Jump to content
Guest Morte

Postać 3d: Pan rzeźnik

Recommended Posts

Proporcje Ci poleciały głowa i ręcę za wielkie w stosunku do klaty/barków.

Musisz przybyczyć go w górnej cześci korpusu, a jeśli nie chcesz by był "hulkowaty" to zmniejsz głowę i ręce.

Same dłonie z nadgarstkiem też chyba za duże w stosunku do wielkości rąk.

Nie chodzi tu już mi o proporcje "podręcznikowe" ale ogólnie o wzajemny ich stosunek.

Wygląda to nienaturalnie po prostu.

Nos od boku wygląda okej, od frontu klapa, popracuj nad tym, pomimo, że jest taki jakby odstający, wysunięty, nie wygląda to dobrze, tak samo jego łączenie z czołem.

Uszy klapa, skronie też nie bardzo.

Luknij uszy i powtórz w zbrushu:)

df3a0decadb445e8.jpg

Choć i tak gęba tak z daleka nieźle wygląda.

Dłonie lepiej teraz wyglądają chyba, ale dalej nieco wyglucone, widać, że nie możesz złapać bryły i mięśni palców. Powinieneś chyba zapoznać się z budową dłoni, jeśli chodzi o budowę (muskulatura, kości, ścięgna), są dość złożone pod tym względem.

Ogólnie, jest dobrze;)

pzdr!

Guest Morte

Na usprawiedliwienie powiem ze uszy ledwo co ruszone i wiem ze trza jeszcze and nimi przysiedzieć

A poza wszystkim budjące jest przeczytać post z taka ilością wytknieć(za które jestem wdzięczny oczywiscie) a potem przeczytać ze jest dobrze:D

Biorę się do roboty...

Mi się bardzo podoba :), dobry sculpt aaale między coczami wygląda jakby dostał jakimś nierównym narzędziem, jak dal mnie zbyt pokiereszowane :)

Guest Morte

Dzięki za komentarze, a tymczasem staram sie złapać proporcje, w między czasie poprawiłem też parę rzeczy z twarzą, rękoma itd., ale to może przy następnym upie dokładniej pokażę.

No i czy ktoś przypadkiem wie jak włączyć AA w Zbrushu?

proporcjetestoh5.jpg

powiedzcie co myślicie

Edited by Morte

Mi od razu rzucila sie w oczy ta falda/wybrzuszenie po lewej stronie na wysokisci pasa, gdy patrzymu od frontu... Nie wiem czy to falda tluszczu, czy jakis miesien, ale jest to conajmniej niesymetryczne :)

Ogolnie podoba mi sie model, a mojej krytyki nie musisz brac pod uwage, bo nawet kolana do tej postaci bym nie wymodelowal :)

Guest Morte

joł!

Tak mnie wzięło zęby to odświeżyć wiec odświeżam, popracowałem troszkę, wygląda jak wygląda, trochę dużo błędów popełniłem wtedy, a teraz już nie chce mi sie tego naprawiać:P-chciałoby się teksturowanie przed dom warem:)

do zrobienia jeszcze butki i trochę pracy nad spodniami(ach nie wychodzą mi te fałdki...)

Thumbalinka bo obrazek spory

butchair3.th.png

Pozdrawiam, C&C always wlecome!

O kurde stary - świetne świetne! I dzięki kochaniutki za wspaniale refki - opieta koszulka itd. nie obrazisz sie jak na kolesiu troche pomodeluje co ? Bo akurat mam takiego chudzielca modelowac :D

narazie nie ma co rysowac z tej referencji, bo proporcje sa ble...dłonie za dlugie, biceps tez mi cos nie lezy...

Guest Morte

Innos- dzięki, i rób sobie co ic się tam podoba...

Burneq- zdaje sobie sprawę że proporcje niezbyt dawidowe wyszły, ale ze od razu ble..Miałem taki zamysł żeby przerysować je trochę. Co do bicka to możesz coś konkretniej powiedzieć?

Edit--> Spojrzałem- masz racje z tymi dłońmi...

Guest Morte

Po paru poprawkach wygląda tak(tym razem perspective):

butcha2jr4.th.png

Co myślicie?

fajny misiek :) ale z boku ręce nadal za szerokie, zbliżyłbym kostki z których wychodzą palce(i moze ogolnie palce) i popracował nad nadgarstkiem

pozdr.

taka troche karbowana koszulka, faldy fajnie wygladaja ale bez przesady;-) Wygląda jakby spadał w dół;-)

Generalnie bardzo fajny model! good job