Jump to content
wink25

Teczka 2D:) Szkicownik

Recommended Posts

Witam. Dawno juz nic nie zamieszczałem bo w sumie mało mam czasu na grafike 2d przerzuciłem się troche na webdesign. Zakładam teczke 2d w której umieszczam kilka lepszych prac. Mam nadzieję, że się spodobają. Wszystkie prace były rysowane z głowy, a niektóre oprócz znanych z komiksów postaci są wymyślone przeze mnie. Chętnie wysłucham wszelkich komentarzy, aby jeszcze troche swój warsztat udoskonalić.

 

 

 

daredevil.png

 

deuxexmachina.png

 

deuxexmacina28.png

 

gamesconceptproject.png

 

headh.png

 

heavymetal.png

 

hulk.png

 

littlesoldier.png

 

logan.png

 

phoenix.png

 

spawnc.png

 

spawn2.png

 

swords.png

 

wiking.png

 

 

Pozdrawiam i zapraszam do ogladania i komentowania :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

świetne prace, że ho ho! Niepotrzebnie tak dużo kolorów używasz i tak dużo kresek... uważam, że Twój warsztat osiągnął już maksimum możliwości... wrzuć hulka na digarta to będziesz miał digart dnia :P pozdro i rysuj dalej jak to lubisz robić!

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za komentarz. Podbudowało minie to co napisałeś :). Pare błędów jest niestety, to w anatomi lub lub jak opisałeś cieniowaniu i kreskowaniu, ale z czasem nabiera się wprawy. Ostatnio mam mało czasu, ale w przyszłości napewno jeszcze coś porysuje Pozdrawiam :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mi się nie otwierają te linki, w sensie nic nie ma, pustka... no i nic nie widzę :( a ciekaw jestem...ech

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem co powiedzieć mi sie otwierają linki specjalnie sprawdziłem. Jeden nawalił trzeci od góry poprawie go w przyszłości. Sprawdź w innej przegladarce może ci zadziała Pozdrawiam :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

wink25 utrudniasz sprawe strasznie jak bedziesz uploadować prace to dawaj direct link z imageshacka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wink25, jeśli dobrze zrozumiałem windowlicker (btw. świetny kawałek aphex twin) LEKKO z ciebie zażartował...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam Wink, nie gniewaj się :P po prostu dawno tutaj nie widziałem prac w tak małym stadium rozwoju... ale zaznaczyłem na końcu żebyś wcale nie przestawał rysować bo mnie się nie podoba tylko rysował dalej jak to lubisz, może niekoniecznie masz się czym chwalić na tym forum, ale musisz też być przygotowany na bardzo wymagające grono komentujących... i tak potraktowałem Cię bardzo lekko jak na mój charakter! Zapisz się na kółko plastyczne czy cuś, czytaj dużo książek, oglądaj tutki w necie, dużo rysuj, dużo obserwuj... no wszystkiego dużo musisz aby to jakoś wyglądało! pozdro... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

no fakt nie zajarzyłem o co chodzi, szczerze nawet nie spodziewałem sie takiego chamstwa, czy nabijania ze strony kogolwiek na forum, ale spoko :).

 

Wiec windowlicker widziałem twoją JEDNĄ prace, i nie widze powodów dla, których miałbyś dawać mi jakie kolwiek rady dopuki nie podszkolisz sie chociarz troche w grafice 2d lub innej nie powinienneś marnować czasu innych ludzi.

 

Nie uważam też, aby moje prace były, aż takim dnem jak to określasz chociarz wiem, że idealne nie są to jednak wiele osób znających się na rzeczy np. anatomii postaci itp. określiło te prace jako dobre.

 

Na konstruktywną krytyke zawsze jestem przygotowany na debilizm i szyderstwo takie jak odstawiłeś przygotować sie jest ciężko.

 

Mam prośbe nie pisz wiecej komentarzy w moich postach. Pozdrawiam :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiele osób znających się na rzeczy np. anatomii postaci itp. określiło te prace jako dobre.

 

Ludzie często rzucą coś dla pokrzepienia, nawet jeśli praca nie jest doskonała. Nie ma sensu się tym aż tak bardzo przejmować. Często to co w danej pracy jest złe, stanowi element ważniejszy do wyłapania niż to co jest dobre, bo to właśnie błędy musimy poprawić. Według mnie umiejętność samodzielnego wyłapywania słabości w swojej pracy to najważniejsza z wszystkich umiejętności których musi nauczyć się twórca, niezależnie czy jest malarzem, muzykiem, pisarzem, poetą itd... Umysł chętnie nas oszukuje jeśli chodzi o własne prace, dlatego trzeba nauczyć się przestać słuchać jego pochlebstw i nauczyć spoglądać na swoją pracę zimnym okiem. Czasem wystarczy przyłożyć lusterko z boku pracy i popatrzeć na odbity obraz, żeby skonfrontować się z twardą rzeczywistością. Podświadomość jest na tyle głupia, że nie czyta tego jako "twoje"... Możesz spróbować sobie też zasugerować że oglądasz obraz kogoś innego. Spróbuj go ocenić tak jakby nie był twojego autorstwa...

 

Co do krytyki - nie rozumiem czemu próbujesz w sposób tak bezpardonowy walczyć z krytyką, którą uznajesz sam za mało wiarygodną, chamską czy jak to tam zwiesz... Gdyby rzeczywiście była niezgodna ze stanem faktycznym - nie warto się nią przejmować, a tym bardziej tracić czas na bezproduktywną polemikę. Jeśli zaś jest szczera - lepiej ją z pokorą przyjąć i pokazać innym rozmówcom klasę.

 

Wreszcie - twój adwersarz sam uznał, że co nieco przeholował. Według kanonów kultury osobistej, którym zwykłem hołdować roztropnie byłoby wziąć również i ten fakt pod uwagę.

 

Co do prac. Szkoda że prezentujesz je w tak mało przejrzysty sposób. Szczerze mówiąc zadałeś mi trochę pracy z tym wchodzeniem w każdy z osobna link i powiększanie rysunków do rozsądnych wymiarów. Sugerowałbym jednak wziąć pod uwagę wygodę odwiedzającego i zaprezentować zebrane prace w bardziej przejrzysty sposób.

 

Same prace są według mnie dość monotonne jeśli chodzi o temat - sądzę że jakieś próby z martwą naturą, krajobrazem - generalnie coś odmiennego w temacie czy technice rysunkowej mogłoby nieco ubarwić galerię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę wink25 chyba zachłysnąłeś się swoimi pracami, ja osobiście zgadzam się z windowlickerem, wrzucając prace tutaj musisz spodziewać się WSZYSTKIEGO, a, że nie napisał wprost co o nich sądzi tylko obrócił w żart to chyba lepiej, zauważ też, że przeprosił, a twój bezpodstawny atak, jest chyba lekko nie na miejscu, bo chyba nie obraził cię do takiego stopnia. Teraz ty zachowujesz się nawet gorzej , szydząc z jego pracy. Prosisz, aby tego nie robił, a sam jak widać nie potrafisz się opanować...ba nawet nie napisałeś konstruktywnej krytyki na ten temat, o którą tak prosisz. Napisz też kiedy napisał, że twoje prace to DNO... co do prac, bo o nie chodzi, też kiedyś lubiłem przerysowywać komiksy... anatomia dobra?? praca headh prezentuje odwrotność, jak i logan, nie chcę tutaj ciebie atakować, ale musisz przyjąć do siebie, że na tym forum ludzie nie piszą achów i ochów, jak ma to miejsce na deviancie np. Pozdrawiam i przepraszam za brak konstruktywnej krytyki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

SBT77 - mądrze powiedziane. Nie uważam, zeby moje słowa były błędem, a już napewno nie uważam żebym to ja sie gorzej zachował :). Wiem, ze moje prace jak niektórych osób na forum nie są najlepsze, ale fakt, ze troche kultury mozna mieć prawda?

 

Rembik - Wydaje mi sie że szyderstwo to chyba nie jest żart, no i zastanów sie, czy mój atak jest bezpodstawny, czy może kogoś coś nauczy.

 

Swoją drogą zobaczcie sami w jaką głupią dyskusje przerodził sie ten wontek, zamiast gadać o pracach gadamy o chamstwie i krytyce. Dzięki człowiekowi jak windowlicker zanikną cel samego postu, który nadaje sie już tylko do skasowania. Dlatego uważam, ze jest sens zwrócić na to uwage i wyciągnąć wnioski.

 

Zreszta ja juz powiedziałem co mysle i podkreślam NIE UWAŻAM SWOICH SŁÓW ZA BŁĄD sa one celowe i skierowane do windowlicker.

 

Tak jak powiedział SBT77 szkoda czsu na taką polemike dlatego nie zamierzam wiecej na ten temat pisać. Pozdrawiam :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli chcielibyscie zobaczyc jak lepiej mozna zagospodarowac czas który przeznaczyliscie na pisanie postów dluzszych niz 16 znakow to popatrzcie sobie na plage RaVirra ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jesteś wrażliwy na wyrażanie szczerej opinii o swojej twórczości panie Wink... niektórzy wyrażają się wprost ja postanowiłem lekko zażartować, ale żeby obracać to w szyderstwo czy chamstwo jest nie na miejscu, przyjmij na klatę wiadomość, że według mnie masz kiepski warsztat i wiele powinieneś się uczyć... co w tym złego i chamskiego, jestem szczery zresztą jak mało kto, zamiast klepać po główce i mówić: "świetnie Ci idzie Edward już niedługo będziesz miszczem" wolę napisać prawdę... czasem boli, wiem... sam zaprosiłeś do komentowania

Nie uważam też, aby moje prace były, aż takim dnem jak to określasz chociarz wiem, że idealne nie są to jednak wiele osób znających się na rzeczy np. anatomii postaci itp. określiło te prace jako dobre.

 

Wiem co piszę i określenia "dno" nie użyłem... apropo chciałbym poznać bliżej te osoby znające się na rzeczy, chyba, że należysz do kółka wzajemnej adoracji to wycofuje wszystko...

 

Na konstruktywną krytyke zawsze jestem przygotowany na debilizm i szyderstwo takie jak odstawiłeś przygotować sie jest ciężko.

 

To co napisałeś fakt faktem jest obraźliwe w przeciwieństwie do moich wypowiedzi... każdemu "artyście" Twojego pokroju jest ciężko uwierzyć w prawdę...

 

Dlaczego nie zakończysz tej dyskusji? hmm, bo wręcz ją rozpętałeś, gdybyś przyjął krytykę czy jak to tam nazwałeś bardzo nietrafnie "szyderstwo" i nie obnosił się dumą (że jak to ten koleś śmie żartować z mojej niesamowitej twórczości?) dyskusji nie byłoby wcale i obrażania mnie również...

 

Musisz zrozumieć pewną rzecz... są odpowiednie działy i wątki dla bardzo początkujących, czyli Ciebie, a wrzucając tego typu prace do wątku o nazwie teczka rozumiem, że coś te prace mają reprezentować i Ty jako autor wręcz oczekujesz co na ich temat myślimy... a obrażanie mnie za to, że opinię swą wyraziłem jest infantylne...

 

Jakbyś teraz rozkminiał jak mnie obraziłeś to podaję: CHAM, DEBIL

 

Jakbyś rozkminiał jak ja obraziłem Ciebie to podaję: ..............

 

Pozdrawiam i przepraszam, że moja opinia wywołała taką niemiłą atmosferę co wcale nie było zamierzone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak wracając do meritum.. bida, trzeba trenowac, anatomia leży przedewszystkim. ten obrys jest drazniacy (wszystko walniete jedna linia dookola) cieniowanie..nie ma cieniowania (ja czesto nie cieniuje rysunkow ale mam w tym cel, np wrzuce je do photoshopa i tam podkoloruje). Jezeli rowniez moje umiejetnosci bedziesz uwazal za niewystarczajace do oceniania Cie, to moze spytaj o rade uzytkownika Omena, albo lordbiernaca czy kogo tam sobie wybierzesz i uderz na priva.

Dyskusja jest bardzo ciekawa i dostarcza emocji i uciechy ale styknie juz gnojenia.

 

To mówiłem ja! jarząbek!

 

(PS. uzywaj "Direct link to image" w imageshacku to beda CI sie wyswietlaly pracki w poscie i bedzie latwiej i szybciej mozna je przegladac)

Edited by stHEAD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze mała wiadomosć dla windowlicker.

 

Wiem jakie są moje prace i wiem, ze nie są doskonałe, ale tez nie są jak to określasz takie kiepskie ( dno to przenośnia ). Z pewnością nie zasłuzyły na takie miano jak i ja nie zasłużyłęm żebyś se ze mnie szydził.

 

Zaznaczyłem prace są dawne i nie zajmuje się szkicowaniem już teraz bardziej siedze w stronach www.

 

I uwaga to co napisałeś nie było ani żartem ani konstruktywną krytyką było poprostu głupie. Nie obraziłem się, ale jesli to zaoszczedzi podobnych kłopotów innym to warto o tym wspomnieć. Może wyciągniesz z tego jakieś wnioski.

 

Nie bede przepraszał bo jak już mówiłem to co napisałem BYŁO CELOWE I SKIEROWANE DO CIEBIE.

 

Wnioski wyciągnij sam i skończmy już ten temat bo to już nie ma sensu :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jesteś wrażliwy na wyrażanie szczerej opinii o swojej twórczości panie Wink... niektórzy wyrażają się wprost ja postanowiłem lekko zażartować, ale żeby obracać to w szyderstwo czy chamstwo jest nie na miejscu, przyjmij na klatę wiadomość, że według mnie masz kiepski warsztat i wiele powinieneś się uczyć... co w tym złego i chamskiego, jestem szczery zresztą jak mało kto, zamiast klepać po główce i mówić: "świetnie Ci idzie Edward już niedługo będziesz miszczem" wolę napisać prawdę... czasem boli, wiem... sam zaprosiłeś do komentowania

Jest różnica między "lekko zażartować" a "pojechać sarkazmem" - nie każdy to lubi, warto wziąć to pod uwagę. Chyba lepiej by zrobiła rzeczowa krytyka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szlag by was.

Wink - nie obraziles sie? to po co caly czas starasz sie miec ostatnie slowo. Daj juz sobie spokoj. Skoro nie sadzisz ze Twoje prace sa takie kiepskie to wrzuc je na digarta a tam wszyscy Cie posmyraja. Twoje prace sa kiepskie i musisz duzo rysowac zeby nie byly.

Windowlicker - Moze nie odzywaj sie juz :P

 

No. i zajmij sie rysowaniem. A jak cos wam jeszcze nie pasuje to wezcie sie na privie trzaskajcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aspenboy - dzięki

stHEAD - chyba ty jestes wrażliwy, pozatym nie musisz czytać też mam nadzieje, że twoj bohater sie nie odezwie :).

 

windowlicker - Przykro mi, że i moje słowa cie uraziły, fajne uczucie prawda. jednak to nie moja wina ze zachowałeś sie tak jak sie zachowałeś i nie wciskaj ciemnoty, że ja to zaczełem. Nadal uważam, ze moje ataki na ciebie nie są jakimś bezpodstawnym wymysłem :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy