Jump to content
Joel

Teczka 2D: Joel Farby joelne

Recommended Posts

Jezu, Joel, patrze na te martwe natury i myśle: JANKOWSCY! :P Chodzisz na zajęcia do Cervantesa? :P nie chce mi sie czytać wszystkich postów których nie czytałam u Ciebie ostatnio, więc jeśli pytanie sie powtarza to sorry, ale weź odpowiedz, bo normalnie mam jakieś deja vu ;P

Icecold - Dzięki, to istotna rada, zrobię potem kilka konceptów postaci o różnej budowie.

Nicponim - też konkret, dzięki, na następny raz postaram się być bardziej konsekwentny od razu ( co masz na myśli z tym kadrowaniem, żeby została sama postać tak? Bo horyzontalnie to już jest.)

Swiezy - dzięki

Leander - dzięki, zastanawiałem się co tam mogę dać ;).

Jezu, Joel, patrze na te martwe natury i myśle: JANKOWSCY! :P Chodzisz na zajęcia do Cervantesa?

TAK JANKOWSCY! :D (chodzę do klasy plastycznej) Też tam chodziłaś ? I jak, kiedy wyszłaś z martwych i kiedy (czy) przeszli z wami do konkretów. Z resztą 3 godziny w tygodniu to trochę mało, szczególnie kiedy przeplatamy z rzeźbą i rysunkiem ;/.

ALE CZAD! oni robią non stop TE SAME MARTWE NATURY. TE SAME KOMPOZYCJE. tylko kolory sie zmieniają, aczkowliek ten czerwony czajnik to już legenda ;D

chodziłam do nich na zajęcia dodatkowe przygotowujące na ASP :) nawet z nimi byłam na plenerze w Suścu - też Cie to czeka, hahahah ;)

Lubisz Jankowskiego? :D Bo są dwa obozy: kocham/nienawidze Jankosa ;) nie ma pomiędzy :D

Ja akurat bardzo go lubiłam, mimo że mnie non stop objeżdżał i mówił że nie mam szansy dostać sie na ASP ;) a jak sie dostałam za pierwszym podejściem to powiedział: "o, Sandra wam przykładem, że dostanie sie na ASP to LOTERIA ;)"

hehehe ;D

Hehe, a ja się pleneru nie mogę doczekać ;).

Z Jankowskim miałem do tej pory raz zajęcia (uczył będzie głównie 2 drugiej i w trzeciej klasie). Fajny koleś, lubię go, choć też nas wszystkich objeżdżał:

Jankowski - A teraz o jakiej perspektywie mowa?

Joel - dwuzbiegowej?

Jankowski - sam jesteś dwuzbiegowy! (xD)

Jankowski - sam jesteś dwuzbiegowy! (xD)

Łał, prawie jak Wujek Staszek Cięta Riposta. Powiedz mu następnym razem, że Sandra pozdrawia czerwony czajnik.

Ostatni szkic bardzo epicki, cokolwiek by to nie oznaczało :D

telthona - To on mi tak pojechał ;D

Nezumi - myślisz? Owszem, mam tendencję do psucia pracy po pewnym czasie, może i masz rację? Jak będę miał czas to dokończyć, to wrzucę postęp i powiesz, którą zostawić, a którą się podetrzeć ;).

Ryjówka - Dzięki, ja też ;).

Tak ogólnie, to zdałem sobie sprawę z faktu, że na dobrą sprawę w domu bardzo mało ćwiczę z natury i to tradycyjnie i to różnymi technikami. Więc na czas pewien zarzucam DP i będę w domu jechał rozmaitymi farbkami, pastelami, prawdopodobnie także na akwarele się skuszę. Jutro wrzucę pastelowe thumbnails pod obraz na zlecenie, ja się z nich cieszę, zobaczymy jak z wami. A żeby nie było, że tylko gadam a nic nie daję, to ot taka czaszeczka 15 minutowa(jeszcze DP ;]).

czaszkak.jpg

Ale się miotasz z tematami i stylami szkiców :) Bardzo mi przypadł do gustu szkic z szwarzenegerem z spustoszeniem w tle. I myślę, że czarna lewa połówka dobrze gra - jakby eksponuje klimat "don't screw with me, dude, or your little arse will cry out" ;)

A teraz wreszcie coś z referencji, w ramach ćwiczenia twarzy o charakterze innym od mojej taki oto szybki portret akwizytora, który wczoraj wypytywał się, czy mi nie dawano jakichś niebieskich pigułek ;).

EDIT: Ale się zblurowało po wstawieniu na imageshack ;/. Musze coś z tym zrobić...

smithw.jpg

Edited by Joel

Ja pierdziele, ale to jest zayebiste ;)

wlasnie sluchalem sobie soundtracka z matrixa i wspominalem sobie dawne czasy z matrixem zwiazane, wchodze na maxa a ty taka niespodziewajka ;) ladnie, ladnie...

BTW: Smitha lubilem najbardziej ze wszystkich postaci ;]

Edited by tr3buh

człowieku, PRZEZAYEBISTE

Okulary nie rowne! ;)

Popracuj jeszcze nad krawedziami zwlaszcza w bardziej dramatycznych sytuacjach oswietleniowych. ( W pochmurne dni wszystko jest prawie jednakowo oswietlone a cienie sa miekkie, wiec sugeruje jakies 1, 2 mocne zrodla swiatla )

A co sie stalo z 2 czy 3 poprzednimi zaczetymi ilustracjami?

Zacne zacne, high five od mariossana za kolory. Ten obrazek podoba mi się chyba najbardziej, ze wszystkich twoich dotychczasowych. Wiem że miało to byc tylko cwiczenie, ale co powiesz na to żeby usiąsc i dopieścic to? :> Toż to czysta frajda już teraz, a i forumowicze mieliby na czym oko zawieśic.

ps.

uważam, że zrobiłeś sobie świetny materiał na nowy avatar :P

Portret boski, ale ukłuło mnie znikome wrażenie mokrości na marynarce. To jedyna rzecz którą proponuję poprawić, bo reszta jest doprawdy sycąca - nie szlifuj! :)

A teraz wreszcie coś z referencji, w ramach ćwiczenia twarzy o charakterze innym od mojej taki oto szybki portret akwizytora, który wczoraj wypytywał się, czy mi nie dawano jakichś niebieskich pigułek ;).

Przeca napisał oto żech z refki.

Portret świetny, jedyne nad czym bym posiedział (ale to tak bardziej dla eksperymentu): możnaby zobaczyć jak by wyglądało większe zróżnicowanie krawędzi (ostrzejsze oświetlone, blur w cieniu). Poza tym ekstra, fajna obserwacja kolorów.