Skocz do zawartości

Jaki zestaw do wizualek jak i codziennego uzytku?


drobcio

Rekomendowane odpowiedzi

Prosil bym o pomoc w konfiguracji kompa do 6.5tys zlotych.Komputer bedzie wykorzystywany do vizualizacji architektonicznych jak i domowej rozrywki(gry,filmy)Chce go podlaczyc do monitora jak i do telewizora full HD 46cale z wejsciami HDMI(Sharp Aqous).

Skoro potrzebna jest duza moc procesora,zastanawialem sie nad Socket 775 procesor quad,teraz pytanie jaki?Plyta główna,najwieksze zaufanie mam do firmy Asus,wiec takową bym preferował,szukalem dwuproceserową,nie wiem czy taka istnieje pod procki quad.Karta graficzna,czytalem ze powninna to byc z seri Quadro jak np PNY QuadroFX 1500 PCI-Ex16,czy kupujac karte w podobnej cenie,przykładowo GeForce 9800 GX2 Zotac 1GB 2xDVI & HDMI (PCI-E) do renderingu bedzie sie nadawac i do rozrywki z pewnoscia bedzie przednia,mysle ze w 3ds maxie 2 karty sie obedą?Teraz jakie ramy,4gb wiem napewno(2x2GB),podejrzewam ze najlepiej DDR3.No i zasilacz który to pociagnie.Gdyby cene przekroczylo w przypadku zestawu dwu procesorowego moge kupic jeden a w późniejszym terminie drugi.Prosze o udzielenie pomocy,Zwłaszcza przykład plyty,procków,ramów i karty.Zapomnialem spytać,czy system Vista 64 sie nadaje do tego?

[email protected]

Edytowane przez drobcio
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A znasz zasady netykiety?

 

Ad rem. Zajrzyj do działu Hardware do jakiegokolwiek wątku (stosunkowo nowego), gdzie ktoś się pyta o komputer. Tutaj zawsze padają te same odpowiedzi, te same zestawy są polecane bez względu na to, czy napiszesz, że potrzebujesz komputer do gier, do domu, do biura, do efektów specjalnych, do wizualizacji czy czegokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze zadam pytanie troche inaczej,nigdy nie mialem styczności z prockami Xeon oraz kartami Quadro,wiec czy aplikacje jak odtwarzacze filmów,czy nowe gry rowniez na nich chodzą.No i za karta GF 9800 przemawia fakt ze posiada zlacze HDMI,a kompa równiez chcialbym podlaczyc do TV.Porównując domowy sprzet jak procesor dual core quad vs xeon,karta Geforce vs quadro itd jakie sa zalety jednego kontra drugiego chcac uzywac sprzetu i do domowego uzytku jak i 3ds maxa.Czy procesory xeon sa uniwersalne ze mozna je uzywac do gier jak i grafiki?Czy może jest to sprzet stricto do grafiki. Dziekuje za pomoc:-)

Edytowane przez drobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobcio: zanim napiszesz coś jeszcze... zerknij do słownika i popraw temat (ortografia)

 

co do zestawu. Quadro z tego co wiem nie nadaje się do gier za bardzo. generalnie do wizek najważniejsza jest moc renderingu więc jakieś C2D czy coś lepszego się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poprosił bym o jakąś konfiguracje zestawu w cenie 6.5 tys.Na marginesie do użytkownika Tweety,po kropce pisze się dużą literą,tylko nie każdy jest tak upierdliwy,wiec może skupmy się na treści a nie ortografii,bo jak narazie nie uslyszałem żadnych konkretów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi użytkowniku drobcio. Bawią mnie posty gdzie człowiek popełniający podstawowe błędy językowe i niemający w sobie dość samozaparcia, aby skontrolować pisane przez siebie posty, prosi o konfigurację kompa pod wizki. I uwierz mi, że nie jest to moją upierdliwą manią. Ja po prostu się skręcam jak widzę takie byki.

 

A status moderatora upoważnia mnie do upominania użytkownika jeśli popełnia kardynalne błędy ortograficzne. Więc proszę o przestrzeganie zasad forum a przede wszystkim zasad tzw. netykiety jaka obowiązuje aktualnie w sieci zwanej Internetem.

 

Pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,niewiedziałem,ze te forum zajmuje sie równierz ortografią,ale skoro raził cie błąd w oczy poprawiłem.No i zapomnialem,ze wyklucza ludzi z dyslekcją,chodz Ja takowej nie posiadam,raczej brak czasu(24h)bez snu i pośpiech,ale no dobra nie wnikajmy.Zastanawiam sie wciaz co ma ortografia z grafika wspólnego i szczeze,nie spotkałem sie jeszcze z upomnieniem,za błąd ort.Dobrze,ze za to nie karzą

A poza tym,wciaz jakiego kompa powinieniem skompletowac nie wiem

PS,moze weź udział w corocznym Dyktandzie Ortograficznym i pokaz nam swoje wyniki,skoro uznajesz sie za eksperta i oceniasz innych??

 

Wiem,ze ta czesc forum jest stricto Hardware,ale moze ktoś przeczyta i Mi odpowie,co sądzicie o książce Murdoca,Biblia 3ds Max,jako źródła nauki w 3ds Maxie?Tą metodą nauczyłem sie AutoCada z wydawnictwa Hellion,a w 3ds maxie poskutkuje?Bo jednak tych dwoch programów nie ma co porownywać.

Pozdrawiam wszystkich zyczliwych i dzieki za pomoc z góry:-)

Edytowane przez piksar
Obiecuje edytowac posty, nie pisac post pod postem, slownik mam kupiony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bez ironii. Chyba normalnym jest fakt, że forum to medium w którym staramy się obniżyć do minimum błędy językowe. Nie róbmy z serwisu forum onetu czy innego o2. Odrobina poprawności językowej nikomu nie zaszkodzi.

 

Ps: jak jesteś taki sprytny i obeznany to dlaczego nie zajrzysz do innych wątków z podobnymi tematami i nie poszukasz sam jakiegoś zestawu? Np:

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=50219

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=49725

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=49943

 

Tematów masa... po co zakładać kolejny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Ja te wątki przeglądalem i o tyle się różnią,że podalem konkretnie inną kwote zestawu,dokładne preferencje etc.

Najbardziej mnie interesuje czy zestawy dwuprocesorowe(procesory xeon)są uniwersalne,tzn można uzywać ich w domowym uzytku równiez.

Znalazłem taką plytke(Asus Z7S-WS - i5400 (Skulltrail))i jesli taka konfiguracja nadaje sie też do uzytku domowego,jakich procesorow,pamięci do niej sie wymaga.Nie ma jej na komputronik,wiec nie moge sprawdzić ktore pasują,jest na ebayu za 350Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając problem z ortografią, ja do dzisiaj nie mogę zrozumieć dlaczego pojawiają się wątki tego typu. Do złożenia sobie zestawu w ogóle nie trzeba się na tym świetnie znać. Wystarczy podstawowa wiedza o renderingu, co wpływa na jego szybkość + wyznaczenie swoich potrzeb. A jeżeli nawet nie wiesz z czego składa się podstawowy PC, możesz skorzystać z usług firm oferujących stacje robocze, jestem pewny ze zapewniają doskonałe doradztwo oraz support... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalalem procki,Core 2 Extreme QX9775,ponad 500Ł.No to chyba bede jednak musial kupić normalnego quada na socket 775 lub poczekac az stanieją Extreme

 

Komputery jak dotąd sam sobie składalem,tyle ze nie miałem styczności z dwuprocesowymi zestawami,a jak wiadmo trzeba być na bieząco,bo wszystko sie szybko zmienia.Skoro zestaw dwuprocesorowy jest narazie tak drogi,prawdopodobnie skupie sie na jakimś zestawie jednoprocesorowym,lub poczekam jeszcze kilka miesiecy.Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez piksar
OBIECUJE EDYTOWAC POSTY, NIE PISAC POST POD POSTEM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle,ze w sumie taki sprzęt jak Extreme mogł bym zakupić gdy moje umiejętności będą adekwatne,a póki co zadowole sie quadem,zreszta w sprzecie extreme dopiero teraz sie zorientowalem,o jakich kwotach jest mowa,a jak narazie,są to moje poczatki z 3ds maxem.Dziekuje za odpowiedz hkropinski:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie interesuje czy zestawy dwuprocesorowe(procesory xeon)są uniwersalne,tzn można uzywać ich w domowym uzytku równiez.

Zdefiniuj co rozumiesz przez domowy użytek ? Jeśli pytasz czy pograsz na tym w gierki - to tak - pograsz, wystarczy włoży jakąś nową karte ati lub nvidii. Płyta dwuprocesorowa od jednoprocesorowej różni się tylko biosem (nie licz, że spotkasz tam opcje do zmiany fsb czy napięc - w końcu to sprzęt serwerowy nastawiony na stabilnosc) i tym, że do tej pierwszej włożysz dwa procesory.

I złożenie takiego zestawu wcale nie jest strasznie drogie (cho nie jest też tanie, ale zależy czy kupujemy to do siebie do nauki, czy będziemy na tym sprzęcie zarabiac i przede wszystkim: jakimi funduszami operujemy):

Mobo: 1200-1600 zł (za około 1600 mamy znajdzie się płytę z fire-wire, dźwiękiem 5.1 i podobnymi rzeczami przydatnymi w komputerze do codziennego użytku)

Dwa procesory: np 2x xeon 5410 = 1500zł, a daje nam 18,6 ghz mocy i choc to utrudnione możemy się bawi w oc, a każdy przyrost mocy mnożymy x8 :)

8GB fb-dimm'ów = 1000 zł

Grafika, np radeon hd4850 = 500 zł (z małym hakiem)

Porządna zasiłka 300-400 zł

do tego jeszcze buda i masz gotowy zestaw za jakieś 5000-5500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego klimatyzację zainstaluj, jeśli chcesz mieć taki komputer w pokoju :p

 

A tak na poważnie - czy rzeczywiście tych procesorów i płyt się nie da kręcić? Bo kiedyś słyszałem opinię, że właśnie taki Xeony bardzo dobrze się kręcą. Nie wiem, na ile o prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki streaker,wreszcie konkretna odpowiedź,póki co konfigurowalem sobie kompa na quadzie i wyszło co takiego

1. Asus P5E3 Premium/Wifi-AP Intel X48

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 1038.00 1038.00

 

2. Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz (S775/45nm) Tray 1062.00 1062.00

 

3. OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL7 Platinium 789.00 789.00

 

4. GeForce 9800 GX2 Asus 1GB 2x DVI (PCI-E) 1599.00 1599.00

 

5. Maxtor DiamondMax 22 500 GB (SATA II, 32MB cache, NCQ) 229.00 229.00

 

6. Thermaltake Soprano Silver z oknem 272.00 272.00

 

7. Lite-ON DVD+/-RW DH-20A4H LightScribe BOX white / black / silver 107.00 107.00

 

8. Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-650AB-A) 650W 300.00 300.00

 

 

Razem brutto: 5396.00

Nie mogłem odpowiedniego chłodzenia pod procka znaleźć,wywalało Mi niewłaściwa konfiguracja,no i obudowe zmienie na Thermaltake Tsunami,tej akurat nie bylo w sprzedaży.Czy taki zestaw jest ok do wizualek i domowego uzytku(gry,filmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu pakujesz się w ddr3? Zupełnie niepotrzebna inwestycja, są 3 razy droższe od ddr2, a wcale nie są dużo szybsze. A przy renderingu szybkość pamięci ma znaczenie mieszczące się w marginesie błędu pomiarowego. Lepiej wyjdziesz na zakupie 2x 2x2 GB ddr2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączeniem pinów można podniesc napięcie, choc nie wiadomo mi jak to działa z tymi xeonami 54xx i ich funkcją oszczędzania energii, inny trik za to polega na zaklejeniu taśmą jednego pina (zaizolowaniu) co ma podnosic szyne z 333 na 400 (potrzebna tylko płyta obsługująca natywnie szyne 1600 i troche odwagi ;) szkoda tylko, że nie wiedziałem tego przed zakupami :/ )

A tak na poważnie - czy rzeczywiście tych procesorów i płyt się nie da kręcić?
Na pewno nie z biosu... można jeszcze programowo - próbowałem systolla - ale uruchomienie tegoż powoduje u mnie bsoda i jak dotychczas nie znalazłem programu obsługującego moje PLL - więc na razie chyba nici z oc. Chyba przygotuję paczkę dla twórców setFSB - jak chcemy żeby nasza płyta została dodana do obsługiwanych trzeba przygotowac zestaw danych o płycie, umieścic na ich forum i miec nadzieję, że dodadzą support :)

 

I do tego klimatyzację zainstaluj, jeśli chcesz mieć taki komputer w pokoju
A wiesz, że przeglądałem ostatnio klimatyzatory ;)

 

drobcio - aleś wybrał

Płyta - nie rozumiem dlaczego takiego drogiego potwora wziąłeś, chyba masz za dużo forsy, bo można za mniejsze pieniądze coś fajnego znalezc. A wiesz, że w testach x48 jest mniej wydajny od x38 ?

Proesor - fajny, z potencjałem

Pamięci - a na cholere ci ddr3 ? Drogie, zysk niewielki (jeśli wogóle) - co z tego, że mają wysokie taktowanie, jak ich timingi powodują natychiastowy ból głowy

Karta - imo 2xhd4850 w crossfire będzie wydajniejsze, a kupisz za 600 zł mniej - tylko, że cf to wykorzystasz tylko w grach, albo za jakiś miesiąc w podobnej cenie hd4870x2

dysk jak dysk - nie ma się co rozwodzic

obudowa całkiem przyjemna, tylko nie daj się oszukac bezśrubowemu montażowi - odpowiednie uchwyty rzeczywiście są - ale tylko od strony okna

napęd jak napęd - nie ma się co rozwodzic

zasilacz - chieftec to solidna firma, ale uważaj na hałas

 

konfiguracja którą podałem post wcześniej przy cenie pare stówek wyższej będzie jakieś 50-55 % wydajniesza w renderingu (gdy wyciśniejsz wszystko z 8 rdzeni), nawet jak zrobisz oc do 3,2 (szyna 400) to przewaga będzie rzędu 30-40 %, gorzej z grami (słabsza karta i mniej mocy na jeden rdzeń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast 2x2gb ddr3 wez 4x2gb ddr2

 

W GRAFICE i w grach wyjdziesz na tym lepiej.

 

od razu Ci mowie, ze nie przyda sie taka karta do domowego uzytku... lepiej radeona np 3870x2...yyy.. chyba ze tak jak ja nie przepadasz za radeonami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,brzmi ciekawie:-)

Gdybys miał cos zmienić streaker w konfiguracji jaką podałem przyklad,tańsze ramy DDR2,inna płyta,tez Asusa moze,Karty,nie mam przekonania do Radeonow,moze jakieś Geforcy?2 razy w cenie ok 1600 zł razem,jesli bedzie wiekrzy przyrost mocy.A moze jedna karte jaka wybrałem a druga taką samą w niedalekiej przyszlości,w koncu scielismy koszty na ramach i płycie,to co byś polecił?Jeszcze raz dziekuje:-)

Jeszcze dodam,pod konfiguracje jaką podaleś czy płyta Asus Z7S-WS - i5400 (Skulltrail) for Dual Skt 771 Xeon tez sie nadaje,na ebay za 350 funtów

Edytowane przez drobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może przejść się należałoby do jakiegoś sklepu z hard. zapytać sprzedawcy lub odpalić google i poszukać samemu nieco, lub jeszcze inaczej znaleźć wydajną stację i popatrzeć z jakich podzespołów jest poskładana lub też poszukać dobrego konfiguratora może dell'a lub innego.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w Polsce i nie chodzi o bariere komunikacyjna,ale ze jest mały wybór a poza tym guzik sie znają.Jedynie pozostają Mi sklepy jak http://www.amazon.co.uk lub ebay.Co jak co ale w Polsce jest wiekrzy wybór niż w NI.Propo google,przez google trafilem na forum,a płyta o którą pytam jest nowoscią i widzialem ją tylko na ebayu w sprzedazy,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię, czy jest to miejsce na taką dysputę, składasz kompa tylko o jakieś 10% mocniejszego, niż ktoś inny złożyłby za połowę tej kwoty.

Zwłaszcza mając na względzie to, że twój sprzęt będzie miał TYLKO 4 ramy, a to w tej chwili jest niestety standard, a nie jakiś kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram z czasem nie jest problem dokupić,wlasnie wybrałem te forum bo moge tu sie dowiedzieć konkretnie komp do renderingu.Kupijac kompa teraz do celów 3ds Max,Gry,Myzyka etc.właśnie w takiej kolejności,ze złaczem optycznym,zeby podłaczyć do Amplitunera 6.1.z HDMI zeby podłaczyć z TV,a w role wchodzi jego rozbudowa,tyle tylko,zeby sie nie okazało,ze za pół roku polowe czesci musze wymienic,raczej wolalbym dodawac,niz wymieniac zeby wzmocnic jego osiagi a na dzien dzisiejszy ok 6500zł

Chciałbym sie dowiedzieć,czy do plyty Asus Z7S-WS można zamontować Procesory 2x xeon 5410 które polecił streaker no i ramy skoro rezygnujemy z DDR3 może lepiej by GoodRam DDR2 2 x 4GB 800MHz CL5 w cenie DDR3 2x2GB,czyli mniej niz 800zł,chyba ze płyte Asus Z7S-WS obsługują inne pamieci.Kompa bede skłądal sam ze wzgledu na slaby wybór i musze z kilku miejsc kupować,dlatego tak wypytuje.W sklepie mogł bym powiedziec to i to a gdyby cos nie działało zawsze sprzedawca mógl by powiedzieć,to nie bedzie działało,poza tym płyta Asus Z7S-WS nie jest w sprzedazy jeszcze w PL i nawet nie moge sie doszukac jej pełnej specjalizacji,np jaką karte muzyczną posiada.

Edytowane przez drobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki komp do renderingu? Taki:

 

1. Jak najszybszy proc z jak największą ilością rdzeni. I wcale to nie znaczy, że musi to być drogi proc. Są tu na forum ludzie, którzy spięli 8 kompów i miga im na ekranie 32 kwadraty. W tej chwili koszt jednego kompa to około 1000-1300zł. I działa to o wiele szybciej, niż nie wiem jakie extreme, ale z 2 lub 4 rdzeniami za taką samą kasę.

Kwestia tylko tego, że na każdą jednostkę trzeba zainstalować soft...

 

2. Jak najwięcej ramu. Niekoniecznie najszybszego, ale DUUUUŻO

 

3. Karta graficzna - bez znaczenia. Byle było coś widać.

 

PZDR

mkeruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumująć

Płyta główna:Asus Z7S-WS

Pamięć RAM:DDR2 2 x 4GB 800MHz CL5

Procesor:2x Quad-Core Intel Xeon Processor E5410 - 2,33 GHz; 12MB cache; Active, 1U

(a może powinienem chlodzienie pasywne?Czy moze wersja BOX nie jest Polecana?w takim razie jaki cooler?)

Karta Graficzna:1xGeForce 9800 GX2 Gigabyte 1GB 2x DVI (PCI-E)

lub 2xGeForce 8800 GT Gainward 1GB TV & 2x DVI (PCI-E) GoldenSample

Obudowa:Tsunami

Zasilacz:650watt jw.

Może tak wypada znacznie lepiej niż poprzednia konfiguracja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasywne odpada. Rend to 100% wykorzystania proca przez 10h/dobe.

Jak nie bedziesz klokował to BOX wystarczy całkowicie.

A najlepiej WC.

 

O obudowę zapytaj ttaaddeekk`a, luknij na jego kompa w wątku "jak wygląda twoje studio" czy jakoś tak.

 

PZDR

mkeruj

 

Edit:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=30528

 

post 880 i czytaj dalsze posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak: skulltrail i asus z7s będą chodziły z xeonami bo to jest kwestia tylko podstawki (xeony i c2quad extreme mają socket771, a reszta 775), do tego możesz chyba (podkreślam chyba) zwykłe ddr2 (chipset nforce jeśli się nie myle), a do serwerowej płyty na chipsecie i5400 lub i5100 musisz włożyć droższe fb-dimm'y. O płycie konkretnie nie mówie, bo nie chce polecać czegoś, czego nie miałem w rękach. Mogę tylko powiedzieć, że widziałem tą płytę: http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte/Socket_775/chipset_z_rodziny_X38/Gigabyte_GA_EX38T_DQ6/pelny,id,52811/ w działaniu i jest ok, fajny bios (np. możliwość podbicia mnożnika o 0,5, dużo opcji), za to mały błąd konstrukcyjny (żeby wyjąć ramy trzeba wyciągnąć kartę z górnego pci-e16x, bo zatrzaski się nie otwierają) - ogólnie fajna, choć również dość droga.

350 funtów za skulltraila ? To chyba jakaś używana i z jednym gniazdem wyrwanym :P

Jeszcze w kwestii ddr3 - to intel z nadchodzącymi nehalemami żegna się z ddr2, tylko że jak będziesz kupował nowy komputer to i tak pewnie zrobisz całkowity upgrade, a nie będziesz przenosił starych części do nowego komputera, choć swoją drogą pewnie do czasu kolejnego upgrade'u sprzętu to pewnie ddr4 albo 5 będą w użyciu.

Kartt graficzne nvidii - tu też nic nie polecam (zresztą ja tam nie lubie wogóle nic polecać, bo konsekwencje błędnego wyboru nie ja ponosze ;) ), a oznaczenia nvidii powodują u mnie ostry ból głowy (8800, 9800, 260, 280, gt, gtx, gt+, gtx+ - o co w tym wszystkim chodzi ? )

 

mkeruj - troche racji masz, ale jak sam zauważyłeś dochodzi kwestia licencji, do tego zużycie prądu, pewne obniżenie wydajności przy przesyle przez sieć, kwestie software'owe (spróbuj liczyć fg animacji w mentalu na różnych kompach), albo że nie wykorzystasz 8 kompów do renderu z after effect, same części (proc, płyta itp) mogą być trochę droższe, żeby uzyskać taką samą wydajność, ale przy wielu komputerach do każdego musisz kupić np. zasilacz, bude.

 

jeszcze w kwestii tych xeonów - niech cię bozia chroni przed boxowymi coolerami active - hałas porównywalny to startującego odrzutowca (no może troche przesadzam, ale jest fatalnie), lepiej weź passive (jest większy radiator) i spróbuj inne wentylatory na to zamontować (ja mam malutki radiator z active i dwa noise blockery 1800 rpm i przy ostatnich upałach 30-40 st below max, a mam cicho)

i niech ci się nie wydaje, że jak przy xeonach pisze passive, to ten radiator poradzi sobie bez żadnego wentylatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kupowalem zawsze wersje bez coolerow.Czyli wersja passive plus na boxowe radiatory inne wentylatorki.No to chyba juz mam zestawik,jedynie musze sie dowiedzieć które Ramy na 100% działają z tą plytą Asusa.Ramy bede musiał kupić w Polsce,bo w UK nie znalazlem nigdzie 2x 4GB

Edytowane przez drobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich.

W zasadzie wszytko co najwazniejsze o plytach platformy Skulltrail zostalo juz przez poprzednikow napisane.

od sobie dodam ze:

wieksze uznacie wzbudza u mnie natywny Skulltrail czyli Dx5400xs...mam u siebie i plyte intela i Asusa ale choc doceniam wieksza ilosc Ramu (slotow na zimny) to jednak duzo bardziej interesujacy wg.mnie jest Intel ktorego bios jest miodny :) , jest stabilny i mnogoscia funkcji przewyzsza to co oferuje Asus.Nie ukrywam ze nie bez znaczenia jest tez moj brak wiary w produkty Asusa.

Pamieci tylko fbdimm ale to chyba juz wiadomo.

co do obslugi profesorow to z desktopowych quadow tylko9775 no i oczywiscie wszystkie celny zarowno z serii 53xx jak i 54xx.

Co do chlodzenia to choc docztalem ze boxowe coolery sa glowne to ja uwazam ze nie jest tak zle...,oczywiscie halasuja ale da siewytrzymac (tu dygresja : sa dwie wersje tych coolerow a lepsze z nich to te Sunona).

 

I ostatnia sprawa...oczywiscie komputery polaczone w siec to praktyczne i sprawdzone rozwiazania , jednakze najlepiej laczyc w siec jednostki o jak najwiekszej ilosci profesorow (rdzeni).

wszyscy ktorzy zajmuja sie(lub maja zamiar) zawodowo renderngiem widza dlaczego.

 

Slowa te pisze znak pieknego jeziorka korzystajac z pseudoklawiaturki iphona dlatego zyczac wszytkim slonecznego lata bede juz konczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Ram fbdimm czyli dwu krotnie drozsze niz ddr2?Jaka jest cena zestawu 2x4GB jak i pojedynczej kosci 4GB?Bo zestaw 2x4GB fb dimm,znalazlem za ponad 2200zł na jakieś stronie i nie wiem czy wlasnie o to chodzi

Moze jako przykład:

http://www.amazon.co.uk/Kingston-ValueRAM-FB-DIMM-240-pin-Buffered/dp/B00134BZA6/ref=sr_1_6?ie=UTF8&s=electronics&qid=1215360425&sr=8-6

 

Znalazlem Ausa Dx5400xs za 299 funtów czyli 50 funto taniej niz Asus i chyba Intel bedzie lepszymrozwiazaniem.Jeszcze propo radiatorów co sądzicie o Thermalright HR-01-X Xeon Heatpipe Heatsink Quiet CPU Cooler i do tego dokupić jakieś 120mm]wentylatorki??

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie inne. Standardowe napięcie dla ddr2 to właśnie 1.8V, ale producenci tworzą pamięci z na wyższe napięcia przystosowane, podobno takie lepiej się będą podkręcać.

fb-dimm - 2 zestawy * 2 kości * 2GB (8GB łącznie) Kingstona można u nas kupić za 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Ja znalazlem takie pamięci

Kingston ValueRAM - Memory - 8 GB ( 2 x 4 GB ) - FB-DIMM 240-pin - DDR II - 667 MHz - CL5 - 1.8 V - Fully Buffered - ECC

Zależy Mi na 2x4GB,zeby móc w przyszłości dokupić drugi taki komplet.Oczywiście do plyty Intel D5400XS Skulltrail Intel 5400 Socket 771 eATX B/N

W opisie plyty nic nie nalazłem jakie napiecie jest obslugiwane w pamieciach RAM

Czy jest zestaw 2x4GB Kingstone 2.1V dostepny i czy aby napewno 1.8V nie sa obslugiwane?Oczywiscie Pamiec Fully Buffered - ECC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FB-DIMM'y to całkiem inna bajka. To właściwie taki zlepek pamięci ddr2 (które mają stadardowe napięcie 1.8V) oraz modułu AMB (który ma wyższe napięcie, chyba właśnie 2,1V). I watpie czy znajdziesz z wyższym napięciem na pamięciach, bo te moduły są projektowane z myślą o serwerach - czyli nie są to zabawki do podkręcania (w dodatku te ich temperatury, nalepka "Warning hot surface" jest nie od parady - na standardzie można sobie paluchy sparzyć, a jak zaczniesz oc, to możliwe, że bez dodatkowego chłodzenia się nie obejdzie). Doczytaj sobie jeszcze w instrukcji (znajdziesz na stronie intela pewnie) jakie pamięci możesz włożyć, zauważ jakie mamy:

Single Rank, x8

Dual Rank, x8

Dual Rank, x4

itd., tu też są pewne obwarowania, nie wiem o co chodzi, ale w instrukcji musi pisać, jakie pamięci w jakich ilościach możesz łączyć

zobacz na komputroniku: 4GB jest 2x z hakiem droższe od 2GB, więc 8GB (2x4GB) powinieneś znaleźć za jakieś 1200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc,właśnie dostałem odpowiedź od Intela z lista kompatybilnych pamieci,może komus sie przyda

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/d5400xs/sb/CS-028677.htm

O napieciu nic nie ma mowy,o Kinkstone 2x4GB takze i dalej jestem w kropce czy dokladnie zestaw

Kingston ValueRAM - Memory - 8 GB ( 2 x 4 GB ) - FB-DIMM 240-pin - DDR II - 667 MHz - CL5 - 1.8 V - Fully Buffered - ECC

bedzie kompatybilny.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobcio - dla chcącego nic trudnego :) Ja mam eATX'a zamontowanego w obudowie ATX -thermaltake Soprano - wymagała 'drobnych' przeróbek (usunięte dwa koszyki 5.25, przesunięte koszyki dla 3.5), a wkładanie kabli, które są z prawej strony płyty to niezłe ekwilibrystyka dla palców - ale się udało i działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chce i tak ją oddać a ze moge wymienic i nic mnie to nie kosztuje a jeszcze przyjedzie kurier pod dom z DHL,bo wkoncu moge do dwóch tygodni wymienic towar bez podawania przyczyny kupująć on-line.Wybór tym razem padł na Thermaltake Kandalf VA9003BWS Black 25CM Fan,przedewszystkim ciężka,duza,bedzie dobre chlodzenie i zero drgan,no i duzo za duzo przekroczylem budzet:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupilem wszystko co bylo Mi potrzeba i sie okazało,że płyta Intela d5400xs obsługuje procki socket 771 czyli nic nie wymyslilem,ale chlodzenie nie pasuje z wersji boxowej procesorów Intel quad pod 771,okazalo sie za to ze musze kupic dodatkowe chlodzenie z socket 775.Dziwne rozwiązanie,moze komus sie przyda w przyszlości,gdy zechce skladać kompa na tej plycie glownej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności