Jump to content

Praca dyplomowa z grafiki 3d

Recommended Posts

Mam pytanie. Jaka może być praca dyplomowa (inż) z grafiki 3d, ktoś na pewno na tym forum juz taką pisał, z czego była, czy była to animacja, jakies wizki...? Dodam że kierunek nie jest do końca związany z informatyką - edukacja tech-inf

Nie wiem jeszcze czy to będzie animacja, ale raczej o sofcie nie. Poprostu szukam propozycji, bo wogóle nie wiem czy można taką pracę zrobić na moim kierunku, tzn związaną z grafiką 3d. Więc Proszę o kolejne propozycje, z góry bardzo dziękuję!

Możesz właśnie robić o symulacjach fizycznych - jakieś ognie, wody, cząsteczki etc. albo coś o shadingu - wymyślisz jakiś dobry shader i nie tylko dostaniesz dyplom, ale np. na siggraph pojedziesz go zaprezentować :P

Albo jeszcze jakieś inne tematy - algorytmy renderingu etc.

Ja studiuję elektrotechnikę, specjalność mechatronika (roboty i dyski twarde :D). W ramach pracy robię aplikację edukacyjną wyjaśniającą parę spraw związanych z obliczaniem robotów. Sporą częścią pracy są trójwymiarowe modele robotów i ich animacje, więc możesz iść w takim kierunku :)

Sprawa wygląda tak, ze to pewanie ja będę musiał zaprezentować temat pracy, tzn wyjść ze swoim tematem pracy i tutaj mam pytanie, jak wygląda wtedy rola promotora, tzn czy on wogóle jest? Skoro nie wiem czy na mojej uczelni, jest taka osoba, która umie chociaż tak niewiele jak ja w 3d;/

Tzn mieliśmy mieć, ale coś się im odwidziało, wiem że ktośtam coś robił z grafiki 3d i dalej robi (chyba w blenderze) i to ma być jego praca dyplomowa. Więc promotor pewnie jakiś jest.

ja tez robie prace dyplomowa związaną z 3dmax a mianowicie animacje z wykorzystaniem techniki motion capture. Zaczynając nie miałam pojęcia co to jest i nie znałam 3dmax, sama do wszystkiego dochodziłam, ale mam tez pytanie może ktoś wie jak plik z rozszerzeniem .max zapisać na .3ds w jaki sposób lub za pomocą jakich innych programów 3d to zrobić.

najlepiej sie dowiedz jakie sa mozliwosci na samej uczelni, i koniecznie dowiedz sie czy w danej dziedzinie jest promotor, ktory rzeczywiscie bedzie Ci w stanie pomoc...

taki maly offtop ale jeszcze w temacie troche :P

ja sie kiedys porwalem z motyka na slonce, wybralem sobie temat sieci spolecznych i roznych zaleznosci miedzy jednostkami w wirtualnych swiatach typu mmorpg (w wielkim uproszczeniu), wtedy nie bylo praktycznie nic na ten temat, a ludzi sie tym zajmujacych garstka...

temat mi sie rozrosl straszliwie, w koncu promotor powiedzial ze to mozna pisac prace doktorska, a nie mgr na ten temat ... mi zabraklo zapalu + praca zawodowa, imprezy itd i na 5tym roku zmienialem temat heh... juz ze 2 lata temu powiniem sie obronic... teraz pisze jakis nudny temat, a moj promotor wpada do polski w przerwach od swoich wykladow w californii i praktycznie wszystko musze robic sam, bez zadnej pomocy...

reasumujac - rob prace dyplomowa z zakresu na ktorym sie dobrze znasz, jest duzo materialow i ludzi sie na tym znajacych, + niech Cie to ciekawi, bo pisac/zajmowac sie czyms nudnym to najgorsze co moze byc...

trzeba to po prostu miec za soba, jak chcesz cos odkrywczego zrobic itd to doktorat :p

licencjat czy mgr to jak matura hehe, nie trzeba odkrywac ameryki i rewolucjonizowac swiata

sam od roku robie prace licencjacka "Intro gry koputerowej" i "Modelowaniem i texturowanie LowPoly w Grach" czy jakos tak.... z wlasnego doswiadcznia wiem ze jak chcesz cos takeigo robic to wybierz wyscigi samochodowe.....robisz 3 modele, ladnie renderujesz i koniec!:D

Ja pisałem prace inż. związaną z grafiką: "Wirtualne Audytorium". Było to audytorium mojej uczelni po którym można się wirtualnie poruszać i włączać/wyłączać różne bajery. Programik robiłem w 3d maxie oraz w Quest3d, którego musiałem się uczyć od podstaw- ale warto było. Teraz mam pracę o praktycznie identycznym charakterze.

Guest User190

Poszperałem w necie i znalazłem coś takiego:

Wirtualny model Bazyliki ONMP w Wadowicach , Koczur Bartłomiej, Piątkowski Andrzej, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

Wirtualny model organów Archikatedry Oliwskiej , Katsiaryna Lipnitskaya, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

Poszperałem w necie i znalazłem coś takiego:

Wirtualny model Bazyliki ONMP w Wadowicach , Koczur Bartłomiej, Piątkowski Andrzej, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

Wirtualny model organów Archikatedry Oliwskiej , Katsiaryna Lipnitskaya, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

Robione w XSI :D

Z tego co pamiętam powinien być jeszcze młyn wodny , kuźnia , model kościoła w Suchej , model zamku w Suchej (siedziba szkoły) i model parku zamkowego. Ze starszych prac można znaleźć wprowadzenie do XSi.