Skocz do zawartości

"pomoc,pomoc": jaka kamera do 2000zł(newquestionz)


Cruzh3r

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam pytanko takie, chce kupić kamere cyfrową za 2000zł. Ma mieć niezłą jakość, długi akumulator? Może macie jakieś pomysły? Czy np. warto kupić z kartą, czy z nagrywarką DVD, czy na akumulatorek czy na baterie aa? Jaka rozdzielczość jest zadowalająca? Ważne żeby robiła też zwykłe zdjęcia z ładną rozdzielczością. Warunki wykorzystywania raczej polowe. Ghana. Będe wdzieczny za rady. jutro musze wsumie już kupić...

Edytowane przez Cruzh3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoncentruj sie na czyms.

Olej fotki bo to syf, lepiej kup jakas cyfrowke (aparat) za 100 pln niz fotki z kamery

Co do nosnika to najlepiej miniDV albo HDD reszta to lipa.

Co do samych kamer - znajdz lepiej jakies forum albo site stricte kamerowy. Z dobrymi testami itd. Ja kiedys napalilem sie na jakiegos Panasonica, ale go wycofali juz.

 

Edit: Thx za repa ale taka jest prawda. Mysle ze z calego forum gora dwie osoby mialy wiecej niz 5 kamer w reku i moga obiektywnie poiedziec co o nich sadza (juz nie mowiac o tym ze napewno nie mialy w rekach nowosci budzetowych, raczej cos semi-pro)

Edytowane przez illy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy- dzięki za odpowiedź +

 

hehe no patrze sobie wlasnie w hurtowni action.pl i jest tam pare kamerek(wlasnie tam kupie). Mam do wyboru jakieś Soniaki i Panasoniki, no z czego pamietam 15 lat temu to porządne robili kamery. Znajde w necie jakieś filmiki z jakością nagrań. może się uda. Nawet HD się da za tą cene walnąć, zobaczymy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

youtube.com - tam szukalismy AH-X1 przykladow (szczegolnie chodzilo o jasnosc i poziom szumow)

vimeo.com - tutaj malo filmow ale moze znajdziesz cos czego szukasz

 

(reszta w edicie)

 

Dodam ze znajomy kupil rok temu jakies sony z HD i slow motion (

+18 za bluzgi). Ciemno w cholere, mini-halognik kosztuje majatek, ale za to proste zgrywaniez dysku (acz dysk kiedys sie koncy a minidv kosztuje grosze). Ogolnie nie polecam :D

Zreszta dla mnie nie ma kamery na swiecie ktora by byla fajna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Illy zauważył niewiele osób tutaj ma doświadczenia z kamerami do 2000zl..., ja rowniez dawno takiej nie mialem w rece, ale znam ludzi, ktorzy w tym siedza, a nawet jednego wariata, ktory uzywa amatorskiego handycama z obiektywami Panavision... i ten czlowiek twierdzi, ze najlepsze amatorskie kamery robi Canon. Moga nie miec tego czy owego (ponoc kiepski dzwiek), ale maja najlepsze przetworniki. Jak zobaczylem material z jego malego Canona (malutkiego) nagrany za pomoca obiektywu z kamery 35mm nie moglem uwierzyc... ten material bije na glowe to, co wypluwa Sony Z1. Byc moze gorzej radzi sobie w zlej ekspozycji, ale w pelnym swietle obraz z takiej kamery powala....

 

tylko trzeba miec dobry obiektyw - najlepiej Panavision - oraz sposob, zeby go przytwierdzic do naszej kamerki ;)

 

pozdr.,

skk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj nazwe, albo jakies sample, co ma obiektyw, skoro przetwornik albo kompresja moze byc kijowa, pozatym kamery do 2000 pln nie maja wymiennej optyki (raczej) wiec co daje kolejna warstwa szkla na gwincie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

illy->1/6”CCD x 3 Wszystkich pikseli: 560 k x 3, efektywnych pikseli: 520k x 3 [16:9], (film/zdjęcie) 1/6”CCD x 3 Wszystkich pikseli: 560 k x 3, efektywnych pikseli: 520k x 3 [16:9], (film/zdjęcie)

 

nominalnie 1,68 Mpixela : 1080 = 1555 (zamiast 1920) więc coś nie halo. Może to ma związek z tym że to z przeplotem jest? nieznam się

 

Obczaiłem pare forów i widze że niektóre kamerki mają 3xCCD(do każdego koloru) inne CMOS, słyszałem że teraz wsumie już niema różnicy między CMos i CCD. Podobno także 3xCCD nie daje rozdzielczość tam 1920x1080 tylko 1500x1000 coś takiego, i piksele są na chama wypełniane aby dopełnić.

 

A karty SD? pewnie potrzebne by były jakieś 16gigabajtowe? opłaca się? czy dysk np 30gb?

 

w tym action.pl mam takie co upatrzyłem z tym że HD bardziej patrzyłem

hd, podajżewam że w tej samej cenie HD jest ze 3x gorsze niż SD, ale ta rozdzielczość ładna, a w ghanie jest na co patrzeć na 100%

 

1.http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3820

2.http://www.e-cyfrowe.pl/kamery/sony-hdr-ux9e-kamera-cyfrowa-p-7630.html?PCID=42993_52

 

PS. a jakby Aparat cyfrowy do 2000 zł to jaka marka? Mówie raczej do krajobrazów/przyrody/ulic itp. (pewnie jakiś filtr polaryzacyjny? żeby niebo nie bloomowało)

 

w jakiejś promocji jest

APARAT NIKON D80+18-55 mm F/3,5-5,6G AF-S VR DX z pokrowcem i sd 4gb

albo APARAT NIKON D60 +dwa obiektywy AF-S DX 18-55 mm f/3,5–5,6GII ED i AF-S DX 55-200 mm f/4-5,6G ED + statyw

Edytowane przez Cruzh3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruzh3r - megapixele w kamerach nie są ważne, dotyczą one zdjęć, które potrafi robić kamera, a nie tego co nagrywa kamera. Większość kamer nagrywa w PALu (720/576, 50polklatek/sek lub 25klatek/sek przy nagrywaniu progresywnym). Moim zdaniem b.opłacalne są kasetki niż dyski HDD, gdyż na nie (HDD) zapis jest z większą kompresją. Ja osobiście mogę polecić z kamer do 2k Sony, Canon mnie jakoś średnio przekonuje. W wyborze kamery kierowałbym się jej wielkością, bo potem takim małym pyrtkiem to ciężko się operuje, jest mniej stabilny. Z funkcji to patrz na to czy kamera umożliwia Progessive Scan (nagrywanie pełnych klatek bez przeplotu), czy ma regulacje ostrości na pierścieniu. Osobiście posiadam Sony TRV-75 i bardzo chwalę tą kamerkę, myślę, że obecnie można byłoby ją kupić gdzieś właśnie w okolicach 2-2,5k. Ma Progressive Scan i regulacje ostrości na pierścieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kamer nagrywa w PALu (720/576, 50polklatek/sek lub 25klatek/sek przy nagrywaniu progresywnym).
Wiekszosc kamer nagrywa juz w HD a nie PALU, ale pewnie PAL tez maja

PS. a jakby Aparat cyfrowy do 2000 zł to jaka marka? Mówie raczej do krajobrazów/przyrody/ulic itp. (pewnie jakiś filtr polaryzacyjny? żeby niebo nie bloomowało)

 

w jakiejś promocji jest

APARAT NIKON D80+18-55 mm F/3,5-5,6G AF-S VR DX z pokrowcem i sd 4gb

albo APARAT NIKON D60 +dwa obiekt

http://www.ceneo.pl/267322 + jeszcze jakis obiektyw dokupisz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj nazwe, albo jakies sample, co ma obiektyw, skoro przetwornik albo kompresja moze byc kijowa, pozatym kamery do 2000 pln nie maja wymiennej optyki (raczej) wiec co daje kolejna warstwa szkla na gwincie?

 

chyba się nie zrozumieliśmy, napisałem wyraźnie, że ten człowiek to wariat, który montuje obiektywy filmowe do kamery handycam. Jeśli to robi, to usunięcie starego szkła naprawdę nie jest dla niego wielkim problem ;).

 

Sprawdziłem i niestety kamera nazywa się HV20 - czyli kosztuje około 2500zł. Oto klatka z materiału testowego, który mi przesłał. Małe HD (1280x720) w kompresji MS wmv...

screenshotpl8.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kamery Sanyo Xacti na karty pamięci. Bardzo fajna jakość filmów i niezwykła poręczność sprzętu. Zdjęcia lepsze niż w niejednej małpce Pentaxa. Ewentualnie Panasonic na karty pamięci 3ccd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karty pamieci w kamerze to kretynstwo imo,

 

co jeszcze? wifi?

 

To przyszłość a nie kretyństwo. Są pod każdym względem lepsze od kaset, płyt, dysków ponieważ nie zawierają ruchomych elementów mechanizmu. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam telewizor co i tak obsługuje i Pala i NTSC

teraz kiedy jest to kamerka HD. To Pal i NTSC różnią się liczbą przeplotowych klatek tj pal 50i i ntsc 60i. To jest różnica ale tylko dla programów do obróbki.

 

Dzięki za odpowiedzi, ale kupiłem już wczoraj wieczorem, bardzo sie spiesze bo do hurtownie w weekend nie działają a samolot jest w niedziele. Dlatego HDR-CX6PK

 

No kamera jest na karty pamięci, i dont give a fu$# dostałem na wstępie 4gb tj 1 godzina video. dorzuciłem se za 140zl 8gb.

 

Co do Canonów to tak też słyszałem że są bardzo dobre, ale były do kupienia tylko z górnej półki czyli 3000zł netto i więcej. Ja potrzebuej zwykłej kamerki zaraz zrobie jakiś filmik i zobacze jakość;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyszłość a nie kretyństwo. Są pod każdym względem lepsze od kaset, płyt, dysków ponieważ nie zawierają ruchomych elementów mechanizmu. Proste.
Przyszloscia beda dyski flash. Ale jak osiagna pelna sprawnos. Nie wyobrazam poki co sobie HD nagranego nakarte SD. Jest za wolna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam telewizor co i tak obsługuje i Pala i NTSC

teraz kiedy jest to kamerka HD. To Pal i NTSC różnią się liczbą przeplotowych klatek tj pal 50i i ntsc 60i. To jest różnica ale tylko dla programów do obróbki.

To dwa rozne systemy. NTSC - never the same color ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, zrobiłem jeden film na Z1 z obiektywami Panavision, co wniosło zasadniczą różnicę w obrazie. Tyle że nie zdawałem sobie kiedyś sprawy, że patent ten można powtórzyć z tanią kamerą HDV.

 

Zresztą bardzo ciekawy trend w tym temacie wniosły kamery RED. Studia w Stanach wypożyczają je prawie za darmo (kupiwszy zawczasu kilkadziesiąt sztuk) a zarabiają przede wszystkim na wypożyczaniu obiektywów do nich.

 

pozdro,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... które to obiektywy wielokrotnie przekraczają cenę samej RED ONE. :)

Dobra optyka Cooke'a może przekroczyć $100.000, a kamera kosztuje $17.000. Notabene REDy to w ogóle fajne kamery są i z taką ceną może sobie pozwolić nanie niemal każdy niezależny twórca. Teraz dodatkowo mają w ofrecie Scarlet (co prawda 3K) ze śmiesznie niską ceną. Czekam tylko aż jakieś dotrą do Polski - może ktoś będzie potrzebował do nich specjalisty w kwestiach funkcjonowania i postprodukcji materiału. ;)

 

Illy - to zobacz właśnie REDa. Materiał 4k jest tam nagrywany na karty 8GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszloscia beda dyski flash. Ale jak osiagna pelna sprawnos. Nie wyobrazam poki co sobie HD nagranego nakarte SD. Jest za wolna.

 

Nie trzeba sobie tego wcale wyobrażać bo od jakiegoś czasu to rzeczywistość. Full HD na kartach SDHC 6 to nic niezwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kamera ma bufor, po drugie spoko 15mbps nagrywa.

 

BTW. AVCHD kodek plików HD nagrywanych przez te kamery to straszny shit. Niewiem czym to odtwarzać, w google nic nie ma na ten temat. w avchd playerze nawet artifacty wyskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obrabiania polecam Sony Vegas Movie Studio Platinum Edition lub PRO. Co do artefaktów to dziwne. Sądziłem, że obraz powinien być idealny... Może jednak jakieś ustawienia jakości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba sobie tego wcale wyobrażać bo od jakiegoś czasu to rzeczywistość. Full HD na kartach SDHC 6 to nic niezwykłego.
cena karty? cena napedu? cena kamery? Max pojemnosc karty? Przystosowanie do rozwijania technologi HD?

 

 

Panowie, mozna sie chwalic kamerami, ale teat jest kam do 2000. Nikt z nas nie kupi kamery za 50.000 pln i nikomu z nas nie jest ona potrzebna.

 

BTW. AVCHD kodek plików HD nagrywanych przez te kamery to straszny shit. Niewiem czym to odtwarzać, w google nic nie ma na ten temat. w avchd playerze nawet artifacty wyskakują.
Konwertujesz programem do MPEG albo avi. TO cos jak RAW w aparatach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, do naturki i jakiś prostych greenboxów powinno wystarczyć. Licze się z tym że to niejest nawet pół-profesjonalny sprzęt a wręcz amatorski. Ale jakość jest, jak już sprawdzałem żyleta na telewizorze. zdjęcia nawet ze stabilizatorem obrazu ładne. Kolorki fajne itp.

HDV jest, a jak coś się będzie publikować to i tak będe downscalować do małych rozdziałek

 

kamera sony HDR-cx6ek 2500 netto coś takiego.

No ja 8gb kupiłem za 125zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi prosze bo do tego czasu nie uwierze.

 

Sprawdź aukcje. 8GB SDHC Class 6 można kupić już delikatnie poniżej 80 zł. Swoją drogą to spadek cen i wzrost pojemności jest niesamowity. Pamiętam jak za 512 mb SD do Palma Tungsten T3 płaciłem 270 zł była to wówczas największa dostępna pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności