Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja mam do Ciebie Kapitanie takie pytanie :)

Kiedyś pisałeś, że pracujesz ja wacomie cintiqu. Słyszałem takie opinie na temat tego sprzętu, że ma bardzo słaby kontrast, czy przeszkadza Ci to w tworzeniu?

Maćku obiecywales nam kiedys ( chyba :P ) nagranie swojego workflow.

Fajnie bylo by zobaczyc takiego speeda nagranego na vimeo, czy youtube.

Tu juz nie chodzi o to " Jak on to robi!?" Fajnie jest po prostu czasem przeanalizowac metodyke pracy innych ludzi i wywnioskowac z tego cos dla siebie. Wiem, ze prosze o wiele, ale mikolaj mnie w tym roku zawiodl ;>

@Rotcore - na bank przeswituje jakas fota na overlayu, jak wspomnialem juz, wszystko skolazowalem na szybicucha i calosc nie zajela wiecej niz 2h.

@CzAk1 - zwykle maluje jakas kropke, a moze nawet dwie, a potem powiekszam ja o 500-2000% duplikuje rozciagam splaszczam i ustawiam na czyms miedzy lighten a hard mix - wszystko uzaleznione od tla.

@chudek - ekran jakosciowo jest gorszy niz nie jeden dostepny ips w przystepnej cenie (bez przesady), aczkolwiek juz od dosc dlugiego czasu przestalem zwracac na to uwage. Zwykle kalibruje citniqa tak by odzwierciedlal kolory jak nalezy ewentualnie podkrecam troche jasnosc zeby detal nie ginal w czerniach. niemal na kazdym monitorze prace wygladaja inaczej.

Zawsze można stworzyć drugie okienko aktualnego dokumentu w photoshopie i przenieść je na drugi monitor z lepszymi ustawieniami, jeśli jest jakiś pod ręką :) ja na cintiqu12" miałem problemy z jasnością i kontrastem, ale może backlight jest lepszy na 21"

• 3 weeks later...

Widać lubisz te lens flary ale to tylko wychodzi pracom na zdrowie, ponadto super działa w tle całe to rozmycie, boostując realizm. Oświetlenie zbyt idealne, pozwolę nie komentować dalej.

Najbardziej jednak zwróciłem uwagę na elementy pancerza na klatce, to jest tak nie wykończone że aż strach, ale jednak świeże w porównaniu do twojego zwyczajowego noisa (czy jakiego innego tricku używasz) na koniec :)

Nie malowalem juz od paru dni ciekawych rzeczy wiec postanowilem przelamac rutyne.

Kilka godzin pracy. Celem obrazka bylo jak najbardziej realistyczne swiatlo i kolory. Staralem nie babrac sie z detalem zbyt dlugo (czyt. fotoki i textury). Jak zwykle komentarze mile widziane :)

gvsd.jpg

po pierwsze - zwyczajowo genialne.

Po drugie - skoro juz o swietle mowa to czy aby cien nie powinien byc bardziej zroznicowany? Tam gdzie szyja poczwary dotyka ziemi bylby raczej ciemniejszy niz ten z glowy? Czy zle kombinuje? Cos tak jak w paszczy masz. Ostrosc tego cienia przywodzi mi na mysl nie slonce a zarowke.

Ostrosc tego cienia przywodzi mi na mysl nie slonce a zarowke.

Mam dwie teorie.

Albo w Hollywood mają słabych ludzi od oświetlenia scen z rekwizytami, albo fizyka światła w Narni jest inna... Albo Narnię oświetla ogromna żarówka, a nie Słońce.

Miazga...

Mam dwie teorie.

Albo w Hollywood mają słabych ludzi od oświetlenia scen z rekwizytami, albo fizyka światła w Narni jest inna... Albo Narnię oświetla ogromna żarówka, a nie Słońce.

To sa trzy teorie.

Co do swiatla - racja. W bardzo sloneczny dzien cien faktycznie jest ostry. Coz moze przywyklem do scenek doswietlanych jakimis plomieniami, refleksami a tu jest realistycznie po prostu.

Edited by Nezumi

Świetna przestrzeń. Kolory wyszły doskonale. Oszałamiające i jestem pod wrażeniem czasu w jakim obrazek powstał. :) Faktycznie nie wiem czy jest potrzeba komentowania, może tyle tylko, że ciężko mi określić czy płaz miecza jest równoległy do nogi czy trochę przechylony w kierunku widza.

No i ta małżowina uszna! ;)