Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne! Chciałem kiedyś spróbowac swoich sił z malowaniem w plenerze ale pokonało mnie użeranie się z całym sprzętem, a używalem gwaszu wiec chyba o wiele łatwiej niż z olejami. Może to przez to, że nie użyłem zaawansowanej technologii 3d w preprodukcji 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komplementy!

@bigworm też miałem różne przygody i zawsze plener był albo upierdliwy albo w najlepszym wypadku wielkim wydarzeniem na które musiałem się bardzo szykować, żeby było miło, a z tym sprzętem teraz to niebo a ziemia, czuję się jakbym mógł w każdej chwili spontanicznie sobie wyskoczyć.

Wczoraj jeszcze przetestowałem na rysunku z modela i też jest super ergonomicznie, wszystkie przybory pod ręką, szkicownik przede mną zaraz obok modela i mogłem zmieniać pozycję ze stojącej na siedzącą bez cerygieli. Żyć nie umierać.

image.thumb.png.fe594a337eaa487dc86d326c496cc084.png

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komplementy, na pewno Kritowe pędzelki robią swoje, ale jeśli chodzi o rozwój to staram się ostatnio malować bardziej z głową i zastanawiać się gdzie pociągnąć pędzlem, dzięki czemu zamiast pięciu pociągnięć mogę coś wyrazić jednym i dzięki temu jest trochę więcej luzu w obrazie. Szkicyk z dzisiaj, choć ten trochę bardziej zamęczony, na przekór temu co napisałem powyżej:

image.thumb.png.3558eb47a50066217ae1013957140f68.png

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam ilustracje z ostatnio opublikowanych dokumentów na youtubie. Belisariusz część szósta:

image.jpeg.19649f7e68702c6cbb9a8599455e72c6.jpeg

image.jpeg.f4d1d608d157fc68aa8131131093d035.jpeg

image.jpeg.1b825d9a487834097ce32bc5e7ecd351.jpeg

image.jpeg.86b822688cac21e68961bc6e0c804164.jpeg

Video:

Scenki z serii The Decembrists:

image.thumb.jpeg.564e4700aded639c60edbd1bb4c6e81e.jpeg

image.thumb.jpeg.5da88c365472cc1a9c9c2ba7312d654f.jpeg

image.thumb.jpeg.e1865e91889e6ace3c231f4e5da91090.jpeg

oraz portrety które oprawiłem w ramki w Blenderze żeby je jakoś ciekawiej pokazać:

image.thumb.png.c158a9a9a3aeac882e3a82e3ce9171d7.png

image.thumb.jpeg.2ae9486261a75cccd3ae6e2617d0683c.jpeg

Video:

na koniec trochę prywaty - rozgrzewkowy szkic świeżutki z dzisiejszego poranka:

image.thumb.jpeg.69a32be7e94c2ac9c8ae7513b6b6e14d.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem zabierać swoją minisztalugę na rysunek z modela i zamiast rysować, maluję:

image.jpeg.084688d1c245765ee75cec7d33a41d1e.jpegimage.jpeg.28e1f599b9b2c83fa5ca22e7cfa94d3d.jpeglife28.jpg.abb5bea9177d3abf8e9b7edbc19b034a.jpglife27.jpg.663e94d8712352ed055dfd060cf12636.jpglife26.jpg.ea943db9a3ab6f4f6df9637e6be75492.jpglife25.jpg.e95546a2f0df9adc207e4f518c98abaa.jpg

Pozy są za szybkie (5,15 i 30m) żebym coś nawet zaczął działać w kolorze, jedna próba widać jak się skończyła, ale powoli zaczynam ogarniać jak smarować tymi pędzelkami i frajdę mam nieziemską z pokrywania dużych powierzchni kilkoma machnięciami, miła odmiana od ołówka, natomiast edytowalność tego medium przewyższa węgiel i podoba mi się mała skala. Największe panele jakich używam mają 24cm na długim boku, a często maluję na o połowę mniejszych.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirrdzięki!

@saharaam miło mi, moja teczka bardzo dziękje za komplement i każe spytać, czy twoja teczka jeszcze żyje i czy uda się namówić Cię na jej odkopanie. Pod nosem mamrotała coś o postępującej zagładzie gatunku.

---

Dwa rysuny węglem ostatnio skończone:

P1190869_sm.thumb.jpg.eea3f1e2c8f6824d1eefd8b0bb062e20.jpg

P1190867_sm.thumb.jpg.a163c698a575dfef88393445804b18d6.jpg

oraz pejzażowy szkic olejem namalowany w plenerze dziś rano:

image.thumb.jpeg.8799e2b93c7bc8bad67e09029b8386fd.jpeg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłubałem sobie takiego oto kamiennego dziada i już miałem go wrzucać do mojej Teczki 3D, gdy pomyślałem sobie, a po co mi dwie teczki, po co ten podział na 2D i 3D z czasów, gdy forum było duże, jeśli teraz tak fajnie się przenikamy i nie ma już takiego twardego rozgraniczenia na dwie grupy? No to wrzucam tutaj i w przyszłości chyba będę po prostu postował w tym wątku wszystkie prace, niezależnie od tego ile D zostało użyte w produkcji.

Kamienny_Dziad.thumb.jpg.013caea30b33fe47e294ba0b2f78b92b.jpg

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • Like 8
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Wydłubałem sobie takiego oto kamiennego dziada i już miałem go wrzucać do mojej Teczki 3D, gdy pomyślałem sobie, a po co mi dwie teczki, po co ten podział na 2D i 3D z czasów, gdy forum było duże, jeśli teraz tak fajnie się przenikamy i nie ma już takiego twardego rozgraniczenia na dwie grupy? No to wrzucam tutaj i w przyszłości chyba będę po prostu postował w tym wątku wszystkie prace, niezależnie od tego ile D zostało użyte w produkcji.

Kamienny_Dziad.thumb.jpg.013caea30b33fe47e294ba0b2f78b92b.jpg

Ale sztosiwo! Pierdol Pan grafike rob rzeźby! wieksze siano zgarniesz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RaVirr napisał:

Ale to 3d przesz 😄 Co nie zmienia faktu, że wygląda jak żywe 😮 
Tera to nie ma, że 2d czy 3d, liczą się tylko marzenia!
 

Wiem że czy de. Wiem tez ze Miłek smigał tam w realu jakies popiersia jak by ta wiedze polaczyl to spokojnie rzeźby może cisnac ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Kalberos said:

Wiem że czy de. Wiem tez ze Miłek smigał tam w realu jakies popiersia jak by ta wiedze polaczyl to spokojnie rzeźby może cisnac ;D

Ale w realu ctrl-z nie ma 🙂 Gdy odwykłem od robienia czegoś tradycyjnie a potem zacząłem coś rysować czy malować to lewa ręka sama leciała w bok żeby cofnąć zmianę 😄 A potem się bałem pracować bo jest nieźle, albo jest potencjał a jak kreska pójdzie nie tak albo będzie wyglądało gorzej niż sobie wyobrażam to już nie cofnę czasu 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer E tam nie cofniesz... a Flash Point oglądałeś? (w internatach leciało więc PRAWDA!)
Wystarczy, że tylko pierdyknie w ciebie pierun z jakiegoś reaktora, potem turbo od zera do setki 0.00001 sek. i lecisz w odwrotną stronę do ruchu ziemi (bo tak!) i voila!  cofnąłeś się w czasie... gratulacje! Fanfary i ładna kobitka na mecie 😉 
Możesz iść też metodą "HARD WAY" - zapisz się do MIT lub innego Oxforu, zdobyj tytuł doktora fizyki kwantowej, pracuj, wymyślaj aż dojdziesz do epokowego odkrycia cofania się w czasie... po czym zminiaturyzuj go do jednego guziczka z bańką czasową na swój umysł tak abyś pamiętał że cofnąłeś czas & DONE! 

YOU WELCOME! 😉 
giphy.gif 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynam robotę nad postacią ludzką, celuję w poziom detalu do którego dociągnąłem z portretem pół roku temu, ale tym razem cała postać od stóp do głowy. Głowa obecnie wygląda tak, chętnie bym poczytał opinie odnośnie proporcji, głównych kształtów i ogólnie cokolwiem Wam przyjdzie do głów:

DYEL_001.thumb.png.a32024d58d0f4899b40aacc2a11f38d9.png

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to tak. 

Poświęc 1 dzien na szukanie refek. Znajdz sobie najlepiej konkretną głowe, żebyś miał widok z przodu, 3/4 i profil.

Kolejna sprawa to pozbieraj refki anatomiczne  dotyczące ciała. Żebyś wiedział gdzie wystają kości i gdzie są przyczepy mieśni.

Jak robisz takiego chudego typa to polecam wpisać ludzie auschwitz w google i bedziesz mial w uj refek.

No i lecisz z tematem. 

 

Na tym typku po lewej masz w zasadzie sam szkielet i odrobine mięsa, zobacz jak zarysowana jest tam miednica i klatka piersiowa. Wiec zeby zrobić coś takiego musisz odrazu patrzyć na refki szkieletu. 

 

A już wogóle jak chcesz sie nauczyć czegoś to weź sobie szkielet jakiś z neta, i zacznij doczepiać do niego mięśnie kulka po kulce. 

 

pozdro 

Edytowane przez ArnoldSzczesliwy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArnoldSzczesliwy dzięki za rady! Ogólnie to mam sporo refek ludzi na granicy śmierci głodowej, ale muszę poszukać trochę lepszych kogoś o kilka kilo cięższego. Mam też refki typu atlasy anatomii, książkę Anatomy For Sculptors itp. Na to ze szkieletem wpadłem sam i pierwszym krokiem do robienia postaci było właśnie zrobienie takiego szkieletu, który teraz owlekam mięsem:

image.thumb.png.f8dfb35758ad207e0857434a14e4d5a0.png

Także mam nadzieję nie pogubić się kompletnie, ale będę wrzucał WIPy tutaj w nadziei, że jeśli się na czymś wykrzaczę to ktoś życzliwy zauważy i podpowie.

___

Trochę rzeczy z rysunku z modelkami, olej:

life30.thumb.jpg.b36b84fe72eeb7bd02c52e46a5f6784f.jpg

i cyfrowo na Procreate:

life31.thumb.jpg.9ad24c91d76bed7ee9645691bf619925.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, EthicallyChallenged said:

Takie tam z lasu:

Widzę, że nie tylko ja targam farby po lasach 😛

Gdzieś wyczytałem fajny tip do pejzażu -> trawa blisko = pionowe pociągnięcia, trawa daleko = poziome pociągnięcia. Fajnie podbija uczucie przestrzeni tanim kosztem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 09:50, thirdeye napisał:

Oleje zajebiste! Widze, ze mobilny setup sie sprawdza 🙂 Reszta tez super, idziesz szeroko od 3d po life drawing 🙂

Dzięki, no, tak to już jest, że człowiek z wiekiem szerzeje haha.

Ilustracja dla podcastu History of Vikings, świeżynka, wczoraj skończona:

image.thumb.png.db57aa832bbd43054ef144f016da13b0.png

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki jeden pracownik na budowie kiedyś, ciało miał w sumie bardzo podobne do tego tutaj i też normalnie była widoczna krata na brzuchu. Jedyna różnica to, że przedramiona miał większe i klatka piersiowa nie była tak mocno do przodu w górnej części (on miał taką zapadniętą trochę, lekko zdeformowaną, coś jakby mu wyprowadzali kurzą klatkę piersiową za młodu). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RaVirr napisał:

Był taki jeden pracownik na budowie kiedyś, ciało miał w sumie bardzo podobne do tego tutaj i też normalnie była widoczna krata na brzuchu. Jedyna różnica to, że przedramiona miał większe i klatka piersiowa nie była tak mocno do przodu w górnej części (on miał taką zapadniętą trochę, lekko zdeformowaną, coś jakby mu wyprowadzali kurzą klatkę piersiową za młodu). 

To też kwestia postawy, jakby tego mojego kolesia przygarbić, to też by wyglądał mizerniej i na bardziej zagłodzonego, ale jest aktualnie wyprostowany, więc nie widać, że to tylko cienka warstewka ciała na żebrach.

image.png.910a94c33437457b902b84a99b230aa1.png 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności