Jump to content

Modele 3d: Skeczbuk

Recommended Posts

Hmm, referka bardzo fajna. Na "płasko" wygląda lepiej i proporcje by się zgadzały, więc chyba wina perspektywy. W każdym razie jeśli chodzi o tą długość to typowa katana (ostrze) ma ok. (60-70 cm), długość tsuki natomiast przyjmuje się, że powinna mieć wielkość: szerokości obu dłoni + szerokość dwóch palców. Japończycy byli mali więc zupełnie inaczej wyglądała katana w ich rękach niż naszych. Najlepiej było by więc dopasować długość tsuki do "ludka". Po za tym, katany były robione na zamówienie, dopasowane do władającego, więc chyba będzie to najlepsze rozwiązanie (zbyt duża tsuka utrudnia władanie mieczem). :)

Pozdrawiam.

PS: długości pisane z pamięci, ale jak Chcesz mogę się dowiedzieć dokładnie o te wymiary:) Zresztą ostatnio widziałem gdzieś katanę z bardzo długą tsuką co mnie mocno zdziwiło, nie wiem czy jest to historycznie zasadne, czy raczej to wynik "zachodniej modernizacji".

Edited by Kajzer
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki serdeczne, myslę że z dokładnymi długościami nie ma co przesadzać, bo też trudno się w samej postaci realizmu dopatrywać pod kątem historycznym. Widziałem też miecze nodachi, które są z kolei mega przegięte długościowo, a chyba prawdziwe. Dzięki jednak za wykładzik z historii, na pewno sporo to pomogło w rozmiarowaniu, tj w zasadzie mniej więcej mi siedzi wielkość wg Twojego opisu dopasowania.

• 1 month later...

Przyznaj sie, jego szata to wklejona z jakiegoś zdjęcia ... Ubranko poprostu ****** impreze.Do tego do chodzi ten zmiazdzony detal osłon i jeszcze nienaganna anatomia. Wg. mnie najlepsza praca tutaj od pewnego czasu:D Daje 5 gwiazdek bo sie strasznie podjarałem :D

Edited by Vega
Guest kakaku

jak robiłeś wiązania na katanie? Super detal, jestem pod wrażeniem, miałem podobnego assasina robić, ale jakoś straciłem zapał do dokończenia po obejrzeniu tego wątku;)

• 2 years later...

Czołem,

Wieki mnie już tu nie było :D

Postanowiłem (za namową pewnego Szczawia) zrobić małą wrzutkę z tego co miałem okazję ciapnąć od siebie przy cinematiku do Wiedźmina 3 w PI, czyli model kunia :)

Kuń jaki jest każdy widzi :)

Powstał w kolaboracji 3dsMax-Zbrush + książki o kuńskiej anatomii :)

Podrzucam clay renderki i graby z Zbrusha oraz z samego filmu

ttpf.jpg

5sgf.jpg

c4ap.jpg

Więcej info tu w linku do bloga oraz na stronce Platige Image.

Pozdrawiam!

Dzieki :)

Ha widzisz Indian tym razem akurat chodzilo o innego Szczawia :D taki brzydal, siedzi kolo mnie w pokoju.

Kris-R - moze jednak nie dosc dokladnie sie wypowiedzialem na temat tego co lezalo w zakresie moich kompetencji - odpowiadalem za model i nic poza nim, tekstruami i wlosami zajeli sie juz chlopaki, a w zasadzie chyba po prostu jedna osoba - Mariusz Samson (prosze o sprostowanie jesli palnalem pomylke, bo nie mam100% pewnosci czy sam jeden), dobrze wiec ze mnie Krzychu wyreczyl z odpowiedzia.

• 7 months later...
  • 4 months later...
Guest fishinthewater

Hej, świetny ten Lance, ze speedów superman też extra.

Na twoim blogu piszesz że używasz surface pro, możesz coś więcej napisać jakie wrażenia i jak się na tym pracuje w porównaniu z tabletem na którym pracowałeś wcześniej (intuos?).

pzdr, dzięki.

Thx, Surface uzylem dopiero do ufola, reszta klasycznie na intuosie. Najwazniejsze to wiedziec, ze Surface niczego nie zastepuje. Do pelnej predkosci i mocno skomplikowanych modeli zawsze wygodniej uzyc stacjonarnego pc-ta. Do szkicow, nauki, zabawy zas Surface jest idealny - dla mnie ogromna zaleta jest to, ze nie czuje sie jak w pracy przy biurku, a swobodnie jak z kartka i olowkiem. W zbrushu nawet szczegolnie sie nie grzeje, jest delikatny lag na piorku, ale nie przeszkadza w pracy w ogole. Szybka jest tak cienka, ze piorko dotyka kursora, nic nie trzeba kalibrowac jak w Cintiq. Jest problem z klawiszami dotykowymi, bo piorko gdy jest wykryte blokuje touch (dla wygody zeby moc oprzec dlon), wiec jak by sie zrobilo dotykowego alta i shifta (np artdockiem) to nie mozna ich naraz wciskac z piorkiem. Jest to jednak raczej kwestia softu, jak MS wrzuci latke to pewnie bedzie inaczej - ja i tak modeluje w rekawiczce, wiec blokada dotyku nie jest potrzebna. Uzywam bezprzewodowego numpada z przemapowanymi klawiszami - mozna tez uzyc klawiatury type cover, ale to nieco mniej mobilne rozwiazanie. Ogolnie droga maszyna, radze sie mocno zastanowic przed zakupem. Ja mialem mocne powody zeby kupic (nie potrafie zyc bez tabletu, androidowy mi sie zestarzal i byla okazja polaczyc tablet z pc-tem i wacomem - 3 w jednym). Z mojej strony 100% zadowolenia z zakupu.