Skocz do zawartości

teczka 2d: regnar :. nowe roznosci


regnar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fronta mu!

 

Tak sobie myślę, że niektórzy tu powinni mieć fronta na stałe ;)

 

Cholera trzeba będzie zrobić parę tutków bo zazdrość bierze:)

 

A tu większy problem bo nie widziałem zbyt dobrych tutków do matte, a przydałyby się. Tzn. widziałem że na gnomonie są filmiki, ale mnie nie stać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zawsze intrygowało skąd wiemy jak wyglądają inne planety i widoki na ich powierzchni, skoro w sumie to dość mało ich poznaliśmy :)

A o ile mnie pamięć nie myli to kroniki Riddicka był wzorowany na Ziemi i Marsie pod tym względem, więc wyglądało dośc wiarygodnie.

A nie miałeś takiego wrażenia szukając tekstur pod kątem planet, że wyglądają niewystarczająco "efektownie" ? :) To trochę zalatuje paranoją, ale imo obrazy naszych planet z układu słonecznego są w porównaniu z wybujałą wyobraźnią różnych CA nieco nudnawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakichś generatorach myślałeś ? TG2 ponoć używali już w filmach... Chociaż ja się szybko do tej aplikacji zniechęciłem, jakaś mocno nieintuicyjna dla mnie :/ Nie wiem co tam jeszcze się używa ? Vue to chyba raczej krajobrazy ? A ogólnie jakieś poważniejsze projekty opierały się o oprogramowanie tego typu czy raczej nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką planetkę w Vue można by zrobić po nałożeniu odpowiednich materiałów ;P tak mi sie wydaje po tym co siedziałem w tym.

Ale w 3Dmaxie bardzo fajnie się produkuje takie planety bez dużego nakładu pracy, tylko dobrą teksturę trzeba w PS stworzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w 3Dmaxie bardzo fajnie się produkuje takie planety bez dużego nakładu pracy, tylko dobrą teksturę trzeba w PS stworzyć :D

 

Tia. A jaką taka tekstura musi rozdziałkę, żeby nie robiło się rozmyte po nałożeniu ? 15k x 15k pikseli ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie SBT , dokładnie :D

trochę zabawy ale z pomocą zdjęć i pędzli zrobisz i się nie zmęczysz , ale posiedzieć trochę trzeba , jednak doświadczenia w tym nie mam :P

Ale potem jaka radocha z efektu po przeróbce tego wszystkiego i na ściane możesz nakleić xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem podzialac na Vue i TG2, ale moj komp jakos nie mial na to ochoty :/ bo jest durny :/

We Vue rozne cuda da sie robic wiec jak najbardziej sie nadaje. Czy jakies wieksze projekty sie opieraly? Hhh nie wiem nie zaglebialem sie w to ale na 100% skoro takie programy sie tworzy to nie po to by taki regnar sobie dla przyjemnosci cos w domu dlubal tylko zeby mocno przyspieszyc prace. Pewnie w Avatarze cos we Vue dziobali - nie chce mi sie wierzyc ze nie :)

 

Jasne ze w 3Dmaxie da sie choc osobicie jakos bardziej do mnie Maya przemawia, ale to w kazdym przeciez programie do 3D da sie zrobic kule i teksture narzucic, wazne zeby reder dobrze wyszedl a max ma spoko renderer.

 

A tu jest duzo tekstur w HI rozdzielczosci:

http://images.google.com/images?hl=en&gbv=2&imgtbs=z&imgsz=l&as_st=y&tbs=isch%3A1&sa=1&q=planet+texture&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&start=0&social=false

i zawsze cos mozna sklepac z tego a pozniej jeszcze do PSa i heja banana xD mamy matte :P

Zreszta samemu mozna sobie fajne tekstury dla planet zrobic, w erze cefrowek o matrycach 12 MPx akurat tu problemu z rozdzialka nie widze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny stuff regnar, jak zwykle, te ostatnie trochę mniej mi się podobają, może ze względu na to ze mniej w nich malarskości a wiecej montażu i retouchu. Ta ostatnia pracka z niebieską jaskinią bardzo dobra, jednak po wrzuceniu wipów sądzę że przedostatnia wersja była lepsza od finalnej, większy zakres kolorów, wogóle brązy i pokrewne tony świetnie grają z błękitami i szarościami - w ostatniej zrobił się z tego ostry monochromat dlatego tak o niej sądze. No ale to moje osobiste odczucie, do wyroczni mi jeszcze daleka droga ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ida swieta, Mikołaj wiec i u mnie tak swiatecznie (kawa z karmelem i pierniki) :)

 

Dawno nie wrzucalem - to wrzucam zalegle rzeczy. Troche 3D (ucze sie wiec bez szału), troche 2D - ogarniam matte......

 

Widok z mojego okna - tak musialem sie pochwalic :P

snowcitysmall.jpg

 

snow1night.jpg

 

speed1b.jpg

 

cityporownaniesmall2cop.jpg

 

mattegora.jpg

 

maxspeed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super stary. polecam znalezc troche czasu i podszkolic sie w aplikacjach 3d ktore sa raczej nieodzowne w bardziej zaawansowanych matte paintingach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mialem w bitwie nowej wystartowac ale jestem dupa i sie w czasie przeciaglo wiec nie wrzucam bo przegialbym pale z regulaminowym czasem ;)

No to to wlasnie w tematach Wladcy Przestworzy:

 

dragonspeedpaintingbyre.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i pare rzeczy zaleglych

 

Wieej tu 3D niz 2D ale nie chce mi sie juz zakladac watku w dziale 3D wiec uznajmy to za podmalowke w klimatach Fable'owych ;)

 

townbyregnar3712d39o2p4.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i pare cwiczen

 

mountainspeedpaintingby.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

nevadahighwaymattepaint.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez regnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

polecam ci przede wszsytkim robic takie cwiczenia ktore sprawia ci problem, bo zrobienie jednego matte ktory sprwi ci mase problemow jest lepsze niz robienie 10 takich ktore nie stanowia dla ciebie wiekszego wyzwania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności