Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne TYLKO CG


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

@ZiN w uBlock origin czasem trzeba ręcznie zupdateować filtry -> Opcje rozszerzenia > Filter lists > Purge All Caches > Update now i powinno blokować nowe wynalazki YT. W Adblock/Plus pewnie też, ale nie wiem do końca bo nie używam za bardzo.

 

Edit:  I tak, YT blokuje to losowo, nie każdemu. Jakiś pilotaż. More info:

 

Edytowane przez kengi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem tu filmik ale sam nie obejrzalem. Kiedys im zadalem pytanie na ile oni znaja te dzisiejsze realia "industry" bo chyba od dekady zyja z tutoriali i Flipped Normals. Ale nie odpowiedzieli 😉 Tutoriale maja spoko, przynajmniej niektore. Rozkminy na temat przyszlosci swiata to kazdy ma do pupy bo nie znamy przyszlosci mimo ze kazdy medrkuje. Sam cos tam przewiduje - a nie jestem "industry veteran". Najwyzej samo "veteran" 😄

Co do reklam to na FireFoxie mialem problem z niektorymi filmikami jakos ze dwa dni a pozniej juz nie. Jak mialem dlugo otwarty jakis filmik na YT (wlaczony na zakladce z serii "pozniej obejrze" i tak z 2 dni..) to Ublock pokazywal zablokowane rzeczy w tysiacach doslownie. Od lat nie wyobrazam sobie uzywania netu bez blokerow. Ilosci reklam sa chore po prostu. No, czekajcie, juz lece kupic nowego Jeepa bo mi reklama przerwala na YT filmik...

Do FB ten FB Purity o ktorym wspomnial @Destroyer jest bardzo spoko. Jeszcze niedawno odkrylem taki addon "LibRedirect" ktory przekierowuje automatycznie wiele roznych stronek (Youtube, Twitter i mase innych) na "alternative privacy friendly frontends". Nie do konca mnie interesuje ta prywatnosc w necie, ale ten addon pozwala mi na przyklad obejrzec linki z Twittera/X bez posiadania konta. Pomija to zmuszanie do zapisania sie wiec moze tez w przypadku YT pomija jakies reklamy - warto sprobowac jak ktos ma problemy.

Jakby ktos znal jakis addon dzieki ktoremu mozna na FB ustawic zeby zawsze wyswietlal wszystkie komentarze a nie ukrywal czesci to poprosze. Do szalu mnie doprowadzaja te idiotyzmy ze sobie pokazuja co chca w kolejnosci w jakiej chca... Ewentualne dyskusje na FB w komentarzach traca sens, trzeba szukac odpowiedzi, za kazdym razem klikac "pokaz wszystkie"...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że jak ktoś chce oglądać youtuba na komórce bez reklam to np Youtube Revanced ale linki i tak będą się otwierały w zwykłym i nie pochyliłem się nad tym żeby sprawdzić czy da się to zmienić.

I dodatkowo polecam też jakieś blokera reklam i śledzenia wszelakiego np adguard, mam od maja i tak wygląda statystyka 

f9dOnIX.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdGuarada używam od bardzo dawna (podpiety do Safari), na youtuba jak wchodzę z przeglądarki to nie mam reklam, jedynie na początku przy odpaleniu jakiegoś filmu zacina się pierwsza klatka reklamy na jakieś 5 sekund, po czym odtwarza się normalnie bez reklam. Ale u siebie nie widzę takich statystyk jak data saved i total blocked. Rozumiem, że używasz tego w wersji premium?

image.jpeg.fa97b2ae52b607f1775a06138c1bedb0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już sobie zaśmiecamy śmiechowy wątek... zna ktoś opcję na linkedin bez konta? Czasem potrzebuje coś zerknąć i nie bardzo jest jak to obejść. Czasem w oknie priv niektóre rzeczy wyświetla normalnie, ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś polska firma co kupiła prawa do Wiedźmina i planszówek? Nie ma to powiązania z CDP?

W sumie jestem ciekawy jak to wygląda prawnie. To nie jest 1:1, a więc jest nowy twór inspirowany. Jak to działa w takiej sytuacji. Fryzura jest podobna, ale reszta już nie do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawe jak to wygląda prawnie - robisz fanart jakiejś postaci, potem ktos, kto ma prawa autorskie do postaci zrzyna fanart. Zmiany zmianami, ale widać, że spore elementy są wprost przekopiowane. Podobny był chyba problem z jakąś atrakcją Disneya, też wzieli element zrobiony jako fanart i wykorzystali jako swój (ale sam ogólny design był i tak Disneya).

Ciekawe też jak w umowie to wyglądało, no bo pewnie jakieś oficjalne rendery postaci z gry mogli wykorzystać, to w końcu oficjalny produkt. Ale fanart? Hmm, nawet jeśli prawnie to jakoś się rozwiąże, to taka gównoburza mocno może zaszkodzić. Pamiętam, że R. Talsorian Games byli bardzo cięci na to, żeby nic nie było przekopiowane czy bardzo mocno oparte na refkach, wszystko miało być maksymalnie od nowa malowane. Nie wiem na ile inni się tego trzymali, ale takie numery to spore ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem w umowie, że twór ma być oryginalny, zrobiony własnoręcznie a do każdego wykorzystanego elementu mam mieć prawa. No i że zleceniodawca nie bierze odpowiedzialności za niedopełnienie przeze mnie tych obowiązków i ma nawet prawo do odszkodowania. 

Myślę, że to standard w umowach.

 

Ciri może przejść ale Triss nie dość, że ma skopiowaną twarz, to z innego rendera ma ciało. To nie jest inspiracja. 

Przy takich historiach zawsze jestem ciekaw gdzie i jak szukano osoby do współpracy, lub czy takie akcje odchodzą w studiach i jest na to przyzwolenie.

 

edit: dobra, doczytałem ze ten render Triss jest oficialny więc pewnie w grze jest legitny. 

edit 2: trochę szkoda, że twarz wklejają do ciała z innym oświetleniem i to przechodzi. Widać, ze końcowy użytkownik nie jest traktowany zbyt poważnie. 

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były już podobne sytuacje i pozwy nawet dużych gier i wydawców i nie były to kopie 1:1 a koniec końców liczy się to kto ma kasę na prawników i ich wojenki i czy sprawa się toczy w mecce pozwów jak stany czy kazachstanie 🙂

https://cdaction.pl/newsy/call-of-duty-vanguard-artysta-podejrzewa-activision-o-plagiat

https://www.gry-online.pl/newsroom/activision-i-infinity-ward-oskarzone-o-plagiat-postaci-w-cod-mode/z71f394

https://www.pcinvasion.com/activision-accused-of-plagiarism-again-call-of-duty-doomsayer-skin/

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo 
 

Cytat

 

Przy takich historiach zawsze jestem ciekaw gdzie i jak szukano osoby do współpracy, lub czy takie akcje odchodzą w studiach i jest na to przyzwolenie


 

 

widać kultywowana przez polskie służby bezpieczeństwa i cinkciarzy z przełomu lat 80/90-tych metoda "na słupa" jest popularna na świecie na równi z bigosem 🙂 Na Zachodzie można przebierać w bezdomnych jak w ulegałkach.

Edytowane przez alex3d
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo nie łam się, zawsze coś do przodu jednak jest 🙂 Ja w tym roku upadłem na kolan, miał to być mój rok a poszło jak krew w piach 😄 Punktem przełomowym było jak ponad 100h w tygodniu umęczyłem i prawie zdechłem, musiałem odpocząć i chciałem robotę rzucić. Potem miałem zryw żeby się za siebie wziąć i znowu wskoczyć na konia i nawet bardzo dobrze szło ale jak się zrobiło gorąco i duszno to nie maiłem siły żeby żyć i tak mi życie przeciekało przez palce żeby tylko przeżyć 😛 Jeszcze jedna próba była ale potem kontuzja łokcia i barków już za bardzo dawały mi się we znaki i sobie odpuściłem i też wróciłem do gier i mało ambitnych nawyków. A mój plan pięcioletni żeby na 40 zacząć kryzys wieku średniego według planu a nie z paniki trochę się posypał w połowie realizacji 😛 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Destroyer napisał:

Całkiem zręcznie zrobiony materiał w historii Clipartów i jak ewoluowały aż do teraz 

Nie pamiętam już nazwy softu, ale Sierra miała jakiś pakiet w połowie 90-tych z clipartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to wrzucić ale jakaś "większa" graficzna drama się kręci w socialach aż na bankiera wrzucili żeby odhaczyć dzień i fajrant 😄

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szef-zwolnil-pracownice-przez-Skype-w-drugim-dniu-jej-pracy-Prosze-zostawic-dane-w-ksiegowosci-i-zegnam-8711087.html

Dobrze, że ja tylko tutaj rantuję to mniejsza szansa, że ktoś doniesie 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Destroyer said:

Nie wiem gdzie to wrzucić ale jakaś "większa" graficzna drama się kręci w socialach aż na bankiera wrzucili żeby odhaczyć dzień i fajrant 😄

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szef-zwolnil-pracownice-przez-Skype-w-drugim-dniu-jej-pracy-Prosze-zostawic-dane-w-ksiegowosci-i-zegnam-8711087.html

Dobrze, że ja tylko tutaj rantuję to mniejsza szansa, że ktoś doniesie 😄 

Paanie, cora dziwniejsze te wiralowe kampanie robio 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, SebastianSz said:

Paanie, cora dziwniejsze te wiralowe kampanie robio 😄

Wszędzie już o tym trąbią

pLquxH7.png

 

Szef straszy pozwem bo go ludzie nękają, ludzie się kucą, na linked-in "kulturalna profesjonalna dyskusja w duchu wzajemnego zrozumienia i poszanowania" a na na gowork czy innych serwisach szefa rozjechali jak chamy ze wsi 😄 
https://aleo.com/pl/firma/x-projekt-dariusz-jablonski-radom 
https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21292579

Kobieta mówi, że nie podała nawet nazwy firmy ale tyle tam na twaaterze pisze, że wiem nawet, że w lutym za 2 miesiące za gaz zapłaciła 2100, co ona obóz prowadzi po godzinach? 🙂 

Oj będzie obrzucanie się gównem ale na popularności można cos ugrać zwłaszcza jak się jest kobietą bo chłopem to by się nikt nie przejął 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to chyba będzie ku przestrodze, bo jak zaczyna się internetowe polowanie na czarownice to już nie będzie czego zbierać, ludzie wszystko wygrzebią, chłop zaorany, wszędzie reviev bombing, ocena na 1 albo mało brakuje. Wygląd, numer telefonu, meil, kogo obserwuje na instagramie, ile ma, co za ile kupił i już chłopa pochowali

https://wykop.pl/link/7393283/firma-giftpol-z-radomia-zwalnia-ludzi-przez-skype

Z drugiej strony sam sobie winny, ale też jak idziesz do grupy marketingowej z takim logo

NfoGF8w.png

i mająca takie projekty 

RIVTJm6.png

To chyba z grubsza wiesz czego się spodziewać 😄 

 

Lrn2eVx.png

 

Ale też w tej płomiennej dyskusji nie można zapomnieć o sprawach ważnych 😄 

2xqdumK.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie offtop w związku z tą sytuacją. Czy używanie Corela to jest 🚩 (red flag)?

Mam wrażenie, że Corel przepadł gdzieś (już kilka lat temu), przestał być na czasie, ale zastanawiam się czy to wina softu. Nie uważam ich softu za zły. Ale nigdzie się od lat nie spotkałem, aby ktoś pracował na nim w większych firmach. 

Corel był kiedyś wręcz symbolem grafiki wektorowej - która dzisiaj przecież jest podstawą również w internecie. 

Ciekaw jestem skąd odpływ użytkowników i wręcz wrzucenie produktów tej firmy do niższej ligi. Brak rozwoju softu? Czegoś brakuje czy jednak fakt, że wszystko w internecie (tutoriale, kursy) stoi Adobe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, adek said:

A teraz pytanie offtop w związku z tą sytuacją. Czy używanie Corela to jest 🚩 (red flag)?

To zależy, zdania na ten temat są podzielone 🙂 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:ugcPost:7173985544320876544?commentUrn=urn%3Ali%3Acomment%3A(ugcPost%3A7173985544320876544%2C7174002152829308928)&dashCommentUrn=urn%3Ali%3Afsd_comment%3A(7174002152829308928%2Curn%3Ali%3AugcPost%3A7173985544320876544)

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:ugcPost:7173985544320876544?commentUrn=urn%3Ali%3Acomment%3A(ugcPost%3A7173985544320876544%2C7174002838577119232)&dashCommentUrn=urn%3Ali%3Afsd_comment%3A(7174002838577119232%2Curn%3Ali%3AugcPost%3A7173985544320876544)

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:ugcPost:7173985544320876544?commentUrn=urn%3Ali%3Acomment%3A(ugcPost%3A7173985544320876544%2C7174005227178721280)&dashCommentUrn=urn%3Ali%3Afsd_comment%3A(7174005227178721280%2Curn%3Ali%3AugcPost%3A7173985544320876544)

Sam najwięcej wektorów zrobiłem w corelu... ale to było ze 20 lat temu 😄 Nadal tego używają ale bardziej przy druku i raczej ludzie co kiedyś się nauczyli i im wystarcza a nowi to się pchają w pakiet adobe albo affinity 

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:ugcPost:7173985544320876544?commentUrn=urn%3Ali%3Acomment%3A(ugcPost%3A7173985544320876544%2C7174010776356052992)&dashCommentUrn=urn%3Ali%3Afsd_comment%3A(7174010776356052992%2Curn%3Ali%3AugcPost%3A7173985544320876544)

To dobrze oddaje ducha tego corela, "Każdy, nawet początkujący grafik bezwzględnie musi go znać" napisał chłop o siwych włosach co pracował jak webmaster a teraz jako @Nezumi to polubi :d "Prompt Engineering" 😄 Prompt Engineering | MrPrompt Społeczność AI. Zrozum AI I Zmieniaj Świat 😄 "święta trujca grafików Photoshop, Ilustrator, Corel " 😄 

Słowo daje, jak w kinie, można wstać i popatrzeć po ludziach i już dużo wiadomo 😄 linked-in to taki facebook dla starych ludzi ale udających ważnych i za wszelką ceną starających się błysnąć jak chrząstka w salcesonie, podczepić się pod jakiś nośny temat jak teraz, zasygnalizować swoją szlachetność a inni na to "brawa, brawa wielkie brawa, jesteś inspirująca!" ( a teraz ty, ty mnie też pochwal w zamian) 😄 Kiedyś chciałem się nauczyć tego ładnego zakłamania ale nie jestem w stanie na szczęście na ratunek przyszedł chat gpt który nie dość, że zrobi to lepiej to jeszcze oszczędzi zdrowie psychiczne, waht a time to be alive! 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer nie wiem dlaczego mnie w to wciagasz - jakis ejdzyzm czy ki diabel 😄Niczym niesprowokowany atak, do licha 😉 

Nie wiedzialem, ze jeszcze sa nazwy firm z "pol" na koncu 😄 Myslalem ze to sie wykruszylo po latach 90. Cala drama tez taka swojsko-wiejska... Ja tam bym wolal zeby ktos mnie przez Skype'a nieprofecjonalnie zwolnil, jak juz mial mnie zwalniac. Na cholere mam gdzies jechac zeby profesjonalnie uslyszec ze mnie zwalniaja? Oszczedz mi podrozy i pchnij wiadomosc. Nie bede sie musial ruszac z domu. Ludzie sa jacys dziwni.

 

Nie wiem co z tym Corelem. Rzeczywiscie od pewnego momentu zaczal byc traktowany jako soft drugiej kategorii ale nie wydaje mi sie zeby slusznie. Wieki cale temu przesiadlem sie na Illustratora z Corela jedynie dla swiatego spokoju bo klienci chcieli pliki illustratorowe. Spokojnie z 20 a moze wiecej lat temu to bylo. I nie slyszalem nigdy od tamtego czasu zeby Corela gdziekolwiek wymagano.
Do dzisiaj bym sie meczyl na tym profesjonalnie krowiastym i profesjonalnie powolnym jak cholera ilustratorze gdyby nie wyszedl Affinity Designer. Przesiadlem sie day one i teraz jestem nieprofesjonalny ale za to przyjemnie mi sie pracuje.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adek napisał:

Czy używanie Corela to jest 🚩 (red flag)?

Mam wrażenie, że Corel przepadł gdzieś (już kilka lat temu), przestał być na czasie, ale zastanawiam się czy to wina softu. Nie uważam ich softu za zły. Ale nigdzie się od lat nie spotkałem, aby ktoś pracował na nim w większych firmach. 

Corel był kiedyś wręcz symbolem grafiki wektorowej - która dzisiaj przecież jest podstawą również w internecie. 

Ciekaw jestem skąd odpływ użytkowników i wręcz wrzucenie produktów tej firmy do niższej ligi. Brak rozwoju softu? Czegoś brakuje czy jednak fakt, że wszystko w internecie (tutoriale, kursy) stoi Adobe.

Ja pracowałem na corelach, ale to było kilka lat temu. 

W pierwszej, jak na Polskę dużej, pracującej bez żadnego outsource'u - własna szwalnia, transfer, drukarnia. Zasięg na całą Europę i współpraca z wieloma podobnymi firmami z zachodu. Praktycznie wszyscy z którymi współpracowaliśmy używali Corela. Chociaż trafiał też się adobe.

Potem pracowałem w mniejszej firmie o zasięgu polskim, trochę wschód, rzadko zachód. No i też corel. Klienci z podobnych firm co podsyłali nam projekty też głównie corel. Drukarnie z Łodzi też preferowali Corela.

 

Corel pozwalał łatwo robić dokumenty z wiloma stronami - co pozwalało całe projekty tam trzymać.

Robiliśmy też kilkumetrowe "płachty" z gotowymi elementami do druku.

Illustrator by się chyba zadławił tym co my musieliśmy robić bo grafii były czasem bardzo złożone, kupa elementów których nie rastrowaliśmy, razy kilkadziesiąt części na jednej stronie.

No i Corel świetnie wektoryzował obrazki i miał fajny skrypcik do zamiany kolorów - co na maxa ułatwiało pracę bo np. w projekcie, który ogląda klient czarny musiał być czarny 100, a do druku już szedł jako cmyk - juz nie pamiętam tych wartosći - ale każdorazowo zamienialiśmy kolory z projektu na te do druku. A tych kolorów było full, zwłąszcza na jakiś skomplikowanych grafikach.

 

 

A jeśli chodzi o panią nie umiejącą Corela - trochę rozumiem tego janusza. Ja uderzając o robotę nie znałem ani Illustratora ani CorelDraw. Wymagali CorelDraw wiec im powiedziałem, że znam dobrze illustratora a corela trochę mniej i przed kolejna rozmową zrobiłem sporo tutoriali, ogarnałęm program (szybko poszło bo znałem inkscape, więc wiedziałem czego mam się spodziewać po podobnym sofcie).

Na praktycznej części trochę się motałem, bo ja uczyłem się X8 a tam była x4 - a corel lubi przestawiać opcje, więc miałem czasem trudności z znalezieniem odpowiedniej funkcji - ale na tyle  że wiedziałem czego szukam i głośno o tym mówiłem kierownikowi, że w 8 ta opcja była tutaj a w 4 już jej nie widzę.

No ale byłem kumaty więc robotę dostałem. 

Ta babka też mogła sobie ogarnąć corela. Co za problem?

Edytowane przez michalo
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corel był tańszy po prostu. Zwłaszcza w firemkach "graficznych" czyli takich co to oklejajo samochody, albo robią banery z "projektem gratis" to wszystko co było istotne. Z resztą  na początku z krakowa się sprowadzało a akurat łatwiej o Corela było.

Imho najlepszym softem do wektorów był Corel Xsara czy jakoś tak... ale chyba mu się umarło. Ja się przerzuciłem na Illu z corela, bo prosy używali, ale zawsze uważałem, że edycja krzywych lepsza jest w Corelu. A teraz tak mnie Illu wk..wia, że chyba zrobię jak Nezumi. Chociaż integracja plików AI w AE czy innym szopie nawet, to chyba coś co mnie przed tym powstrzymuje.

Co do sytuacji, niezależnie od tego czy babka mogła, czy nie ogarnąć sobie corela i na ile wymiataczem musiała być w firmie z końcówką "pol" robiącą gównogadżety na speedzie, to bez przesady, że w jeden dzień miała to zrobić, czy nawet tydzień. Zwłaszcza, że wygląda na całkiem niezłą wydajność w ten jeden dzień zrobiła 60% wydajności "seniora".

Ja tam lubię takie linczowanie januszy biznesu... 😜 bo jakoś nie chcę mi się wierzyć, że to taki równy chłop... tylko mu się trochę wymskło.

Co do samej formy, zgadzam się, że też wolałbym maila po prostu. Ale tak na "forum" to jednak przegięcie.

No i przy okazji, jak to z gównoburzą, jest o czym popierd...ć 😜

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michaloNo ja tez raz ksiazke zlozylem w Corelu a Illustrator nie dosc ze nie mial tylu opcji do tekstu (na przyklad przeplywania tekstu miedzy polami textowymi i stronami) to jeszcze mial tylko pseudo strony w formie Artboardow. Malo tego - mial ograniczenie do 100... W sumie rozumiem bo zawsze byl tak powolny ze nawet jakby nie mial tego ograniczenia to i tak by nie dalo sie wiecej 😄 Corel mial tez narzedzie sensowne do tabelek czego nie ma ani w illustratorze (jest tylko idiotyczny grid tool ktory uklada obok siebie prostokaty 😄 ) ani w Designerze. Ogolnie to bardzo dobry soft ktory cierpial z powodu jakiejs manii na Adobe "bo sOM profesjonalni".

Nie wiem jak jest teraz ale zakladam ze ma AI narzedzia jakies super a inner shadow dalej trzeba recznie kombinowac. I dalej jest powolny jak szlag pewnie. No ale jest PRO bo Adobe jest dla profesjonalistow...

A dziewczynie nawet do glowy nie przyjdzie za sama sobie robi na zlosc. Bo obojetnie czy mial ten koles racje czy nie - ona buduje sobie na caly kraj reputacje kogos, kto jak mu sie nie spodoba cos to zacznie robic drame w necie. Dzis moze miec racje nawet ale jutro cos jej nie spasuje i zacznie napierdzielac na soszialach antyreklame. Nikt nie potrzebuje takiej dramaturgii u siebie w firmie. Ja bym jej nie zatrudnil - jest duzo osob szukajacych pracy, nie kazdy robi mega drame na caly kraj jak go zwalniaja. Drame z ktorej i tak nic nie wyniknie. Poza oczywiscie reputacja - i Janusza i panny awanturnicy 😄 A cos mi mowi ze klienci Janusza i tak w wiekszosci sie nie dowiedza o tej dramie podczas gdy panna bedzie szukac roboty majac juz konkretna "slawe". Oh well...

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności