Jump to content
dziechu

Scena 3D: Stare obrazki.

Recommended Posts

Witam. Przypadkowo trafiłem na to forum i bardzo mi się podoba:) Grafiką 3D nie zajmuje sie już od wielu lat, ale chciałbym tu pokazać kilka prac, które wykonałem jakieś 9 lat temu (o ile pamietam) za pomocą 3DS max R3 (o ile pamiętam). Wiem że nic specjalnego, ale proszę pamietać że 9 lat temu nie było ani takiego wsparcia internetowego jak dzisiaj, ani nawet porzadnych książek (do wszystkiego dochodziło się metodą prób i błędów:). Nie zajmowałem się tym także profesjonalnie, a raczej jako zabawa na własny użytek. Jeżeli będziecie chcieli, pokażę następne. Dzisiaj taka scenka, inspirowana przeprowadzonym kiedyś testem porównawczym kilku programów 3D, przez nieistniejace już czasopismo "GFX". Przepraszam tez za ramkę - ale tylko taka wersję jeszcze mam.

Edited by dziechu

fajne:) pamietam te czasy, tez robilem takie scenki, szkoda ze juz zadnej nie mam...tzn technicznie wiadomo ze slabo ale jak na tamte mozliwosci programu to chyba spoko...mi sie podoba, przypominaja sie czasy wrath of god etc i poczatki max3d.pl, jeszcze jak bylo cos takiego jak ring 3d czy jakos tak:

to teraz bierz sie za nowe wersje programu i wracaj do gry:)

wszystkie te przedmioty lewituja ale to chyba kwestia braku gi w tamtych czasach - trudno mi ocenic, moze wszystkie wtedy tak wygladaly tylko ze wzgledu na czas jaki uplynal pamieta sie to inaczej

Ogolnie to szacunek za ten render bo nawet jak na ten czas nie ma sie czego powstydzic.

9 lat temu nawet 5 lat temu dostep do neta byl ograniczony i sam wiem co to znaczy wiec tymbardziej gratulacje :)

A pytanie mam, zajmujesz/zajmowales sie dalej 3d moze zawodowo ?

Pozdrawiam

Nie, zawodowo zajmuję sie projektowaniem elektroniki, ale fotografia, grafika komputerowa itp. zawsze mnie pociągały. Pamietam wtedy pierwsze opisy mental-ray'a, oczywiście nie miał nic wspólnego z 3DSmaxem, w 3DSMax tylko standardowy renderer, nawet porządnego raytracingu nie było, no i takie uproszczone cieniowanie. Przynajmniej tyle wiem, moze mozna było kupić jakieś dodatkowe pluginy... Ale siatki, materiały (chyba oprócz drewna stołu) były moje. Chyba wrócę do tej zabawy, choć widzę że jestem daleko w tyle - jeżeli moge liczyć na pomoc, to może jeszcze coś fajnego zrobię. Tym bardziej że i moja żona jest zainteresowana, a jest z zawodu grafikiem-animatorem (ale 2D, tradycyjnie, stół, ołówek itd...).

A to jeden z moich obrazków, które najbardziej mi się podobają. Dziewczynka fotografowana specjalnie do tej scenki, montaż w PSie (dziewczynka, ptak). Też niestety ramka ;)

Odemnie respekt. Tez zaczynalem sie uczyc ladnych pare lat temu na Maxie 2, dobre czasy :)

Pamietam ten artykul, sam nawet probowalem w ten czas storzyc podobne cudo. Napewno nie z takim powodzeniem jak ci sie udalo. O ile pamietam to najlepszy render uzyskal soft swietej pamieci Real3D czy jakos tak.

Kiedys to bylo 3d ! Bardziej podchodzilo sie do tego jako sztuka i wszystkie rendery byly artystyczne, olewalo sie realistyke a liczyl sie pomysl, teraz tez jest fajnie ale juz nie ma takiego klimatu jak kiedys :) Ja tam mloda dupa znam maxa od 4 a tu wszyscy 2,3 itp :D

lezka w oku sie kreci pamientam swoje pierwsze prace z przed 9 lat to byla dopiero kicha ,ja tu widze bardzo wysoki poziom jak na tamte czasy

Hehe a mnie na świecie nie było jak tu takie cuda leciały ;) Ale respekt, ja z pełnym dostępem do Internetu i jego wszystkimi dobrodziejstwami jak i postępem techniki nie miałem takich początków.

Chyba w związku z tym postem dostalem ostrzezenie za niedostosowanie sie do regulaminu, ale nie bardzo wiem o co chodzi, może ktos podpowie? :)

zapewne chodzi o poprawną nazwę wątku....zmień nazwe a moderator cie nie bedzie nękał ;)

pozdrawiam.

P.S -walther to mój ulubiony bistolet jak mawiał insp. rózowa pantera ;)

zmien nazwe watku np na scena 3d: stol lub cos w tym stylu a bedzie git :D no i pokazuj cos wiecej, albo rob nowe :) !

Próbowałem niektóre stare scenki wyrendrować mr, ale zupełnie nic z tego nie wyszło, całkiem ciemne itd... Dużo trzeba zmienic pod mr i czy warto? Czy lepiej robić od początku pod mr?

W ogóle nie kumam mr, ale jeżeli jest dobry (a chyba jest), chciałbym 'zakumać':) Myślę że warto poświęcić trochę czasu i nauczyć się go. Najgorsze są zawsze początki, kiedy już coś sie zacznie sensownego robić, dalszy rozwój umiejetnosci jest łatwiejszy i ciekawszy. Czy są może gdzieś do pobrania tutoriale, scenki przykładowe dla mr w DSMax? Cos od czego można zacząć. Kupiłem Biblie 3DSMax 8, ale jest tam bardzo niewiele o mr. Poza tym mam sentyment - dawno temu marzyłem o zabawie z mr, teraz moge sie trochę tym pobawić ;)

Dwa dalsze.

Właściwie wszystko (czy prawie wszystko) ustawiłem dla mr, ale ciągle dostaje komunikat przed renderem "There are no caustic generators in the scene" - i nie bardzo wiem jak i gdzie włączyć ten generator.

Edited by piksar

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy