Skocz do zawartości

Postać 3d: Wisielec


LeyAss

Rekomendowane odpowiedzi

Za dużo tu jeszcze nie ma - na razie staram się znaleźć ogólny zarys postaci w dość nietypowej pozie. Chodzi o podwieszenie na haku wbitym miedzy łopatkami. Jak do tej pory bez referek improwizowałem i nie do końca jestem pewien czy po wbiciu haka tak właśnie ułożyłoby się ciało. Może ktoś (o zgrozo) spotkał się z podobną sytuacją i będzie w stanie pomóc.

Model wrzucam chyba w zbyt wczesnej fazie, ale dopiero się uczę i chciałbym uniknąć złego prowadzenia siatki i mam nadzieję, że mi w tym pomożecie (na dłoniach i stopach więcej detalu było wiec urwałem linie w pewnym momencie, ale wiem że trzeba je dalej pociągnąć).

 

wisielec03.jpg

Edytowane przez LeyAss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oglądałeś może Ostatniego Króla Szkocji? Tam była scena, która pomogłaby Ci w realistycznym okazaniu postaci - wieszanie chłopaka na dwa haki za klatkę piersiową. Nie mam filmu, bo zrobiłbym zrzuty ekranowe, ale powiem, że Twoja koncepcja, odbiega bardzo od tej "właściwej".

Głowa odchodzi maksymalnie do tyłu, zwisa swobodnie, jeśli będziesz robił detal, otwórz usta dla większego dramatyzmu. Ręce powinny być bezwładne, na modelu wygięte w łuk, sugerują ich napięcie. Pamiętaj po śmierci człowiek zamienia się w "worek" mięsa. Klatka jeszcze trochę bardziej wyciągnięta ku górze, nogi swobodniej, wróć je minimalnie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i stopy mimo wszystko za bardzo w dół skierowane. Mam propozycję. złap się czegos dłońmi, zawisij i niech ktos zrobi Ci zdjecie, wtedy zobaczysz jak powinny nogi i stopy wyglądac. A ręce? Po prostu swobodnie ją opusc i zrób zdjecie z profilu. Powinno byc ok:) Ramiona też za bardzo do tyłu odchylone wydaje mi się. Fajny temat ;) Pzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś może Ostatniego Króla Szkocji? Tam była scena, która pomogłaby Ci w realistycznym okazaniu postaci - wieszanie chłopaka na dwa haki za klatkę piersiową. Nie mam filmu, bo zrobiłbym zrzuty ekranowe, ale powiem, że Twoja koncepcja, odbiega bardzo od tej "właściwej".

Głowa odchodzi maksymalnie do tyłu, zwisa swobodnie, jeśli będziesz robił detal, otwórz usta dla większego dramatyzmu. Ręce powinny być bezwładne, na modelu wygięte w łuk, sugerują ich napięcie. Pamiętaj po śmierci człowiek zamienia się w "worek" mięsa. Klatka jeszcze trochę bardziej wyciągnięta ku górze, nogi swobodniej, wróć je minimalnie do przodu.

 

pewnie chodzi o to:

to w sumie jedyne ujęcie które może się przydać z tego filmu.

 

51968166.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jego cel to hak między łopatkami...trochę się mijacie z właściwym pomysłem. Z tego co pamiętam to jednego gostka w Teksańskiej Masakrze piłą mechaniczną (wersja z Jessicą Biel) wieszali na hakach wbitych w plecy. Spróbuj tam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam masakryczny watek mowicie moze chlopak tak poprostu sie rekreacyjnie nadzial na pal i chce sobie powisiec albo ktos mu pomogl :) na poczatku myslalem ze chodzi o kogos jto wisi na linie ale z tym palem to sie zdziwilem :) powiedz mi skad u ciebie taki pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Dante88 napisał....zauważ na czym polega powieszenie się....ramiona powinny zwisać a ręce bardziej przy ciele, głowę mozesz lekko wygiąć na bok bo "po zabiegu" bardzo mało prawdopodobne coby sie utrzymała idealnie w pionie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności