Jump to content

Recommended Posts

• Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

Zrobiłem fejkową okładkę na winyla nieistniejącego zespołu:

whether+rapport+mniejszy.png

Gdyby zespół istniał, brzmiałby mniej więcej tak, chciałem się wstrzelić w tę estetykę:

Edited by Urbanboogie
błont!

jest swietna wrażeniowość!

mam dzwine wrażenie że konia na froncie lepiłeś z dwóch. tył jest spoko malowany a przód juz nie bardzo. Noga tylnia jak by podwija sie do przodu i dodatkowo jakaś dziwna relacja głowa z szyją vs. tłów.

nie wiem czy to widzisz i czy bedziesz poprawiać ale tak czy inaczej bardzo mi sie podoba :)

Dzięki chłopaki ;) Kojocie, racja, do tamtego na dalszym planie miałem lepszą refkę, a tego naściemniałem, dlatego wygląda trochę jak debil ;d Pomyślałem że w tej stylistyce to jakoś przejdzie i już go nie męczyłem, bo nie chciałem spędzić nad tym obrazkiem zbyt dużo czasu, te nieistniejące zespoły za mało płacą żeby mogły tyle ode mnie wymagać!

Maciek: jak teraz na niego patrzę to trudno mi nie przyznać Ci racji

RaVirr: z założenia to miały być zielone zebry bez pasków :P Z refek wynikało że chyba faktycznie bliżej im do osłów niż standardowych koni, ale nie jestem ekspertem od anatomii nieparzystokopytnych

Dzięki :) A teraz coś z zupełnie innej beczki :) Nie wiem właściwie czy można to nazwać projektem logo, czy raczej powinno się to klasyfikować jako niezobowiązującą zabawę z liternictwem, ale wygląda na to, że i tak nie przejdzie, więc mogę się podzielić swoimi pierwszymi krokami w Illustratorze:

logo2.png

Proszę nie pytać czym jest Pigmentality, bo to tajemnica, a jeśli ktoś będzie zbyt dociekliwy, to może go spotkać jakiś wypadek ;d

fachowo to by się zwało logotyp ;]

blok jaki stanowi tekst się tłumaczy i pomysł na kończyny fajny ale font strasznie męczy wzrok, na pierwszy rzut oka wygląda jak kod kreskowy.

Skoro świnia rzyga pikselami to może nazwę warto potraktować jako treść żołądka i zastosować jakiś zpikselowaciały font? ;]

Dzięki za opinie :) Doobry pomysł z tym pixelfontem :D ogólnie to próbowałem z różnymi fontami, ale tylko ten się bronił ze względu na te fajne ogonki w y i g. Musiał być też niesamowicie wąski, żeby świni zbytnio nie rozciągnęło, ale to wszystko niestety kosztem czytelności. Myślałem żeby może za to z trackingiem jeszcze poeksperymentować...

Z tą terminologią nie będę polemizował :D Jeśli jesteście tego pewni to uwierzę na słowo, wcześniej już próbowałem dojść co jak się nazywa, ale nie znalazłem niczego ponad to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Logo

http://pl.wikipedia.org/wiki/Logotyp_%28grafika%29

Rotcore, co do Twojego pytania, to niestety muszę Cię zlikwidować. Btw, prześlij mi proszę na PW swój adres zamieszkania :d

Kolejne eksperymenty, kolejna okładka dla kolejnego nieistniejącego zespołu - tym razem legendy stonera ;)

sengrzybiarza2maly.png

I sprawdziłem jak by się zmieniła czytelność tego logotypu jak bym zrobił niższe literki i zmniejszył odstępy (wersja na dole), sam nie wiem co o tym myśleć, chętnie usłyszę opinie, chociaż to tylko w celach edukacyjnych :)

logo4acw.png

Jeśli chodzi o logotyp, moim zdaniem jest lepsza wersja z większym światłem międzyliterowym - z tym że powinieneś:

1. zastosować to samo światło między łbem świni a "P" oraz między "Y" a ogonkiem tak samo jak w tekście. Na razie wygląda tak, jakbyś nie mógł się zdecydować czy części zwierzęcia mają "wyrastać" z liter, czy być osobnymi elementami.

2. zmniejszyć światło między "N" a "T"

3. zmniejszyć światło po obu stronach drugiego "T"

Uwaga 2 i 3 tyczy się faktu, że optycznie jest za dużo przestrzeni przy literkach "T". Dolna ściśnięta wersja logotypu jest bardziej spójna, ale IMO mniej czytelna i światło międzyliterowe też się trochę sypie.

Edited by karola-j

Dzięki za komentarze!

karola-j: dziękuję za konkrety, to światło przy "T" spędzało mi sen z powiek ;) Też mi nie grało optycznie, ale nie wiedziałem za bardzo jak to ugryźć, muszę chyba trochę poczytać i ogólnie złapać obycia z liternictwem, przyznam że dużo przyjemności mi sprawia taka zabawa, ale czuję się sporym dyletantem :)

PeterK: jeśli chodzi o tę okładkę, to tak z miejsca jestem w stanie wymienić np. prace Lisa (takie stare tusze które wrzucał jak był jeszcze maykiem i nowsze b&w) i dorobek artystyczny Sebastiana Skrobola :) Strasznie dużo świetnych rzeczy widziałem też na Behance, bo się tam kilka dni temu zainstalowałem z portfolio i totalnie wsiąkłem. Ciągnie mnie trochę ostatnio w nieco bardziej ilustracyjne rejony i lepszą bazę inspiracji trudno mi jest sobie wyobrazić + bardzo podoba mi się jak ten serwis jest zorganizowany, naprawdę polecam! Do tego wszystkiego dochodzą też mistrzowie komiksu których od dawna uwielbiam - Sergio Toppi i Moebius. Jest tego tyle, że trudno wskazać jakieś konkrety. Staram się zewsząd podkradać patenty które mi się podobają :) A jeśli pytałeś raczej o inspiracje w kwestii treści, to jest to taki stoner rockowy kanon: coś martwego, grzyby, lekko psychodeliczne kolory i jedziemy ;d

• 4 weeks later...

Cześć Urbanboogie :)

Będę mało oryginalny i powiem, że złoty podział genialny! Inne prace też mi się bardzo podobają sen grzybiarza np.

W tym logo pigmentality pierwsze wrażenie mam takie, że troche zbyt spokojny ten logotyp. Próbowałeś innych kolorów? Jakby np. dodać troche różu(to taki świński kolor!).

Tak generalnie to zrobiłem sobie folder Urbanboogie w folderze z inspiracjami :) Świetna teczka!