Jump to content

Recommended Posts

Wielkie dzieki za komenty! Obylo sie bez bicia linijka, jakos mi sie odalo namalowac samemu i bez bicia. W ogole krytyki i poprawek mialem malo, tylko przy 3 obrazkach, nie wiem czy to zle czy dobrze. Z Falloutem strzal w 10! Tr3buch - nie jestes Sherlockiem, pudlo ;]. Kompo, anatomie i wszystkie inne braki bede sie staral zglebiac i doskonalic az do smierci, jeszcze wiele mi brakuje do kompetentnego poziomu w moim mniemaniu. Ogladanie swoich prac w grze jest fajne, z wyjatkiem elementow ktore bym chcial poprawic a sie nie da :)

Gratulacje! Piekna kolekcja. Widze ze chyba juz nie mam co ci pomagac ;]

Alez mistrzu.. co mistrz... No ok, skoro tak trzeba :( Pomogles mi i tak bardzo duzo, a wszystko co dobre kiedys sie konczy... Przez lata dudnil mi w tyle glowy zlowieszczy glos "to doskonaly negatywny przyklad dlaczego nie powinno sie malowac skomplikowanych obrazkow..." i pchala mnie do przodu ambicja namalowania czegos czego nie rozerwiesz na strzepy :) Teraz musze zostac swoim wlasnym "demotywatorem", ale mam nadzieje, ze jesli kiedys moja praca zasluzy na Twoja miazdzaca krytyke to nie zadrzy Ci reka. Dzieki za pomoc Omen!

Kurde... fajne rzeczy. A patrząc na pierwsze posty i w tym wątku i na ten ostatni, to widać jak poszedłeś do przodu i jak masz dobrze w łepetynie poukładane. ;)

Iloraz czasogodzin do jakości daje przytłaczający wynik = zepsułeś rynek :) Teraz klienci powiedzą, ze tak się da.

A tak na marginesie, skoro miejsce się zwolniło u OMENA to zgłaszam kandydaturę ( pewnie nie ja jeden )

Konstrukcja pierwszego Tesco w Wessex, Anglia, pozny wiek IX. Reprezentant zwiazkowy, noszacy helm typu coppergate i czerwony plaszcz, obserwuje, podczas gdy kierownik instruuje robotnika w kwestii umiejscowienia przyszlego parkingu. Po lewej stronie pracownik Tesco testuje nowy wozek sklepowy. W tle widoczna dwojka konnych zwiadowcow, wypatrujaca znakow Skandynawskich najezdzcow (IKEA). Ilustracja wykonana dla Medieval Warfare Magazine.

burh_construction_by_ethicallychallenged-d6qkwx4.jpg

Dla porzadku dorzucam fanart The Last of US z konkursu. Dzieki dla Sidre za ksiazke!

summer_song_by_ethicallychallenged-d6jz66k.jpg

Niezłą wielowiekową tradycję ma ta sieć, ostatnio słyszałem że w Świebodzinie Tesco powstało 5 lat przed Chrystusem. Oficjalnie gratuluję wygranej i świetnego fanarta!

Ale te nożyczki to mogłeś zostawić.

Nazbierało mi się trochę obrazków. W porządku chronologicznym:

Ilustracje do karcianki LOtR. Były malowane niemal 2 lata temu i dziś bym je zrobił trochę inaczej, ale jeszcze mi nie wstyd, to wrzucam ;)

born_to_lead_by_ethicallychallenged-d6ukewh.jpg

conspiracy_by_ethicallychallenged-d6ukf0r.jpg

Ilustracja do książki historycznej "Henchmen of Ares". Dzielni Greccy hoplici stają twarzą w twarz ze swym odwiecznym wrogiem - sałatką owocową.

battle_of_platae_by_ethicallychallenged-d6ukfao.jpg

Do tej samej książki, oblężenie Starej Smyrny. Ilustracja ukazuje zastosowanie rampy z ziemi oraz legginsów, ale gdybym miał wybrać tytuł, to brzmiałby on "Duparbuz"

siege_of_smyrna_by_ethicallychallenged-d6ukfih.jpg

Obrazki powstałe podczas awarii kompa. Kolorowe z natury na nexus 7, czarnobiały ołówkiem z wyobraźni

buckler_study_by_ethicallychallenged-d6ukf2p.jpg

bust_study_by_ethicallychallenged-d6ukf66.jpg

pirate_sketch_by_ethicallychallenged-d6ukf7x.jpg

Oprócz tego zostałem zaproszony do kontynuowania współpracy przy DLC do Rome II Total War. Jak kilka stron wcześniej, ilustrowałem zdarzenia występujące podczas kampanii.

blockade_by_ethicallychallenged-d6ukfn3.jpg

celebration_by_ethicallychallenged-d6ukfqo.jpg

job_done_2_by_ethicallychallenged-d6ukftg.jpg

greek_funeral_by_ethicallychallenged-d6ukfvh.jpg

message_by_ethicallychallenged-d6ukfy1.jpg

into_the_arms_of_poseidon_by_ethicallychallenged-d6ukg41.jpg

traders_by_ethicallychallenged-d6ukg7s.jpg

wounded_agent_by_ethicallychallenged-d6ukg97.jpg

wounded_agent_2_by_ethicallychallenged-d6ukgbt.jpg

W dalszym ciągu nie umiem malować tak dobrze, jakbym sobie tego życzył, więc jak zwykle wszystkie komenty w cenie. ;)

Widze, ze Was ostro ktoś z forum (nie pamietam nicka) zaangażował do Rome.

Jak dla mnie Twoje szkice nadal wymiatają ale kolory nieco ssą. Szczegolnie ludzie. Nie wiem czy to problem saturacji czy zbyt miękkich świateł, czy moze za mocno wymęczonych detali w miejscach kompletnie zbytecznych. Niemniej to jakiś tam stały błąd, jest lepiej niz kiedyś ale nadal coś nie halo. Prace dopracowane i poprawne ale brakuje im wyrazistości.

wg mnie powinieneś potrenowac nad "gesture" postaci/ludzi... strasznie "drewnianie" Ci wychodzą, proporcje jeszcze w niektórych obrazkach kuleją... najlepiej prezentuje się ostatni, fajnie wyszła facjata i poza... może ta "drewnistość" wynika ze sposobu malowania, może przez przerysowywanie niektórych linii, które powinny być bardziej miękkie, może przez błąd w konstruowaniu tych postaci... tak jak na początku wspomniałem najbardziej wg mnie brakuje tego "gesture"... pozdro tytanie pracy ;)

Akurat mi się kolory podobają, tylko właśnie we wszystkich ilustracjach brakuje takiego rozluźnienia. Let go Luke, jak mawiał Obi-Wan. ;)

Progress od poczatku teczki niesamowity :) Nie wiem czy to swiadomie czy nie, ale wszystkie pracki sprawiaja wrazenie fresków, przez uzycie teksturowanego pedzla wszystko ma taka lekko ziarnista fakture :) Mozesz sie tym pobawic wiecje i jakos to zroznicowac.

pikne rzeczy, za to tatuaż syreny Ci nie wyszedł.. co to za syrena z zakrytymi cyckami?

oj musisz się ostro wziąć za anatomię, no ale to trudny temat, u omena postacie też wyglądają sztywno i nieanatomicznie

moim skromnym zdaniem błędem jest traktowanie ludzkiego ciała jako zbiór sześcianów i cylindrów jak to sugerują w ksiązkach( no chyba że do złapania na szybko proporcji ), przez to postacie póżniej wyglądają jak klony c3p0

torso jest torsem, miednica jest miednicą zbyt skomplikowane kształty żeby zamknąć je w sześciu ścianach

Edited by tr3buh

Dzięki wszystkim za komenty, czytam uważnie i postaram się, żeby na drugi raz było dobrze ;) Specjalne dzięki dla thirdeye za radę którą mogę natychmiastowo zastosować.

Pokazuję 2 obrazki namalowane w sierpniu/wrześniu.

quara_khitai_by_ethicallychallenged-d6y11fh.jpg

the_race_of_the_ass_kissers_by_ethicallychallenged-d6y11ch.jpg

Lubię to !! a najbardziej kolorki. Jedynie coś mi się ta włócznia za krótka wydaje na pierwszym obrazku

Dzięki Kalberos

1524581_10200106801712921_1862900762_n.jpg

Mikołaj i Jezus szykują się do walki która zadecyduje czyje są Święta. Naszkicowane na nintendo DS w apli Colors.

Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku życzę wszystkim użytkownikom!

W ostatniej pracy z posta #1544 dodałabym zniebieszczeń (okolice wozów najbardziej), żeby poczuć głębię/głębokość tego wąwozu. Myślę, że to mały zabieg a dałby nam trochę inne odczucie. Poza tym szacun za wszystkie ostatnie prace do Rzymu, czasopism czy te bardziej prywatne. Pięknie ten progress wygląda. Trzymam kciuki. Masz swój styl i to mi się bardzo podoba. Pozdrawiam.

Dzięki!

Kilka nowych obrazków wykonanych do DLC "Cezar w Galii". W ramach składania hołdu starym mistrzom chciałem być trochę jak Breugel. Kto skuma o co chodzi będzie miał mój podziw.

cezar_by_ethicallychallenged-d6zwtds.jpg

caesar_thinking01_by_ethicallychallenged-d6zwsz3.jpg

caesar_s_peace_talk_by_ethicallychallenged-d6zwrbs.jpg

caesar_accepts_surrender_by_ethicallychallenged-d6zwqvv.jpg

boduognatus_by_ethicallychallenged-d6zwqg7.jpg

ariovistus_by_ethicallychallenged-d6zwom3.jpg

vercingetorix_by_ethicallychallenged-d6zwo38.jpg