Jump to content

Recommended Posts

oo ten obrazek jest piekny, bardziej mi sie podoba niz tamten rycerz z dziwna poza

Wydaje mi sie ze uciecie obrazka jest zupelnie niepotrzebne, wlasciwie troszke mozna przyciac ale nie az tyle ile ICE przycial ;]

przyciecie ICE bardziej konkretyzuje obrazek i jego postrzeganie co nie zmienia faktu ze i bez tego bardzo PRO w dobrym tego slowa znaczeniu sie calosc prezentuje. Bardzo mi sie podoba :)

ostatnie b. dobre. Wprowadzilbym troche blekitow/cyjanow na skały by ożywić obrazek. Kadr bedzie dobry jak dasz tam dosc konkretne i ciekawe w formie drzewa-bo takie patyki uciekajace z kadru tworzą zbyt pusty placek. Moze jakies drzewa ala dąb?-dodatkowo gdybys dal tam ciekawą konstrukcje gałęzi, moze lisci, to sloneczko rzutowaloby ciekawe cienie na bohatera i podłoże- moglbys uzyskac naprawde magiczny klimat. I zdejmij czerwien z wlosow albo dodaj ja na dlonie, bo tam chyba pod cienka warstwa skory kolor ten bylby bardziej intensywny niz na wlosach.

No i ja rowniez przechylam sie do cwiczen i szkicow metodami tradycyjnymi

pzdr!

Świetne są te ostatnie prace :D Szczególnie ta z zachodem słońca, miodny klimat.

Też walczę ostatnio z kompozycją, podobnie jak Ciebie, mnie Grzegorz i Lord zagonili do roboty. Odsunąłem na chwilę digital i jadę ołówkiem thumby z obrazów mistrzów. Dodatkowo jakieś kompozycje z natury etc. To naprawdę działa :)

Powodzenia i nie przestawaj! :D

oo ten obrazek jest piekny, bardziej mi sie podoba niz tamten rycerz z dziwna poza

Wydaje mi sie ze uciecie obrazka jest zupelnie niepotrzebne, wlasciwie troszke mozna przyciac ale nie az tyle ile ICE przycial ;]

Kurde widze ze nie zrozumiales o co mi chodzilo w tym zabiegu, nie o urzniecie kadru, tylko o pokazanie faktu jak bardzo ten blekit nieba i galezie odcinaja sie od reszty.

Edited by ICE

a ja się też podepnę do porady ICA przez te błękity strasznie ucieka Ci focus point. Wzrok nagle leci do góry i ucieka gdzieś poza obrazek.

Tak na szybko wpadłem na taki pomysł:

http://fc08.deviantart.net/fs70/f/2012/104/2/3/ec_by_sebel-d4w4ao2.jpg

Nic nadzwyczajnego ale przynajmniej "obrazek się zamknął".

Ps. Ciśnij dalej chłopie! Aż przyjemnie ogląda się Twoje prace!

Świetna praca EC, ale z overem ICE i sebel wygląda lepiej. ICE zwrócił uwagę na dziewczynę, a to raczej ona jest głównym tematem, a sebel na zachód, który powinien być raczej tłem dla historii, ale teraz przynajmniej wzrok widza jest ukierunkowany na jakiś element.

Ja tam nie wiem co to jest, jakaś postać :D Dłoń duża, ale kostki u stóp drobne. Równie dobrze to może być babka z dużymi dłońmi, albo facet z drobnymi kostkami :)

Mi to obojętne. :)

Edited by n-pigeon

Nie sposób skomentować poszczególnych prac, ale wrażenie ogólnie wielce pozytywne. Cieszy się oko, jak widzi ludzi łapiących wiatr w żagle. :) Super myślenie malarskie i niesamowity progres ! Pozdrawiam, choć czuję oddech na plecach ;)

PS" Ta ciepła praca pod słońce. Gdy odbijasz światło (słońce) z niskiego skłonu(położenia), na gruncie i płaskich obiektach wszystko tnie się w potężne kontrasty światła i cienia w poziomie. Cienie nasycone są z reguły odbiciem nieba zza pleców( najczęściej ultramaryny, kobaltów). Strumyk winnno się przyciemnić, zwłaszcza w spadach, a jeno płaszczyzny rozświetlić światłem ze słońca. Oszczędnie prowadząc to światło, raczej skupiając się na refleksach i blikach na tych ciemnych partiach. Nie umiem tego do końca poprawnie wyjaśnić. Woda oddaje światło, jak lustro i tam są największe kontrasty. Im materia jest bardziej chłonna (porowata) tym mniej oddaje światło i kontrast przez to jest mniejszy,

Edited by Lacedemon

ICE, tr3buh, adamczykarts, nicponim, Kalberos, WojtekFus, sebel, n-pigeon, CUKIERASS i Lacedemon stokrotne dzięki za uwagi, wskazówki i komplementy. Jestem bardzo wdzięczny, to wszystko mi bardzo pomaga i motywuje do wygrzebania się z tego bagna miernoty która mi wychodzi spod piórka.

Dzisiaj kolejna porcja historycznej komerchy. O lepszą tematykę na początku "kariery" nie mogłem prosić, mam duże szczęście malować to, co mnie interesuje no i póki co są widoki na więcej zleceń, czyli mam za co losowi być wdzięczny. Poniższe prace już mi sie tak nie podobają jak wtedy gdy je kończyłem, następne będą mam nadzieje lepsze. Tak szczerze to troche wstyd to pokazywać zaraz pod postem mistrza gatunku, ale co tam...

Po kolei mamy bitwę pod Courtrai oraz Mongoł kontra Khwarezmid.

battle_of_courtrai_by_ethicallychallenged-d52ug0q.jpg

mongol_vs_khwarezmid_by_ethicallychallenged-d52ug7a.jpg

Edited by EthicallyChallenged

EC jak nieraz Ci pisałem musisz sie wyzbyć fałszywej skromności (tzn . nie wmawiaj sobie tego za bardzo, że jesteś słaby), bo jesteś naprawdę bardzo solidnym człowiekiem i doszedłeś do moim skromnym zdaniem wysokiego poziomu cięzką pracą i niepodważalnym talentem, wiadomo jeszcze trochę rzeczy musisz dopracować, przepracować, ale bardzo chętnie zamieniłbym się z Tobą na umiejetności XD

Edited by yarosh

Bardzo fajnie, ale postacie z dalszego planu, w pierwszej ilustracji, są bardzo sztywne. Gratuluję załapania fuchy i życzę Ci wielu sukcesów!

Już czuć niezłą dynamikę postaci, a rendering jest maksymalny ;)

Nom, render ładny, historie fajnie opowiedziane. Ale ciągle sztywne to jest. EC szkicuj więcej może. Komercha, to jasne, że się starałeś, ale gdyby poza tym więcej luzu sobie dawać, to i komercyjne byłyby lżejsze.

Potwierdzam co piszą chłopaki, prace masz wycyzelowane w każdym szczególe i luz by wiele wniósł. Szybkie szkice by na pewno temu pomogły. ;) Render high master level.

miażdząca pieczołowitość szczegółów :) Niesamowicie pracowity jesteś ;) gratki tak wysokiego poziomu .

Dzięki za wszystkie komenty. To fakt, sztywność i manekinowość postaci to duży problem i będę musiał z tym powalczyć. Ponadto będę się musiał kiedyś nauczyć powstrzymywać przed ładowaniem tylu detali bo z obrazków mi życie ucieka. Takie odpuszczanie to wyższa szkoła jazdy i nie jest to dla mnie proste.

Żeby nie było że robię tylko takie wymęczone szczegółowe to pokażę parę luźnych szkiców robionych dla treningu kompozycji. Maluję sobie takie od zupełnie abstrakcyjnych, poprzez takie w których moża coś w tych kształtach dostrzec, aż po takie całkiem reprezentacyjne. Malowane na nintendo.

thumbs08_by_ethicallychallenged-d532h8m.jpg

No, zaczynasz kumać czaczę jeśli chodzi o kompozycję;) Ten szkic z księżycem bardzo wporzo- jest spoko walor, jest rytm, jest powtórzenie elementów, jest nareszcie pierwszy plan! Ten z armatą poniżej też git. Natomiast ten kolorowy zdecydowanie potrzebuje jakichś worów z towarem na pierwszym/zerowym planie, bo pusto strasznie.

Z potworem nr 2 (po prawej) i kolo na straganie świetne, strasznie mi się podoba! ;)

hmm po przejrzeniu całej Twojej teki dochodzę do wniosku że jak tylko przypadkiem odwidzi mi się ateizm to zacznę się do Ciebie normalnie modlić :D heh

Dzieki lordzie! Teraz tylko musze cwiczyc wiecej, zeby sie przekonac czy to nie aby przypadkiem mi cos dobrze wyszlo ;]

Swiezy thx!

tymbardziej, mozna tez maila napisac, bo jesli chodzi o modlitwy to mam problem z odbiorem wiec odpowiedzi nie gwarantuje ;] a tak powaznie to skad ten zamiar?

szybki szkicyk w celach czysto relaksacyjnych, jakze oryginalne chopki z mieczami

dudes_with_swords_by_ethicallychallenged-d54y5or.jpg

dalej malujesz sztywno jakbys nigdy nie trzymał kwasu pod językiem ale znacznie lepiej niż rok czy dwa temu.

Niemniej render masz opanowany już bardzo dobrze więc idzie ku bardzo dobremu.