Skocz do zawartości

problemy z synchronizacją Nuendo


Gość ameana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ameana

Witam,

mam spory problem z synchronizacją dzwieku i obrazu w Nuendo 3, kiedy pracuje na duzym zoomie to wszystko jest ok ale kiedy wracam do normalnego widoku okazuje sie ze calosc jest juz rozsynchronizowana a rozbieznosc to nawet 2-3 sekundy, mysle ze to kwestia pewnych ustawien o kroeych jeszcze nie wiem.

 

moze ktos ma na to jakis pomysl albo po prostu wie co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest kilka możliwości. Możliwe, że plik video który masz załadowany jest ciężki, a przy wczytywaniu pominąłeś funkcję cachowania i maszyna zwyczajnie nie może udźwignąć odtwarzania na żywo dużego pliku i jeszcze ścieżek audio z efektami.

 

Najlepiej do udźwiękawiania przekonwertować sobie video do jakiegoś mniejszego pliku, zwłaszcza jeśli się nie ma super szybkiego komputera, dzięki czemu więcej zasobów sprzętowych zostanie do obróbki audio ;)

 

druga sprawa to może być tak, że masz ustawione jakieś domyślne sterowniki audio w samym nuendo. Jeśli korzystasz z karty dźwiękowej która obsługuje ASIO to najlepiej taki właśnie sterownik wybrać w "Device Setup" i jeśli będzie taka możliwość to ręcznie ustawić możliwie najniższą Latencję.

 

Nie wiem czy udało mi się wstrzelić, ale może to jedno z tych dwóch rozwiązań ci pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Device Setup w Cubase/Nuendo w sekcji Video możesz ustawić przy pomocy jakiego procesu video ma być odtwarzane, niektóre z tych opcji są mniej wymagające dla procesora i powinny płynniej odtwarzać obraz.

 

Bywa też tak, że jeśli pracujesz na dużym zoomie i przesuwasz marker, obraz sam z siebie się nie przesuwa, w związku z czym trzeba wcisnąć play i dopiero wtedy wyświetli się odpowiednia klatka.

 

Spróbuj najpierw zmiany odtwarzajki ;)

 

- Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wam za podpowiedzi ale niestety to musi byc inny problem.

miernik cpu wskazuje na raczej licheuzycie procesora a plik mpeg-2 o wielkosci 600 mega nie jest dla niego problemem. tym bardziej ze obraz sie nie zacina a nawet w transporcie wszystkie starty sie zgadzaja tylko na oko i na ucho nic nie gra tak jak powinno.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale nie ma to nic wspolnego ani z latencja ani z procesorem, ustawienia sa zgodne w projekcie i w nagranym materiale.

zaczynam sie zastanawiac czy moze sam plik video nie jest zle zrobiony.

nie mam az takiego doswiadczenia ale okazalo sie ze u innych znajomych wogule sie nie otwieral wiec moze to jest problem samego pliku. dzieki za zainteresowanie tematem ale niestety nic nie udalo sie z tym zrobic. pozdrawiamwszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

ja bym jeszcze spróbował:

zrzucić video do klatek // przy imporcie gotowej sekwencji pamiętać, żeby ustawić ją na odpowiednią ilość klatek na sekundę

a dźwięk do wav'a PCM i obadać jeszcze raz

kiedyś miałem podobny problem ale w afterku, w podglądzie dźwięk był dobrze dopasowany, a po renderingu się rozjeżdżał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności