Jump to content
Joel

Teczka 2D: Joel Farby joelne

Recommended Posts

Witam wszystkich, postanowiłem, że czas się otworzyć na forum, jako że wiele/u z was po prostu zamiata w temacie 2D liczę na konstruktywną krytykę, co wydaje mi się jest schematyczną kwestią w tym dziale.

Mam 15 lat, jestem samoukiem, więc cokolwiek tam potrafię, nie jest to ugruntowane, odważyłem się ukazać moje bazgroły w nadziei, że się wiele nauczę.

Mel Gibson, jeden z moich pierwszych referencyjnych szkiców ołówkowych

Sketchbook_by_yamame.jpg

Szkic kolegi

Sketchbook_2_by_yamame.jpg

No i parę takich tam szkiców, w tym szkice ze stronki którą Prrrszalony komuś podrzucił (dzięki ci :) )

Sketchbook_5_by_yamame.jpg

Sketchbook_6_by_yamame.jpg

Ok, teraz mój autoportret

Sketchbook_7_by_yamame.jpg

Mazaj z ostatniego Chc

Sketchbook_9_by_yamame.jpg

Kolejny autoportret, tym razem fotosklep :)

Sketchbook_10_by_yamame.jpg

link do speeda na youtube

Na dniach postaram się dorzucić to i owo, jakieś super to te prace nie są, ale mnie nie zabijcie komentarzami ;)

pozdrawiam

Edited by Joel
  • Confused 1

Zapomniałbym, szkic zrobiony na zlecenie parę dni temu.

Btw - te pierwsze szkice na górze jakieś strasznie duże mi wyszły, przepraszam

Sketchbook_11_by_yamame.jpg

W ostatnim portrecie oczy sprawiaja wrazenie zwierzecych, pusc gumke w ruch i postaraj sie zrobic bardziej ludzkie ^^

P.S Zmniejszaj wielkosc swoich prac, bo niezbyt dobrze sie je oglada partiami.

Co do wielkości prac, to był przypadek, że takie ogromne, co do oczu, to są zwierzęce na zdjęciu :) a photoshopowy autoportret ze zdjęcia owszem, jest to mój pierwszy portret wykonany tabletem i to na komputerze :), mogę jednak obiecać, że zachowałem podobieństwo, oczywiście muszę się jeszcze przyznać, że oczy wyszły nieco mniejsze, bo dużo poprawiałem. Jeśli chcecie dorzucę referkę. A co do zniekształcenia - to może ja po prostu mam taką twarz xD ?

pozdrawiam

Ten szkic na zlecenie to taki nie bardzo, zestawiając go z autoportretem wypada blado. Wydaje mi się, że pani ma za duże oczy może to kwestia ścieniowania, wszystko jest obrysowane "drutem", trochę światłocienia by się przydało a mniej konturu. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem było by różnicowanie kierunków linii w cieniach bo tu wszystkie są jak od linijki pod tym samym kontem.

Szczerze powiedziawszy, to chciałem żeby ten cień był taki regularny, bo zawsze takie siano z kresek robię :D, poza tym to jest niestety robione zdjęcie telefonem i światłocień się zatracił, bo na linearnym nigdy nie kończę. No a najgorszy fakt to to, że dostałem zdjęcie legitymacyjne jako referkę xD, no a potem kolega sam powiedział, że obiekt zainteresowania miał spuchnięty ząb akurat itd. więc dużo złego się na to złożyło :)

pozdrawiam

Hej. Ale to "siano" z kresek, jak to nazwałeś jest bardzo fajne w twoim wykonaniu. Szkic oka i ust z nosem są bardzo dobre, czuć formę. Natomiast ten portret jest strasznie płaski. Jak dla mnie siano jest ok. Pozdrawiam.

Miło czasem usłyszeć coś dobrego Dezzed - dzięki, wezmę sobie do serca twoją uwagę :)

pozdrawiam

Nie oddzielaj zębów kreskami od siebie, imo bedzie lepiej wygladało.

Dzięki za radę Mayk, ale zapytam jeszcze w tej kwestii, czy mam jakoś cieniować te zęby czy jak? Bo nie przemawia do mnie wizja 2 białych pasków w jamie ustnej.

pozdrawiam

Przyjrzyj sie jak to wyglada w naturze, te przerwy sa odznaczone bardzo delikatnie, jesli lekko zmruzysz oczy latwiej bedzie Ci zaobserwowac walor. Popatrz np jak maja sie te przerwy do ciemnej czelusci jamy gardlowej ;}

• Like 1

Z mrużeniem oczu myk znam ;), ale przyznam przez moją ignorancję tego nie zauważyłem

dziękuję. Głupio mi, że tak tylko gadam i nic nie robię, postaram się dziś coś wrzucić

pozdrawiam

Bazgroł z pamięci, powiedzcie jeśli gdzieś zwaliłem anatomię :)

body_exercise_by_yamame.jpg

pozdrawiam

Oj niestety zwaliłeś. Nieproporcjonalnie ci to wyszło, nogi i ręce za duże, głowa za mała, stopy ogromne, uda w porównaniu do łydek zbyt krótkie, pępek za wysoko. Kurcze, jeśli to co napisałem brzmi złośliwie to sorry, ale to tak byś mógł udoskonalic swój warsztat. Spoglądając na rysunek raz jeszcze wydaje mi się że ta głowa jest jakoś dziwnie przechylona, chyba powinna iśc bardziej do przodu. Rysuj jak najwięcej sylwetek z natury, mniej z głowy, chociaż wydaje mi się że mniej więcej pojęcie jak co się układa to jednak masz. Trza cwiczyc i nie ma bata. Rysuj, wrzucaj i czekaj na komentarze a efekty na pewno będą.

Pozdro.

Dzięki Mariossan, co do pępka to zauważyłem przy pracy, miałem poprawić, ale zapomniałem xD. Jeśli chodzi o nogi, to jak go rysowałem, to mi się nie mieścił więc go przeskalowałem, przeniosłem i dopiero nogi dorysowałem, więc musiałem je i tak zmniejszać i wyszły takie przysadziste :) jak chcesz, to wrzucę trochę sylwetek z natury, bo mam, a nie trudno narysować. Woow, ale długie zdanie ;p

pozdrawiam

Ok, mój pierwszy akryl, robiony na zajęciach, niestety jakość fatalna, bo zdjęcie robione telefonem 2 mpx. Czas 4 godziny.

sunset_by_yamame.jpg

Witam, mam tu dla was mojego psa, soft Photoshop 1.30h

na YouTube.

My_dog_by_yamame.jpg

Ogolnie bardzo przystojny ten twoj pies, tylko ta lapa jakas taka jak nie z tego filmu.

prawa ? :) jeśli tak, to miałem z nią problem, owszem szczególnie z tym owłosieniem między palcami

EDIT: to Ona :)

Edited by Joel

fajny piesek tak się wyrażę delikatnie rysowany;p

a akryl to.. podoba mi się woda ciekawe kolorki ;p tylko to drzewo jakieś takie jedno kolorowe może to przez słabą jakość zdjęcia?:p czy tak jest?:P

na YouTube.

Nie gniewaj się Joel, ale workflow na twojej pracy skończył się dokładnie tam gdzie zaczyna się twój filmik... ;) Skoro na samym początku masz już rozpracowane proporcje, płaszczyzny i nawet próbki koloru na każdej z nich, to reszta jest już kwestią mechaniczniego mazania pędzelkiem...

Wybacz że jestem takim malkontentem, bo źle ten piesek nie wygląda :)

Follow the shapes i odtwarzaj kolor a nie kopiuj, odtwarzaj okiem a nie pipetą. Szkoda czasu na takie zabiegi. Jedyne co ćwiczysz w tym momencie to oswajanie się z piórkiem tabletu. Pzdr.

Kpax - drzewo takie jest :)

Emmilius i SBT77 - najmocniej was przepraszam, po prostu szczerze powiem, że szkic uważałem za nieważny, dlatego bo zawsze banalnie mi to idzie, tak samo i z próbkami, które dobrałem i przypisałem intuicyjnie, nie jest to na pewno malowanie po focie i obiecuje, że w nastepnym filmiku uwzględnie także szkic i próbki, jeszcze raz przepraszam.

pozdrawiam

Piesek fajny, acz jakoś tak się smuży (pewnie przez ten pędzel imitujący włosy), zresztą już Ci to na YT napisałem. No i to WMG... Również tego doświadczylem. -,- A co do akryla, to bardzo ładny, jednak to drzewko, jakby Ci się rozmazało (tak, jakbyś ruszył telefonem). Natomiast Twoje ołówkowe rysunki wyglądają świetnie, aż dziw, że ta praca na ChC tak Ci wyszła, a nie inaczej (bez urazy). :)