Jump to content

Recommended Posts

Wyglada jak super przygoda, taki epizocik! Wspomniales o tym, ze pierwszy taki wyskok zaliczyles w 2008, masz moze jakies archiwalne zdjecia tamtych prac? W tym watku chyba nie zamieszczales. :)

Wyglada jak super przygoda, taki epizocik! Wspomniales o tym, ze pierwszy taki wyskok zaliczyles w 2008, masz moze jakies archiwalne zdjecia tamtych prac? W tym watku chyba nie zamieszczales. :)

Kilka sie zachowalo, mozesz je zobaczyc tutaj

DPFantasy - dzieki!

A malowałeś kiedyś na płycie pilśniowej?

Nie, nie przypominam sobie. Odradzano mi to ze względu na brak faktury, podobno farba nie "schodzi" z pędzla tak jak w przypadku płótna.

Dzięki :) ja właśnie chciałem zacząć coś w tym kierunku a jako płyta pilśniowa dużo tańsza od płótna to chyba dla amatora starczy na start :)

DPFantasy - jeśli będziesz malował olejami i dla treningu, nie chomikując sentymentalnie każdego szkicu, to nie ma problemu, jedno płótno możesz użwać nieskończoną ilość razy, ścierając farby szmatą i terpentyną. Nawet jeśli wyschnie to możesz zamalować gessem i odzyskać.

Jakkas - dzięki! :)

Dzięki EC, fajnie wiedzieć o takim miejscu. Może kiedyś uda się wybrać.

Super prace tak przy okazji :)

Pierwszy szaman piękny jest!

Ładnie się świeci.

Może to niedyskretne pytania, ale ile czasu zajęło ci zrobienie jednej karty?

Tutaj od razu zacząłeś działac w kolorze,

ale czy zdarza ci się zaczynać od czarno białej podmalówki?

Pozdro!

Dziękuję! Na każdą kartę zeszło między 5-8 godzin. Tu akurat się mylisz, nie zaczynałem od koloru. Każda praca powstawała najpierw jako czarno-biała. Pociągnąłem detal dość daleko w cz/b, a następnie nakładałem kolor na osobnych warstwach overlay, multiply i color, na końcu wyrównując miejscami na finalnej warstwie.

Ekstra, najbardziej podoba mi się ten gladiator (?) z trzeciego obrazka. Ogolnie wszystkie mają fajne kolory, mi nigdy nie udaje się pokolorować bw za pomocą tych różnych warstw photoshopowych, tak żeby osiągnąć fajny efekt.

Tak w ogóle to bardzo fajne są te wszystkie twoje historyczne ilustracje z poprzednich postów.

Hej ! Dzięki wielkie za podzielenie się metodami pracy.

W życiu bym nie zgadła, że to było robione na podmalówce BW! (super udało ci się nasycić kolory, to dlatego)

Pozdro!

Okładka do Medieval Warfare Magazine. Miałem okazję współpracować z kuratorem muzeum Wallace Collection, który jest bardzo kumaty w kwestii wyposażenia i dbał by wszystko, do ostatniej sprzączki było na swoim miejscu. Nauczyłem się bardzo dużo o zbrojach :)

agincourt_mudbath_by_ethicallychallenged-d988gqd.jpg

detal który na okładce zasłoniono wielkim napisem:

humphrey_detail_by_ethicallychallenged-d988hcv.jpg

i ilustracja z wnętrza czasopisma:

agincourt_mustering_by_ethicallychallenged-d988hwm.jpg

Jak zwykle wszelki feedback mile widziany.

Leżący żołnierz wymiata, szkoda, że akurat jego zasłonili. Mega fajnie czuć metaliczność zbroi.

Dużo się dzieje na scenie, w niektórych miejscach według mnie aż za, trochę trudny "read" - najbardziej w okolicach dłoni/przedramienia złotego rycerza na pierwszym planie.

Jak zawsze szacun!

Dzięki DMH! Inny obrazek do innego czasopisma. Życie nocne w Rzymskich slumsach. Gość na pierwszym planie to Neron, który miał w zwyczaju wybierać się nocą na miasto (w przebraniu i pod ochroną) i wszczynać burdy/dawać przypadkowym przechodniom w ryj dla beki.

night_at_the_subura_by_ethicallychallenged-d98po3h.jpg

Dobrze ze Neron skonczyl jak skonczyl...sku...

Przy okazji oglądałeś może serial Rzym? przegenialny serial, świetne postacie i bardzo dobrze odwzorowane realia tamtych czasów, jedna z najdroższych produkcji

A rysunek oczywiście jest mega

Górna polowa byla przeznaczona na tekst, ale wersja panoramiczna podobala mi sie troche mniej, wiec zostawilem zionaca pustke bo ma dla mnie swoj urok. Kwestia gustu.

Prywatna praca:

one_to_go_by_ethicallychallenged-d9az6l7.jpg

I troche karciankowej chalturki:

ra_by_ethicallychallenged-d9az6h5.jpg

izanagi_by_ethicallychallenged-d9atz25.jpg

heimdallr_by_ethicallychallenged-d9aqjfr.jpg

hades_by_ethicallychallenged-d9apbt3.jpg

oraz historycznej:

battle_of_tunis_by_ethicallychallenged-d9alf2b.jpg