Skocz do zawartości

martwa natura - ćwiczenia


dzudzu

Rekomendowane odpowiedzi

w pierwszej martwej masz ładne swiatełko ale nie podoba mi sie kompozycja :/ ten słoik rozbija mi cały obrazek w dodatku jest najsłabszym a najwiekszym elementem ( nie widac szkła ani wypukłosci )

co do drugiej hmmm no kolory ok powiem tak w tych szybkich szkicach martwej to własciwie chodzi o to aby ustawic swiatło i cien ( u ciebie tego mi brakuje) i nie wiem czy w takim szkicu ta biel dobrze tu robi ... :( wszystko tak swieci ze oczy bola .... co innego gdyby ta biel sama w sobie sie rozniła - niestety jest wszedzie taka sama walnieta z tuby - napisałam tyle ile wiem ja musze sie przyznac ze sama mam problemy z tymi szybkimi szkicami :( chciałabym namalowac za duzo w tak krotkim czasie i w rezultacie wychodzi mi kicha :P no ale nie poddam sie tak łatwo :D hehehe moze za tym ktoryms tam razem mi cos z tego wszystkiego wyjdzie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no dobra teraz dam cos o wiele brzydszego :) robiłak ja krocej niz poprzednie ... osobiscie jej nie lubie i nie podoba mi sie tytuł to \" śmietnik \"

;D hehehe no ale jak macie ochote pobawic sie w krytyka no to zachecam :)

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kinia kolorki jak zwykle bardzo żywe no i git; ja osobiście trochę nie lubię sposobu w jaki symylujesz głębię ostrości; dalsze plany są nudne i mdłe ...

nie mam zbytnio pomysłu jak coś takiego poprawić, bo sam nie maluję, no i wydaje mi się, że nie jest to prosta sprawa, bo jak za dużo zaczniesz grzebać to tło zacznie się wybijać na pierwszy plan :( może pomogło by gdybyś dała mniej wyraźną krawędź, i na tym się skupiłą; niech barwa będzie bardziej rozproszona, ale wprowadziłbym większą gradację odcieni pomiędzy miejscami największego światła i cienia dla obiektów tła + domieszka 1 dominującego barwnika do wszystkich kolorów dalszego planu ...

poza tym zrobiłbym taki myk, że dawałbym minimalnie ciemniejsze odcienie im dalej od źródła światła; w tym przypadku światło padające przez okno balkonu powinno nieco przyciemnić bardziej schowane części tła... uffffff :)

tak jak już wspomniałem, jest mi ciężko coś ciekawego napisać bo sam w tym nie siedzę ... musiałbyś zapytać kogoś z doświadaczeniem jak się takie rzeczy robi, ale taki miałbym właśnie pomyśł.

są jeszce jakieś tam szczegóły np. perspektywa krzesła (prawe oparcie względem lewej przedniej nogi :/ - coś mi tu nie gra), czy też sama kompozycja i kadr .... ogólnie jednak twoje malunki są coraz przyjemniejsze, coś mi się wydaje, że nie próżnujsz w zaciszu domowych pieleszy ... tak 3maj :)

 

powodzenia przy dalszej pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) thx dzudzu wezme cos takiego pod uwage ale moze wtedy kiedy bede miała na to czas i bede mogla sobie pozwolic na zabawe i eksperymenty :) ta praca była na czas ( 10 godzin) tak typowo pod egzamin - dlatego nie jest tak dopracowana jakbym chciała - pewne rzeczy musiałam potraktowac szkicowo a niektore szczegoły ominac

dzieki za słowa otuchy :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najfajniejszy szkic to tych dzwoneczkow w I kubku ucho jest zniekształcone a w filiżance dno , ucho i same scianki filizanki sa narysowane tak jakbys kazdą czasc rysował z osobna i to w dodatku z innej pozycji - błedy winikaja z braku podstawowej konstrukcji - jak zaczynasz szkicowac wykresl sobie najpierw bryłe kule szescian itpi znich buduj przedmioty tak jest o wiele łatwiej pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rownie stara jak architektura, ktora t zamiescilem, ale moze jakos sie przyda mi, badz Wam. Pozdrawiam.

 

W tej pracy najbardziej bylem skupiony na zarysie kompozycyjnym oraz na uchwyceniu charakteru gitary (bez szczegolnego wykanczania). Dawne proby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolorki ma buteleczka i reszta, tylko zamieszanie po prawej strasznie rozprasza i odciąga wzrok od rzeczy piękniejszych. A że sam ten bajzel kolorystyczny :) nie jest sam w sobie wartościowy, obniża walory samej pracy...ha, a to miała być krótka opinia...żem się rozpisał (jak na mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka!

nie wiem czy to bylo w tym watku, ale znalazlem cos w gdansku a'propos nauki rysunku; jak ktos jest nieksztalcony w rysowaniu/malowaniu a chcialby pocwiczyc pod okiem kogos kto sie zna (to sie zobaczy :) no i mieszka gdzies w trojmiescie to moze warto :)

ja dzisiaj sie chyba przejde i podpytam co i jak, moze beda zajecia z modelem :)

http://www.trojmiasto.pl/ob.phtml?id_ob=325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności