tu na forum opisywany;) Dzi臋ki niemu posta艂y Kr贸l Lew, Pocahontas, Avatar, Shrek itd.