Skocz do zawartości

Postać 3d: Bysio (Kubi & Innos)


Innos

Rekomendowane odpowiedzi

60070831zd6.jpg

 

Model wykonany przez Kubiego (dzięki! :D)

 

Zostałem poproszony o dorobienie tekstury do niego. Narazie leci efekt dzisiejszej pracy. Macie jakies wskazówki zanim kompletnie zniszcze ten cudowny model ? :D Może macie pomysly na kolorystyke itd? Może wogóle się nie podobaja tekstury - wtedy najwyzej zaczne od poczatku...

 

Model do gry Black Ice Tales

Edytowane przez Innos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W pierwszej wersji ciało bardzo fajne, tylko głowa bez tex praktycznie. Druga wersja to przesunięte Hue&saturation w złą stronę?;-) Sprobuj może paru odcienie koloru skóry. Teraz wygląda jak 1 kolor + burn.

 

ta rana/ blizna dziwnie wyglada z kształtu i koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam może się nie znam, ale powiem co mi się tu nie podoba i jak bym to zmienił :)

-Plamy krwi potu i brudu wyglądają tak jakby postać ktoś położył na ziemi a następnie pokapał to tu to tam.. mało w nich grawitacji, no może z wyjątkiem plamy na nodze, ale i tu jest dziwnie bo z jednej strony są zacieki, ale i rozbryzgi w gore i na boki

-wspomniane plamy krwi są zdecydowanie za wyraźne, niby w porządku gdyby krwawił w danej chwili, ale jak to maja być rany odniesione kiedyś tam to warto by było je trochę podgumkować poszarpanymi pędzlami, nadać gdzieniegdzie wokoło szramy fakturę strupa a w pozostałych miejscach jakieś obtarcia i/bądź ściemnienia bliznowe na skórze z większym połyskiem jednoczenie... krew za to no nie wiem ale jak dla mnie powinna być bardziej matowa, o ile jest stara...

-kwestia tatuaży to tez... idealny kontur, idealne jednolite wypełnienie, którego nie spotyka się nawet w dzisiejszych salonach tatuażu... trochę poszarpać krawędzie, lekko tez wybledzić tu i tam... proponowałbym się bardziej wzorować na tatuażach więźniów, takich amatorskich :)

- niektóre tatuaże, bądź wszystkie można by zastąpić znakami wypalanymi na skórze bądź... bliznami w kształcie tatuaży stosowanymi bodajże przez niektóre kultury....

-większe żyły na ziele mogłyby się lekko niebieścić bądź fiolecić :D

-proponowałbym lekkie owłosienie na plecach, stopach, brzuchorze itd... ale to opcjonalnie, ale mogłoby mu nadać trochę charakteru

-no i ostatecznie... nie musi być on aż taki zabrudzony i ornamenty, trochę umiaru nie zaszkodzi... jak wydaje się nudny to już proponował bym jakaś obręcz na biceps z piórami, bądź wisior z czaszek itd :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyblaknij mu tatuaże trochę, możesz spróbować dać na nie naprawdę leciutki noise

bryzgi krwi imo nie trafione, wyglądają jak świerze plamy na ścianie, lepsze byłyby zaczerwienienia, nawet takie z gangreną or smthn:)

 

ogólnie chyba fajnie jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatuaże w ogóle bym sobie podarował, chyba że bardziej chaotycznie ułożone na ciele i tak jak mówi le Wóz, żeby były wyblakłe.

Kurde no... bardzo mi się podoba ten modelik :) Chętnie bym go zanimował. Można się jakoś "wkręcić" do waszego teamu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję trochę pobawić się z kolorem szyi, aby nie zlewała się za bardzo z głową, albo pod brodą namalować ciemniejszy ton.

 

Co do tatuażu, to ja bym zostawił tylko ten na brzuchu, najlepiej wygląda ze wszystkich, można by było go pociąć na kawałki i pobawić się trochę z kanałem opacity, żeby nie był taki jednolity.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik zacny, robota Kubiego jak zawsze na najwzyszym poziomie, finalnie z texturkami mi sie podoba, jdyne co to ten tatuaz z tylu do kasacji bo o ile te od frontu fajnie sie komponują z caloscią to ten tylni juz nie, no i speculara trza by pocisnąc moze jeszcze , i cóz wiecej ? chyba nic poza ty mze w grze moze być zupelnie wystarczjąco a do to tego celu ma być uzyte, wazny zeby z całą resztą ładnie sie zgrywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak myślałem, ale nie chciałem Ci aż tak pochlebiać i.... skoro to do gry, która ma duże szanse wyjść(zostać skończona :P), to na serio można robić tak wielkie tekstury? Wydawało mi się, że 1k na tex to max, a te większe tylko do portfolio są. Ta krew na kolanie jest fu (całe rozcięcie ssie.) Poza tym, wszystkie tatuaże wydają mi się OK, brud na klacie mi się podoba, nie jest źle. Miałeś pewnie w ch... roboty, co? ;) No i jak dla mnie to za obficie w detale (wszystko się zlewa, zapewne to subiektywna uwaga, ale jak tak czuję to piszę :P). Troszkę cię pojeździli, może to dobrze, może źle, nie wiem jak to odczułeś ale model na serio daje rade, mnie tam się podoba :P .

Edytowane przez Bielo^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renderoficjalnytt3.png

 

Ostatecznie zdecydowaliśmy się zrezygnować z tatuaży. Teraz krew powinna wyglądać odpowiednio i mam nadzieje, że tak jest :D To chyba model skończony. Mam nadzieje, że się podoba! Piszcie jeszcze co pozmieniać to chętnie wysłucham!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna postac, teksturka tez tu bardzo pasuje. Odnosnie krwi polecilbym ja bardziej powycierac i zminejszyc intensywnosc czerwieni. Wrzucilem na minutke do corela zeby mniej wiecej pokazac o co mi chodzi (podretuszowalem na szybko tylko noge):

 

krew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie likwidowałbym tych tatuazy dają fajny klimat i dopelnienie do postaci, tamta poprzednia wersja mi sie bardziej podbala, jedynie ten tatuaz na plecach nie gral , moza by sie pobawic jeszcze balnsem koloru moze jakis jeszcze fajnniejszy odcien by wpadł przez przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatuaze mogly by byc ale tamte wydawaly mi sie zbyt symetryczne. Moze cos innego niz tribale? Zeby nie wygladal jak z salonu tatuazu. Powiedzmy jakis prymitywny, symboliczny rysunek albo napis na lewej stronie twarzy, lewym barku, cycku i ramieniu (taki duzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności