Jump to content
xaoo

Pojazd 3D: Mini MK I

Recommended Posts

ale sprawdzalem pod roznymi katami z materialem o duzym reflect i wygladalo OK.

ja tu nie potrzebuje reflecta i widze ze krzywo :) ale i tak ladne mini

@JW_2305 - dziekuje. Wiem,ze te updaty nie za czeste, ale mialem mala przerew od modelingu. Teraz staram sie wszystko nadrobic. Przednie swiatla ostateczna wersja nie sadze bym cos w nich wiecej zmienial. Natomiast tylnie jeszcze do dopracowania.

@ReflectVision - dzieki za info. Poprawimy i bedzie prosto :)

Pozdrawiam,

xaoo

niewazne co w viewporcie, wazne co na renderze... chyba jedna z głównych zasad 3d:D

Dołaczam sie do pytanka czy bedzie czysty czy brudny.

czekam na upy

Witam,

Rzeczywiscie zapomnialem udzielic odpowiedzi na pytanie. Nie wiem, ale pewnie Was rozczaruje, bo to bedzie czysta studyjna wersja. Tak mialem w zalozeniach. Moze pozniej z czystej ciekawosci powstanie zabrudzona, ale narazie trzymam sie planu.

Pozdrawiam,

xaoo

Hmm... A w przednich swiatlach nie powinienes wywrocic mapy w drga strone? Bo troszke dziwnie to wyglada teraz

@JW2305 - tak tak, to byl narazie tylko test, by zobaczyc jak klosz wyjdzie. W finalnym renderze postaram sie by wszystko bylo dobrze. A tak swoja droga, czy Ty teraz nad czyms pracujesz?

Pozdrawiam,

xaoo

Ja go od razu przybrudzonego w jakies scence widzialem;p Po tym studyjnym postaralbys sie o jakis renderek mini w terenie;p Mieszkasz w UK? Zrobisz fotke i wrzucisz tam swoje mini;D

W sumie nad niczym konkretnym nie pracuje, moze teraz za kolejna fure sie zabiore, bo dawno nie robilem, a tak to troche nauki o oswietleniu i ostatnio exteriorka dla siebie;p

@JW2305 - spokojnie spokojnie bedzie przybrudzony. Od pewnego czasu mam pomysl w glowie, tylko chwilowo musze sie skupic na samym samochodzie. Co do tego, czy mieszkam w UK - chwilowo tak ale zobaczymy jak dlugo. A co do mojego Mini to fotki ponizej. Mam nadzieje, ze sie podoba :)

Mini - foto front:

12_11_mini1.jpg

Mini - foto back:

12_11_mini2.jpg

Mini - foto side:

12_11_mini3.jpg

Mini - foto interior:

12_11_mini4.jpg

A tak na serio to fotki jednego z najfajniejszych Mini jakie widzialem na zjezdzie tych aut tutaj w UK. Referek nazbieralem cala mase :) Teraz tylko ladnie to oddac w 3D. Mam nadzieje, ze sie uda.

Pozdrawiam,

xaoo

P.S.

Pokazalbys tego exteriorka, bo ciekaw jestem jak wyszedl.

P.P.S

Przepraszam za malego offa, ale nie moglem sie powstrzymac :)

jak mini to tylko org. proszę. zresztą rób jak chcesz

EDIT: tez mam chętke na model mini :D moze minibitwa ?

@Yasutoco - zgadzam sie z Toba. Nie ma to jak mini w oryginale. To tylko taka mala prezentacja co ludzie potrafia zrobic z miniaka :) Moze troche przesadzona, ale ladny byl wiec uwiecznilem. Co do bitwy hmm.. poczekajmy jeszcze troche, bo ja bardzo poczatkujacy jestem i z renderingiem nie jestem za bardzo obeznany, ale bardzo chetnie zobacze Twoj model.

Pozdrawiam,

xaoo

Witam serdecznie,

W koncu wzialem sie ostro do pracy :) Mam dla Was malego upa. Tym razem z bardzo bardzo wstepnymi materialami i oswietleniem. Nie moglem sie powstrzymac, wiec trzasnalem na szybko. Moze nie widac wszystkiego, ale ostatnoio pracowalem nad wnetrzem, a konkretniej nad deska rozdzielcza, fotelami i tylnia kanapa. Mam nadzieje,ze sie podoba. Oczywiscie wszelka krytyka mile widziana.

Pozdrawiam,

xaoo

Mini - Render:

18_11_mini_render_med.jpg

Popracuj nad texturami ;)

ogolnie mysle ze wyjdzie fajnie ale jeszcze duzo pracy nad oswietleniem i tex.

a takto fajnie ... przyjemny maly samochodzik

@09121986 - spokojnie, to bardzo probny render i jeszcze wiele na nim nieprawidlowosci. Zrobilem go w ramach wlasnej motywacji, by projekt szedl do przodu :) Ostateczny render bedzie lepszy, ale to jeszcze troche potrwa. Dzieki za komentarz.

Pozdrawiam,

xaoo

snajper992 - zapewne nad samochodem jest umieszczony box, który robi takie właśnie odbicie :)

Witam serdecznie,

Pora na kolejny upek. Tym razem mam do oceny tylko tylne swiatlo - wiem,ze nie jest to wiele Poprawialem rowniez przednie reflektory i dzialalem troche z wnetrzem, ale to do pokazania niebawem.

Pozdrawiam,

xaoo

Mini - back light:

28_11_mini_back_light_med.jpg

P.S.

@snajper992 - jest dokladnie tak jak trosiek mowi. Nad autem umiescilem biala plaszczyzne, co by sie ladnie odbijala na masce.

Swiatlo w porzadku wg mnie, za to nad nadkolem tylnim masz jakies wybrzuszenie i sam obwod nadkola jest krzywy i jeszcze pytanie, czy te spawy nie odstaja zbyt mocno? Bo takie troche spore sie wydaja, choc w porownaniu z calym mini, to wszystko wydaje sie spore;p

@indian - wnetrze jest juz zrobione. Co prawda jest ono bardzo ubogie, bo nie jest to najwazniejszy element, ale staralem sie je odwzorowac w jakims stopniu.

@JW_2305 - co do spawow, to tez mialem wrazenie, ze sa za duze, ale sa zgodne z blueprintami jesli tak to mozna powiedziec. Staralem sie rowniez porownac z fotkami i rzeczywiscie takie sa. Czasami jedynie na renderze wychodza na za duze, ale to tez zalezy na jakim. To wybrzuszenie widocznie pojawilo sie calkiem niedawno, moze jakos przypadkeim przesunalem vertexy. Tak czy owak zaraz to napawie. a co do calosci nadkola hmmm..jak dla mnie nie jest az tak krzywe :) Wielkie dzieki za uwagi.

Pozdrawiam,

xaoo

Mialem na mysli to miejsce, moze taka perspektywa i ogolnie szczegol lub tak ma by;p ale tak mi sie rzucilo w oczy i przy okazji zauwazylem, czy ten bok przy nadkolu nie jest wklesly? Bo cien Ci sie tam zrobil. No i pokazuj to wnetrze!;p Ocenimy jego zlozonosc.

0447309acd219b0bm.jpg

@JW_2305 - wyklepalem tamto miejsce wiec juz jest w porzadku. Natomiast co do tego zacienionego miejsca to znow masz racje. Cos tam jest nie tak dzisiaj dokladniej przyjrzalem sie, zrobilem kilka renderow i rzeczywiscie jakas kiszka tam jest. Ale juz niedlugo :) Dzieki za uwazne obserwacje. Wychodzi na to, ze za dlugo bawie sie z tym Mini i juz bledow nie widze :/ Tak czy owak zblizam sie juz do finalu, wiec trzymajcie kciuki.

Pozdrawiam,

xaoo

Witam jak zwykle po dluzszej przerwie :)

Cos ostatni dluugo mi schodzi. Ale mam niespodzianke i pokazuje cos wiecej. Mam nadzieje,ze spodobaja sie Wam efekty mojej pracy. Oczywiscie wszelkie komentarze mile widziane.

Pozdrawiam,

xaoo

Mini - front:

15_12_mini_render_f2s_med.jpg

Mini - side:

15_12_mini_render_s_med.jpg

Mini - back:

15_12_mini_render_s2b_med.jpg

Witam,

Podkusilo mnie by zrobic claya i chcialem Wam go zaprezantowac. Nie jest to moze clay najwyzszych lotow, ale mam nadzieje, ze jest w porzadku. Mam rowniez jedno pytanie i bedzie mi milo jesli pomozecie mi rozwiazac ten problem. Chodzi o drobne artefakty przy gornej krawedzi dachu na pierwszym renderze. Jest jakis sposob by sie tego pozbyc? Claya renderowalem przy uzyciu V-Raya z 3 Vrayowskimi swiatlami i mapka HDRI jako environment.

Pozdrawiam,

xaoo

Mini - Clay:

16_12_mini_clay_med.jpg

Mini - Clay2:

16_12_mini_clay2_med.jpg

Zapewne to przez hdri - nie trzeba dawać, skoro nie ma co jej odbić.

Clayrender o wiele mniej wyraźny niż te poprzednie, większość detali się chowa - co nie zmienia faktu, że modelik bardzo przyzwoity :)

@KamillM - przyznaje ,ze troche przegialem i rzeczywiscie te claye sa za jasne. Moja wina :) Zaczalem sei bawic V-Rayem i ponioslo. Prosze o zrozumienie :) Ciesze sie rowniez ,ze model sie podoba, bo bardzo mi zalezy by byl jak najwierniejszym odwzorowaniem oryginalu.

Pozdrawiam,

xaoo