Jump to content

Teczka 2D: RaVirr

RaVirr
 Share

Recommended Posts

@RaVirr Twój projekt zaczyna nabierać kształtu. Fajnie to wygląda, masz dobre pomysły - uwaga skupia się na tych obrazach dłużej niż zwykle - można wczuć się w klimat. Operujesz na kilku planach co też nadaje przestrzeni dodatkowej do opowiadania sobie historii, która się za tym kryje. Super robota.

Łatwo się mówi, ale te niektóre sceny, aż się proszą o jakiś ruch kamery i animację. Może się skusisz na jakieś intro do tej mapy 🙂Przychodzi mi na myśl coś w tym stylu Tayfuna Kalafata.  Jak nie 3D to może grease pencilem dałoby się zrobić takie 2,5D 🙂

Edited by alex3d
  • Like 4

@alex3d dziękuję ❤️ Oj, bardzo chętnie coś takiego bym zrobił, swego czasu mocno mnie jarało robienie takich epickich shotów, ale jakoś nie znalazłem ścieżki by w tym kierunku podziałać. Obracałem się wtedy w after effects, ale nie udało mi się tam zrobić nic dłuższego niż pół sekundy- albo wywalałem się na warstwach albo komputer się wywalał przy podglądzie..a często po renderingu okazywało się, że jedno z drugim się nie zgrywa. Pewnie weekendowo do tego wrócę 😄

@blazejbobek ZAPRASZAM CZĘŚCIEJ! 😄 Dziękuję za miłe słowa, staram się jak mogę- jeszcze trochę brakuje, ale mam nadzieję, że za jakiś rok spojrzę w monitor (garbiąc się srodze) i wypowiem te słowa " NO, JEST ZAJEBIŚCIE".

• Like 1

Posted (edited)

To jeszcze mała ciekawostka.
Czasem lubię wracać do jakiś staroci i sprawdzać co tam odjaniepawlałem w materiałach, renderze i ugułem w ustawieniach. 
Dzisiaj odpaliłem mały blok z moich początków zabawy z blenderem i pomyślałem, że przygotuję na szybko scenę by uatrakcyjnić sam model i nieco przykryć wszystkie jego wady 🙂 
Wersja z grudnia 2019:
282558035_ogrodowa21kola.thumb.jpg.587bf7eebc3742ef9929f821483fed31.jpg

Wersje z dzisiaj:

826387040_Ogrodowaobnn.thumb.jpg.ea61305133d6e5815852cbdedcba0eb2.jpg

659227678_Ogrodowaobw.thumb.jpg.0d8e8f8e7bfdfc11572d9160af7ec4f2.jpg

Edited by RaVirr
wymianka nieba w dziennym, w tym wieczornym to już za dużo roboty by było :/
  • Like 4

Dzięki! Niestety nie są zriggowane, ale  niedługo się za to zabiorę żeby porobić coś bardziej dynamicznego.
Cała paczka to 4 modele ludzików (3 rycerzy i wieśniak) w różnych pozach (możesz sobie też zdjąć hełm i pod spodem jest głowa- taka sama u każdego), do tego masz oddzielnie miecze, tarcze i hełmy właśnie. Plus, że wszystkie tekstury są bardzo fajnie podzielone i możesz sobie bez jakiegoś strasznego problemu je edytować. Niestety pozy tylko "w spoczynku"
Ogólnie za tę cenę (jak na polaka przystało) raczej nie polecam, ale widziałem na sprzedaż jakieś gówna za 200$ i chyba po prostu tak się ceny modeli kształtują- ja do ludzi nigdy nie miałem cierpliwości, a takie coś myślę, że mogłoby pomóc- zwłaszcza Tobie o ile robisz jeszcze robisz takie sceny 🙂 

• Thanks 1

@EthicallyChallenged Bo to wojskowy, ołowiany płaszcz, a flagi z aksamitu 😄 Trzeba oddać, że przynajmniej słupki pod flagi są oddzielnie i można mimo wszystko sporo kombinować. 
Myślę, że to dobry pomysł by je wykonać samemu- ja się spodziewałem większej różnorodności, ale to już moja wina bo nie wnikałem za bardzo w opisy. Myślę, że jak się zriguje to nie będzie źle, a zawsze jest już pełna baza na ewentualne przeróbki pod siebie i konkretną scenę... KUPIŁEM TO MUSZĘ SOBIE WBIĆ DO GŁOWY, ŻE ZAJEBISTA INWESTYCJA 😄

Dziemki 😄
Dorzucam keyart zrobiony do giery przy której pracuję (był wykonany w ekstremalnym tempie, ale jestem całkiem zadowolon- nie ma to jak wpadać w samozachwyt :O)
Gameplay trailer i link do dema na steamie o tutaj:

GU_keyart_logo.thumb.png.4592cbfe694738a359eb5d8b772bc5fc.png

• Like 6

Bardzo fajna ilustracja a i gra wyglada ciekawie (mam nadzieje ze bedzie mozna jesc ludzi ja k w Rampage).

Jakbym mial sie czepiac to moznaby zagescic znaczaco atmosfere, aby oddzielic plany, a nawet elementy bliskie siebie takie jak reka i glowa olbrzyma, ktore sie jak na moj gust troche zlewaja ze soba nawzajem. Ale ogolnie recz biorac pro robota!

• Like 1

51 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Bardzo fajna ilustracja a i gra wyglada ciekawie (mam nadzieje ze bedzie mozna jesc ludzi ja k w Rampage).

Jakbym mial sie czepiac to moznaby zagescic znaczaco atmosfere, aby oddzielic plany, a nawet elementy bliskie siebie takie jak reka i glowa olbrzyma, ktore sie jak na moj gust troche zlewaja ze soba nawzajem. Ale ogolnie recz biorac pro robota!

O dzięki za miłe słowo i wypunktowanie- robiłem to bardzo intensywnie przez 3 doby i już nie widziałem błędów (i pewnie przez ten samozachwyt już bym ich nie dostrzegł! xD).W kolejnych ilustracjach zwrócę uwagę bo ta już poleciała na wszystkie socjale i nie da się zmienić 😐
Co do jedzenia ludzi- przekażę bo już nie pierwszy raz pojawia się taka propozycja więc pewnie wezmą sobie do serca 😄

Dzięki 😄
Na odświeżenie jeszcze dwie małe rzeczy. 
Jedna to widok z celi z tych podziemi.
Druga to dość stary koncept łowcy- założeniem było zrobienie nie do końca pasujących do siebie elementów z lekką asymetrią.

Level 0- Cela2-1.jpg

Łowca koncept.jpg

• Like 5

1 minutę temu, EthicallyChallenged napisał:

Oby... będę obserwował.🤨

A tak w ogóle dostałeś suba, giga kontent na youtubie, liczę na więcej 😮 Planujesz więcej humorystycznych filmików? Bo jest potencjał 😮

• Like 1

16 minut temu, RaVirr napisał:

A tak w ogóle dostałeś suba, giga kontent na youtubie, liczę na więcej 😮 Planujesz więcej humorystycznych filmików? Bo jest potencjał 😮

Dziękuję! Planów nie ma, ale nie mogę obiecać, że niczego nie popełnię heh heh.

6 minut temu, RaVirr napisał:

A, jeszcze na dokładkę 2 starocia do podręcznika RPG 🙂 

Zajebioza panie!

• Like 1