Jump to content

Dylemat domoroslego elektryka, jak podłączyć kuchenkę?


Recommended Posts

Witam,

 

Zakupiłem kuchenkę elektryczną i muszę jakimś cudem ją podłączyć. Poradźcie jak to zrobić, a przede wszystkim jaki kabel kupić żeby kucheneczka ładnie gotowała Gavreel'owi obiadki, bo w zestawie nie było (foto, nazwa, oznaczenie, cokolwiek):

 

Poniżej instrukcja, podłączenie jest opisane na stronie 6 ale nic o kabelku (przypominam, że się nie znam :p )

 

http://www.mastercook.pl/work/product/docs/xa9qOx.pdf

 

Dzieki,

pozdr

Link to post
Share on other sites

żeby mieć ważną gwarancję musi podłączyć ci to elektryk (np. ze spółdzienli mieszkaniowej) i postawić pieczątkę inaczej jak się zepsuje to ci nie uznają gwarancji

Link to post
Share on other sites

Jeśli mieszkasz w bloku to najprawdopodobniej interesował cię będzie pierwszy sposób podłączenia. Kupić musisz kabel 3 x 6mm2 - będzie dość gruby. Żyły powinny mieć kolorki: brązowa, niebieska, żółto-zielona. W kuchence musisz zewrzeć zaciski 1, 2 i 3 (np. łącząc je krótkimi kawałkami przewodu, który kupisz) i podłączyć do nich brązowy przewód. Następnie zewrzyj zaciski 4 i 5 i podłącz do nich przewód błękitny. do ostatniego zacisku podłącz przewód zielono-żółty. Z drugiej strony przewodu (zakładam tutaj, że masz coś takiego jak próbnik napięcia :D) brązową żyłę podłączasz do tego przewodu, po którego dotknięciu próbnik się świeci, niebieską do tego, po którego dotknięciu próbnik się nie świeci. Zielono-żółtą do uziemienia. Jeśli instalacja elektryczna jest w miarę nowa to kolory powinny odpowiadać - ułatwi to nieco sprawę :)

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy