Skocz do zawartości

Potrzebuje dokładny rysunek 2d smiglowiec, samolot lub czolg


Wiechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Rysuje Cadem od 10 lat i szczerze mowiac juz mnie znudzil a 3d w AutoCad jest slaby.

Od jakiegos czasu zaczalem raczkowac w 3d max i patrzac co potraficie jestem poprostu zachwycony i slinka mi cieknie patrzac na galerie.

A wiec pierwsze kroki mam za soba lecz potrafie nie wiele zwlaszcza ze potrzebuje modelu 2d najlepiej w dwg / dwx precyzyjnego bo staram sie wszystko robic co do 0,001mm.

Szukalem na forach i googlowalem ale nie potrafie znalezc w miare dobrego rysunku w 3ch rzutach smiglowcow, samolotow, czolgow z okresu po 2giej wojnie swiatowej choc nie koniecznie musi byc taki. z desperacji wszystko wezme ;] .

Moze to smieszne ale kupilem model kartonowy orp gornik i siedzialem z linijka i sufmiarka wiec wiele zniose jednak okrety sa jeszcze za trudne i zbyt szczegolowe na nooba jak ja.

 

Prosze Was o pomoc, wyrozumialosc i dobre rady.

jesli ktos ma jakies materialy lub wie gdzie znalezc prosze o PM lub meila [email protected]

 

Zapraszam tez pasjonatow grafiki z gdańska ktorzy moga pomoc przedyskutowac i napic sie piwa ;]

 

Pozdro i udanych projektow.

Edytowane przez Wiechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak potrzebujesz referek to nie ten dział.

Jak "siedzisz" w AutoCad to rozważ modelowanie w programach typu Inventor lub SolidWorks. Skoro jednak wybrałeś maxa to jest masa tutoriali w sieci dotyczących właśnie tego programu.

I przy okazji: pisze się suwmiarka ;).

Edytowane przez Dirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje inventora ze wzgledu na charakter wykonywanych prac.

Nie watpliwie jest to potezne narzedzie "wspomagania projektowania" rysunkow inzynierskich. Jest to ciekawe i rynek pracy powoli wymusza moze nie pelnej znajomosci ale podstawy trzeba znac.

 

3d max jest do grafiki, gdzie nie podajesz czy to DIN czy PN, rodzaju materialu i pasowan tylko wyzywasz sie i bawisz sie grafika i animacja.

 

chcialbym znalezc swirow na punkcie grafiki podobnych do mnie nie koniecznie znajacych wszystko ale chetnych do nauki poswiecenia czasu i moze nauczenia sie czegos nowego, bo co dwie glowy to nie jedna.

 

Jesli chodzi o AutoCada moge za darmo przeszkolic z tego co wiem bo i mnie pomagano jak w to wchodzilem.

 

jesli znajdzie sie osoba ktora by mi opowiedziala conieco o inventorze lub 3d max bede wdzieczny.

A pamietajcie ze nie wszystkim sie uklada i stac go na kurs. Nie kazdy tez ma mozliwosc spedzenia kilku godzin na przeszukiwaniu stron. Bo czesto tutoriale sa pisane no nie najlatwiejszym jezykiem lub nie to co dokladnie szukamy a wytlumaczenie czegos przez kogos siedzacego obok zajmuje 5 minut.

W tej chwili nie pracuje i musze wiazac koniec z koncem ale to tez czasochlonne a jeszcze sa obowiazki rodzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topek ma rację. Najlepsze do dokładnego modelowania są plany modelarskie. Nie wiem jak jest teraz ale dawniej do Modelarza była dołączana wkładka z planami.

 

Jak masz jakieś konkretne pytania związane z Inventorem to w miarę swoich możliwości mogę pomóc. W Inventorze są dobre tutoriale, które pomogą Ci w opanowaniu podstaw. A potem nic, tylko ćwiczyć :)

 

A jeśli zadajesz konkretne pytania odnośnie aplikacji CAD to na forum też jest dział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby mic pytania trzeba sie w niego wgryzc... najpierw maxa pocwicze a inventora napewno pozniej jak bedzie potrzeba ;]

znalazlem jakies blueprint-y audi a4 i postaram sie cos wymodelowac, bo tez duzo jest tutoriali odnosnie modelowania autek. laguna na tutkach max3d.pl chociazby z bardziej obszernych, choc tez nie zbyt dokladny jesli chodzi o noobow. moze za jakis czas napisze po swojemu i dokladnie.

jutro zobacze ile kosztuje modelarz (ale o ile mi sie wydaje to spory wydatek dla bezrobotnego) bo lubie poprostu modele militarne.

jesli kupie i zeskanuje dam cyne bo nie lubie zydzic.

 

jesli znacie jakies dobre (z doswiadczenia) to tez prosze o link bo napewno sie przyda jak nie dzis to za tydzien ;D

 

 

Dzieki chłopaki za pomoc i licze ze byc moze podobny do mnie znajdzie w tym poscie cos dla siebie...

 

http://www.the-blueprints.com

http://www.tutorials3d.com/eng/blu_index.asp

 

chcialbym dopasc w swoje lapska cos takiego tylko ze w rzutach plaskich juz nie bede wymyslal dwg ale chociaz jpg dobrej rozdzielczosci heheh :

http://modelarstwo.webz.cz/f16.php

 

 

Doloze cos nowego. Powinno pomoc nowiciuszom.

Video tutorial audi a3:

http://www.3d-palace.com/forum/tutorials/category/autodesk-3ds-max/autodesk-3ds-max-higher-level/advanced-3ds-max-the-audi-a3/

 

rejestracja darmowa i konieczna do downloadu

Edytowane przez Wiechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności