Jump to content
dzudzu

martwa natura - ćwiczenia

Recommended Posts

hehe Kinia ... dziargasz nowe obrazki jak szalona, kiedy ty to zdążyłaś namalować :) ostatnia wypocinaka najlepsza, fajne szkiełka i lustrzane odbicia ...

jak oglądałem twoje szkice, to myslę, że twoje farby są znacznie lepsze niż ołówek; te braki cię dogonią; niepasuje mi butelka i perspektywa niektórych obiektów, kolorki jednak są wypasione :) zachowałaś życie w głównych obiektach, jednak tło słabo dopracowane i ze słabym konceptem; gdyby nie to byłoby naprawdę git :)

Kinia: co do twojej opinii na temat bardziej wnikliwego obserwowania - u mnie jest tak, że jak za długo coś robię to nie mam już siły walczyć z rysunkiem; widzę co jest nie tak, ale gdybym zaczął za dużo mieszać to w ruch poszłaby gumka+ołówek i misterne poprawienie każdej zwałki; męczące a narazie aż tak mi nie zależy na końcowym efekcie; póki co chciałby ćwiczyć oko pod względem perspektywy i prostego światłocienia ... precyzyjne dłubanie będzie potem :)

Kinia sypnełas dzis hardkorowo :) Malunki wychodzą Ci super , choc poprzedni bardziej mi sie podobał :) Troszke z perspektywą nie tak do konca, mozna by nad tym posiedziec jeszcze. Mimo to niesamowite kolory. Tak dalej trzymaj :)

:) i rysunku troche dorzuciłam - pojawilo sie kilka kobietek hehehe facetow zostawilam na pozniej moze jutro paru dorzuce :)

dzudzu nie mozesz nakladac tak chaotycznie waloru wybierz jeden kierunek w ktorym bedzie ci najlepiej walorowac, najlepiej inny niz kierunki na pracy, a nie rob takiego siana, choinki takiej.

ostani obraz jest moim ostatnim wyzwaniem :) hehehe i dobrze dzudzu zauwazyles ze tlo jest slabiej dopracowane takie bylo zalozenie - 1 plan dopracowany wychodzi sie na przod reszta do chowa sie do tyłu - a to że szczebelki troche sie połamały a żółta firanka jest za surowa ... no troche z tym zawalilam :(

eech .. chciałem zaeksperymentować, ale widzę że chyba poległem :( ok, w następnej pracy skupię się na precyzyjniejszym ukierunkowaniu walkoru :)

thx

Kinia genialne,az sie milo patrzy.

I moja nowa tym razem sie bardziej przylozylem:D.Zanim padl serwer to na martwej Miskahc byl piec wiec musi byc i \"wioslo\":D

martwa_guitar.jpg

scatmax z tym ze piec rysuje sie duzo latwiej, w pewnym sensie jest to prostopadloscian zwykly, a z gitarka to juz problem, widze ze nie masz problemow z elipsami przy garnkach ale gitarka to juz lekko znieksztalcona ci wyszla i jeszcze tlo lezy (mogles troche utrudnic sobie prace i jakas draperie z tylu przywalic), mysle, ze gdybys walor nalozyl na ta ksiazke w jednym kierunku to wyszlaby ladniej, ale ogolenie spox, szczegolnie ta dolna czesc, powodzenia

Scatmax : Ładny dzbanuszek :)

popracuj jednak nad cieniem te sa brzydke psuja Twoj cały rysynek sa nienaturalne moze gdybys je bardziej zroznicowal: głebszy podcien pod samym przedmiotem a im dalej tym jasniej moze wygladalo by to lepiej

:) pozdrawiam

Łukaszu za blady ten Twoj rysunek brakuje mi cieni nie widac przestrzeni w ktorej ustawione sa te przedmioty poza tym walor zaobserwuj nastepnym razem jaki przedmiot jest najciemniejszy a ktory najjasniejszy i to narysuj powodzenia i cwicz dalej :)

eeech też bym sobie porysował, ale mam natłok nauki ... no i bitwa 3d w powijakach :(

kinia: strasznie ciężki twoje szkice mi się wydają a faba elegancko ... ma żywe kolory; hmm nie wiem to chyba ty w jakimś poście pisałaś, że czasem można odpuścić spobie pewne krawędzie ... a u ciebie co, nie wstyd ci?

poszerzyłbym trochę walor; wygląda jakbyś była zamknięta w kilku, blisko siebie położonych odcieniach - zbija się to wszystko w masę :(

alee tak poza tym to chyba ok :)

thx prawde mowiac to musze pocwiczyc szkicowanie martwej bo widze ze jest kicha :/

Kinia ,koniecznie trzeba szkicować martwą ?? Teściowa wciąż się rusza!! I też kiszka.

Albo żarty o teściowych wyszły z mody albo napisałem to w niewłaściwym miejscu

geminus -> zart to zart a o tesciowych chyba nigdy nie wyjda z mody

E no kinia ten z tymi ramkami baaardzo dobry jak dla mnie :) to światło ;) pewnie duzo czasu Ci zabrał... ;)

no w sumie kazdy obraz zajmuje mi około 3 dni ( po 5 godzin na dzien z przerwami na małe przekaski :) hehehe i analize) wiec troche czasu mi to zajmuje :/

pozdrawiam :)

Kiniu, dzisiaj sobie ogladalem prace kandydatow na ASP i musze powiedziec, ze w kwestii malarstwa wiekszosc bijesz na glowe. Tylko, ze ich prace to w wiekszosci 3-5 godzinne studium martwej w pracowniach, ale mysle, ze to niewiele zmienia.

Szkoda, ze troche slaba jakosc tych fotek..

To moze i cos odemnie.. pod Waszą opinie:)

Martwa, technika: lawowanie, czas ok 1godz.

No i pozdrowionka:)

No i jeszcze jedan , troszke inna.

Olej, na desce w rozm. 70x50

czas pracy ok. 30 min., ale ja tak lubie :)