Skocz do zawartości

UPLOAD animacji np.3dMaxa Dobra jakość i kompresja!!!


Sfix1

Rekomendowane odpowiedzi

:cool:Panie i Panowie jeśli znacie dobre programy do konwertowania filmików np.z 3dMaxa które są najbardziej w tej kwestii przystępne szczególnie jeśli chodzi o jakość i kompresje to bardzo bym prosił o tylko konkretne porady a wiem że jest tu wielu użytkowników tego forum którzy są kumaci w tych sprawach...Licze na WAS Piszcie ;):cool:

Edytowane przez piksar
co znaczy :cool: na poczatku i na koncu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja używam programu o nazwie Super firmy eRightSoft.

 

edit: w tytule piszesz upload, w tekście piszesz o konwertowaniu, o co ci chodzi dokładnie? (Super służy do konwertowania)

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu sie skasowało to co wczoraj napisalem./:(

Głównie to chodzi mi o to aby zebrać najwięcej informacji na ten temat...

Jak już napisałem chodzi mi o UPLOAD filmów np.animacji z 3d maxa. Najlepiej też piszcie jaki format pliku najlepiej wrzucać by oglądanie szło sprawnie i aby było w fajnej jakości. Mam przypóśćmy szczegółową animacje której plik avi wynosi ponad 100 mb a trwa ok 4 min

no i chce to Uplołdować na YouTub nie tracąc szczegółowości elementów i aby sie szybko wgrywało...Prosze o pomoc w tej kwestii. Jak szukałem po necie dobrego rozwiązania to zauważyłem że nietylko ja mam taki problem.

Dzięki Ania wypróbuje!:*A Wy znacie jeszcze inne dobre rozwiązania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chce to Uplołdować na YouTub nie tracąc szczegółowości elementów i aby sie szybko wgrywało.

 

takie rzeczy to chyba tylko w Erze. O uploadowaniu na youtube byl calkiem niedawno topic

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=50582&highlight=youtube

Tu nie chodzi o program do konwertowania, tylko o to jakie kodeki uzyjesz. I nie ma co sie oszukiwac, kazda kompresja cos zjada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no mam ci podać przykłady? Może i coś sie traci wiadomo ale są animacje na YouTubie w formacie pliku FLV w nawet dobrej jakości i są poprostu dobrze skonwertowane. Do tego wgrywają sie szybko.Może i wiem mniej od Ciebie na ten temat ale w linku który mi wysłałeś jedynie jeden ziomek napisał coś konkretnego o rozdzielczości i formatach dlatego dzięki za linka.Za to inni pisali o tym gdzie lepiej wrzucać filmiki.Jak dla mnie za mało konkretnie.Mnie interesuje YouTube i kropka.:) Są jakieś sposoby na to napewno dlatego czekam na zbawicieli tego forum.Piszcie jak coś wiecie na ten temat...Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wgrywałem na youtube bo mam lepsze rozwiązanie (własny serwer i własny moduł) ... ale czy na youtube nie ma czegoś w stylu FAQ? Gdzie jest instrukcja jak robić upload ... ? ...

 

 

http://help.youtube.com/support/youtube/bin/topic.py?topic=10524

 

 

?

 

 

EDIT: http://help.youtube.com/support/youtube/bin/answer.py?answer=91450&topic=10526

 

 

Po co szukać jak inni mogą znaleść? (z 5 minut szukałem)

 

 

 

EDIT2: Nie rozumiem związku problemu tematu z programem 3ds max ... według mnie w złym miejscu się on znajduje ... to jest dział o maxie a nie jak wgrywać na youtube ... i nie ma znaczenia czy to animacja z maxa czy z innego softu ... rezultat jest taki sam

Edytowane przez Huter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właściwie to znalazłem nawet po polsku:) ale nadal nie wiem kilku rzeczy bo tam pisze że maksymalny plik może mieć 1 giga

 

Serwis YouTube akceptuje niemal każdy format przesyłanych filmów wideo, ale jak stwierdziliśmy, najlepsze wyniki dają poniższe ustawienia:

Format wideo: MPEG4 (Divx, Xvid)

Rozdzielczość: 640x480 pikseli

Format dźwięku: MP3

Klatki na sekundę: 30

Maksymalna długość: 10 minut (zalecana 2-3 minuty)

Maksymalny rozmiar pliku: 1 GB

 

z tym że jakbym wrzucił plik np.mov który by miał ponad 100 mb to nie wiem czy wgrywałby sie on w miare szybko i sprawnie .Czy te pliki potem YouTube conwertuje sam?czy nie?

Myśle że masz po części rację z zakładaniem tego topicku w tym miejscu, no ale tylko po części:P (Po prostu jest sobie)Może komuś to nie pasuje, a może komuś tak;]

 

A tak wogle to tylko temat tak brzmi.Generalnie to chciałem sie dowiedzieć od różnych ludzi jakie mają podejście do tej sprawy (jakich programów używać do tych operacji o których już wcześniej wspomniałem) Ja uważam że ten temat jest jednak na miejscu ponieważ tu wchodzą ludzie którzy prawdopodobnie mogą znać rozwiązanie, dlatego czekam na odpowiedzi Pozdrofka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właściwie to znalazłem nawet po polsku:) ale nadal nie wiem kilku rzeczy bo tam pisze że maksymalny plik może mieć 1 giga

[...]

 

Jeśli tak piszę to chyba tak jest ... w sumie nie kapuje o co Ci chodzi teraz :D

 

[...]

 

z tym że jakbym wrzucił plik np.mov który by miał ponad 100 mb to nie wiem czy wgrywałby sie on w miare szybko i sprawnie .Czy te pliki potem YouTube conwertuje sam?czy nie?

[...]

 

Nikt nie wie czy Ci się wgra szybko z wyjątkiem Ciebie ... to twoje łącze ... im szybsze tym szybciej się wgra.

 

Ale czy mov to dobry plik? Nie wiem bo szczerze mówiąc osobiście tego unikam ... ale każdy plik wgrywany na youtube musi zostać przeliczony na flv co się prawdopodobnie odbywa samodzielnie ... nie wiem czego youtube używa do przeliczania plików na flv, ale jeśli ten program słabo sobie radzi z twoim formatem wówczas uzyskasz "kupe" ... dla tego w Helpie Youtube piszę co oni chca najlepiej ... nie wiem w czym problem ... masz mov? Przelicz na avi Xvid i po sprawie...

 

[...]

Ja uważam że ten temat jest jednak na miejscu ponieważ tu wchodzą ludzie którzy prawdopodobnie mogą znać rozwiązanie, dlatego czekam na odpowiedzi Pozdrofka!

 

Ja uważam, że tematy powinny być w dziale adekwatnym do problemu ... ja tu nie widzę nawet 0,01% związku z maxem ... tu zaglądają ludzie szukający pomocy z maxem lub Ci co chca pomóc z maxem ...

 

3ds max (9 Przeglądających)

To jest odpowiednie miejsce na zagadnienia związane z 3ds Max.

 

będę miał problem z uploadowaniem animacji na RS (rapidshare) więc napisze o tym w dziale do animacji by mi pomogli? No bez jaj ... przecie to zaśmiecanie forum ... ale dobra ... nie jestem moderatorem ;) ... narka ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie nie jesteś moderatorem, bo jeśli byś był to zapewne skasowałbyś ten temat., który wogóle sie nie odnosi do działu tak?

Szkoda, że z tylu podglądających tak mało ludzi go rozwija...

Mam nadzieje, że to sie zmieni i że komuś ten nie na miejscu temat rozszerzy świadomość. Sory za niewiedze i dzięki za rady...:) czekam na kolejne wątki i patenty tematu;] pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uploaldowałem na YouTube 6 razy może...

poczatkowo stwierdziłem że im bardziej skompresuję filmik sam, tym mniej zaskoczy mnie finalna kompresja...

na początku używałem wmv9 bo daje dość dobrą jakość przy malutkich plikach ... ale we wszystkich plikach po przeliczeniu na fla były jakieś Krzaki...a kompresja zjadała detale.

użyłem mov w kompr H264 i nie było problemu... nawet ziarno wydać..

pomimo preferencji aby video miało 30Kl/sec i to klipy 25fps chodzą normalnie. chociaż czasem występuje desynchro z dźwiękiem,(?)

no i podstawa - wysyłać plik w odpowiedniej rozdzielczości. żeby program konwertujący nie musiał skalować obrazu.

 

pozdrawiam - powodzenia

 

ProCoder(2 lub 3) Canopusa to dobry wybór. opłaci się. 2 już nie sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfix, najlepszy teraz kodek to jak już ktoś pisał H.264 lub x.264.

Najlepszy program do kompresji to moim zdaniem TMPGEnc 4.0 XPress - można wypuścić wiele róźnych formatów, ustalić wielkość pliku finalnego, kolejkować zadania: np. kazać mu wypuścić ten sam film, albo różne to kilkunastu formatów jednoczśnie, z różnymi ustawieniami kompresji podczas jednej sesji itp. Moim zdaniem rewelacja.

Najlepszy patent na youtube - zapomnieć. To najgorszy darmowy video hosting na świecie. Jedyną jego zaletą jest jego popularność.

W zamian polecam:

http://www.dailymotion.com/

http://www.vimeo.com/

Na obu możliwość zamieszczenia materiału w HD! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dzięki stestuje ! Bardzo sobie cenie takie informacje....szczególnie jak ktoś pisze wiedząc co pisze:P i na temat:D Mam nadzieje że założony temat (troche nie na miejscu) pomoże komuś z takim samym problemem... JOł! Pozdrawiam:)

Edytowane przez Sfix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM DARMOWY PROGRAM POLECONY PRZEZ ANIĘ (Nazwa:Super firmy:eRightSoft) Poprostu super szybko sprawnie Coś tam straciłem jakości ale minimalnie a rozmiar pliku zmniejszylem o ponad 2/3 całkowitego rozmiaru.Nie wiem jeszcze jakby się sprawdził program TMPGEnc 4.0 XPress bo nie zdąrzyłem go stestować być może jest OK.

Testowałem ProCoder 3. Ma on dużo funkcji ale nie umiałem nim uzyskać odpowiedniego dla Mnie efektu i długo renderuje całość. Sory że po części zaśmiecam forum.

Myślę że nie jednemu użytkownikowi Maxa może się to przydać.Przy okazji nie zaszkodzi znać dobrego programu do kompresowania filmów:) Pozdrawiam!Elo!

Edytowane przez Sfix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności