Skocz do zawartości

Obiekty 3D:Moje boje z Maxem ... "part.1 Closed"


09121986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eden3d: dzięki

bartekb89: do kosmosu brakuje jeszcze troche ;)

 

Maly update , w nowym studiu bez Hdr ;) nawet nawet wyszło ... ciemny klimat chciałem uzyskać ...

 

newrender2pshz7.th.jpg

 

Szumy mi troche wyszły na chromie , musze subdivision podkrecić troche ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA to jedno. Ale zawsze warto render z maxa "pofotoszopować" Ja jestem w tym słabym, ale jak widac ktoś dobry mógłby z tego rendera jeszcze sporo wycisnąc, tak więc warto.

 

|---usuniete---|

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle to wygląda :) Zmieniłbym tylko czarne tło bo góra samochodu staje się mniej widoczna. I co do postprodukcji - polecam renderować z VRayMtlId - później można łatwo zaznaczać odpowiednie części samochodu w psie poprzez maski ;)

Edytowane przez KamillM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamillM: Oooo wielkie dzięki Kamil bo właśnie kiedyś widziałem jak koleś miał fajnie na warstwy podzielone i nie wiedziałem jak to zrobił :] dzięki ! Heh a co to postprodukcji to na szybkiego zaznaczałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nvidia:No no mozesz wywalić ;p bo chcem raczej żeby były tu moje zmagania ,a w PS sie pobawie spokojnie ;) poki co chce maxowy render dopracować :]

3DSign:;)

KamilM:Dzięki , jeszcze daje sobie Tydzień na niego wiec cos jeszcze wymysle pewnie ;)

[MB]:hehe niech najpierw wyglada dobrze w jednym ;) i pomysle nad drugim :)

 

Pozdro

 

Edit: tu juz aa chyba wpozadku newrender2ps2gb5.th.jpg

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nom kanapa czeka az mateusz troche unwarpa ogarnie a poki co dalej samochodzik bo widze ze kanapa mniej interesujaca ;) :D

 

i wyszło mianowicie tak :) szyby chciałem przyimitować ale umiejetności w ps sie kłaniają i troche kulawo to wyszło .... ale nic wrzucam bo nie lubie jak mi wątek sie zatrzymuje ;)

 

Czysty render (tez jeszcze ma do życzenia troche ,np.aa) :]

bezpsns8.th.jpg

 

i troche w PS (nie bijcie za przednia szybe ;p juz nie mam sily dzisiaj poprawić)

pops1ce7.th.jpg

 

PS. brakuje cześci lewej lampy bo zapomniałem symmetry włączyć ;p

Dobranoc :D albo dziendobry w sumie juz chyba ;p

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tpborek

Witaj Mumin

Śledzę Twoje poczynania i naprawdę wielki szacun. Choć swego czasu jak post miał 12 stron dołączyłem tutaj, a dopiero dzisiaj zabieram głos. Zabawne jest to, że też chciałem swojego bugatti zamieścić, tyle, że mi idzie zdecydowanie woooooolniej. Choć teraz jak już to napisałem to pewnie dobrze by było się pochwalić, tylko spoglądając na pracę kolegi nie wiem czy jest czym. Chyba zbyt długo dopracowuję szczegóły zamiast brnąć do przodu w modelowaniu. Mam na razie samą blachę, felgi do przeróbki i trochę*światełek plus małe drobne detale - klamka, wlew paliwa. Silnika brak, lusterek brak, o wnętrzu nie wspomnę.

A włączyłem się do dyskusji bo rzucił mi się taki szczegół, mianowicie ta blacha za drzwiami to powinna chyba za wlot powietrza robić, u Ciebie zamyka się od razu. Czyli trzebaby ją wyekstrudować najpierw do tyłu, a potem do drzwi. Myślę, że wiesz co mam na myśli.

Generalnie naprawdę kawał dobrej roboty.

 

Pozdrawiam, szególnie modelerów z Kielc, widzę, że siła w Kielcach :)

Tomek

Edytowane przez tpborek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi: lakier nie jest tak bardzo zblurowany , ale bede dzisiaj cos wlasnie go poprawiał bo jeszcze cos mi nie gra w nim ;)

tpborek: Witamy na forum :) jako ze pierwszy post :) widzisz bardzo dobrze ze dopracowujesz szczegóły , ja dzisiaj nad nimi posiedze bo troche zostało do poprawienia.

A model ma jeszcze troche do życzenia szczerze mowiąc ;p wiem o wlocie moze zrobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaciągnąłeś moich rad i słusznie ;) Widać postęp. Imo wersje standardową można lepiej przerobić ale możesz popracować jeszcze nad materiałem szkła i felg w maksie aby mieć lepszą bazę pod ps'a. Widzę, że według moich zaleceń dodałeś refleksy na szybach ale średnio wyszły, jakieś naturalne fizyczne z maxa byłyby chyba lepsze niz te gradienty aczkolwiek photshop moze zdziałać cuda, więc pracuj pracuj :) Mi się coraz bardziej podoba, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlackPantera: no chodziło mi ogolnie o moj wątek ale bugatii niebawem koniec ;)

Nvidia: :) mowiłem nie mowić o szybach hehe ;p no no poprawi sie ale to jak nastepny render puszcze , poki co tył staram sie ogranąć. Dzięki ;) ciesze sie ze sie juz podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej neverending story niż miałby skończyć za wcześnie. Sam często nie mam motywacji dłubać jednego projektu, dlatego podziwiam Twoją wytrwałość, 09121986. Ja już bym dawno poległ :)

Render wygląda coraz lepiej, chociaż ta pustynna kolorystyka jakoś mi nie podchodzi :f Zwróć uwagę na okolice klamki - przez odbicie światła widać, że jest krzywo. Możesz albo poprawić, albo zamaskować to zmieniając wielkość i miejsce odbicia ;)

Tarcza hamulcowa wygląda na ogromną, nie jest trochę za duża? No i oczywiście odbicia na szybach - może nie dawaj takich mocnych, żeby lepiej wyeksponować wnętrze, które chyba ma nieco detali? :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tpborek

Pokazać nie pokazać, biję się z myślami. A niech tam. To mój vayron, na bardzo początkowym etapie. Materiały to narazie kwestia eksperymentowania mało udolna, ale powiedzcie co sądzicie o bryle pomijając oczywiście materiał i detale typu światła, felgi, klamki, itp.

http://picasaweb.google.pl/tpborek/Bugatti#

 

Jutro zajrzę.

Edytowane przez tpborek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilM:no mi juz duzo cierpliwosci nie zostało ciągne do wtorku go i koniec :) spróbuje zimne kolorki dać nie mowie ze te mi nie pasuja ale sprobuje inny klimat ;) potem grzane winko i deska w górach , jak powroce czas na wizki :] ale obiecałem scenke jeszcze i będzie ;) ale to na weekendzie bo trzeba by sesje zamknąć a jeszcze mam plecy lekkie :)

tpborek: załóz wątek to Ci ludzie pomogą bo nie zrażając cie ale no moje oko to dobrze nie jest ale bardzo zle też nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tpborek

Nie no zrażać się nie będę, mam za mało czasu, aby nad tym posiedzieć, ale może powoli dokończę. Przyznam, że miałem problem z rozcinaniem blach i początkowo były porozcinane. Niektóre rogi było pozaokrąglane więc spowrotem połączyłem i teraz chcę wytłoczyć do środka. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale zostawiłem to na koniec. Z innej beczki z tego co u ciebie czytałem szyby masz z box'ów, u mnie karoseria i szyby to jedna siatka.

 

PS. Tak wogóle to trafiłem dawno temu na Twój wątek wpisując słowo "karoseria" :) bo właśnie z tym oddzielaniem drzwi, klapy, błotników, itp od siebie stwarzało mi problem. I tak metodą prób i błędów powstał taki bugatti wielkie słowo, raczej jego namiastka. :)

Poza tym ja mój etap pracy przyrównuję do Twojego pierwszego etapu vayronka ze str 12, choć zdecydowanie dłużej przy nim siedziałem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tpborek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć;) No fajnie to wyglada. Tylko jakby szyb nie bylo. i boczny wlot zaskepiony? i ten chamfer przy przednim kole na bumperze powinien wygladzac sie wczesniej. Bez podsufitki i uszczelek dach wyglada jak kartka papieru. Nie poddawaj sie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrześDuro - dopiero wrociłem z gór i dzisiaj pare godzinek posiedziałem. Szyb nie ma :) hehe bo sie skasowaly jakos ;p reszte co powiedziales zrobie ;)

 

Vorenus - No brak brak ;p przednia szyba jakos to zakryje ze nie bedzie widac ;P heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflectvision - Dzięki ;)) ooo :) podbudowałeś mnie pięknie zabieram sie teraz ostro ;)

KamilM - Dzięki :)) Wiem własnie Kamilu , moze ktos wie jak zmiekczyć dobrze cień vrSuna ? bo nie da sie tam UVW area shadows przestawic , mój mistrzu mi podpowiedział i size zwiekszyłem bardzo ale nadal cień jest prawie jak od zyletki :/ moge podmalować w szopie ale musi sie dać to zrobić w maxie jakoś - anyone wie cos ?

RallyMan - no fakt :D hehe :) jeszcze posiedze nad tym ;) wkońcu miałem coś pożądnego zrobić ;)

 

Dzięki za komentarze panowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie ;) :)) ja tu oporowo testuje i robie co moge grill rzeczywiscie nie bardzo ale juz poprawiony , walcze z szybami bo mam jeden taki problem , do konca tyg. postaram sie juz w FW zamiescic studio wraz ze scenka ;) pozdro

 

E:

 

No rendery i poprawki zajęły wiecej niz myslałem , jeszcze jutro zabawa w szopie i powinno być na niedzielny poźny wieczór wszystko ;)

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności