Jump to content
Sign in to follow this  
Pipboy

jedno pytanko

Recommended Posts

czy przy modelowaniu w zbrushu mozna wlaczyc jakis obrazek aby mozna bylo na biezaco patrzyc sie np na inspiracje do robionego modelu??

Ściągnij sobie irfanview i włącz opcję żeby jego okno było zawsze na wierzchu. I tu właśnie przydaje sie drugi monitor żeby sobie za bardzo widoku nie zasłonić.

Jak chcesz referki(tzn. np zdjęcie głowy z boku, z przodu) wrzucić do zbrusha to poszukaj na zbrush central image plane.

możesz też zrobić tak:http://www.youtube.com/watch?v=vTh0wSjF71U&feature=related

Jeśli dobrze pamiętam, teksturowanie to dalszy ciąg tego filmu. W każdym razie możesz użyć mapę jako podkład i modelować zgodnie z proporcjami. Masz obraz w ZBrush, nie zasłaniasz go sobie innym oknem i model możesz "pomierzyć" na obrazku.

Irfanview albo ACDSee always on top najlepiej się sprawdza..

Próbowałem ostatnio pracować z referkami "pod modelem" czyli import texture a następnie "crop and fill" z materiałem flat color. Ale coś było nie tak z obracaniem toola, obiekt pod spodem przeszkadzał:/

Ze standardowych tooli jest w zbrushu imagePlane X do tego importuje się texture imagePlane X też jest w folderach zbrusha i tą texturę edytuje się w photoshopie wrzucając na nią widoki front i side naszej referki. Potem taką przygotowaną texturę wypala się na toolu wraz z materiałem flat color i można sculptować.