Jump to content

Recommended Posts

To moze niech chociaz krowy sterujace katapulta patrza na ksiezyc czyli cel - tak jak ta krowa po prawej

Krowa siedzi tylem do kierunku wystrzelenia dlatego, ze trzyma w ... kopytach ... sznurek od wystrzelenia / spust czy cos takiego. Po wystrzeleniu bufory nadają jej lekką rotację i w czasie lądowania powinna być obrócona już kopytami do powierzchni księżyca.

Proste ? :)

Fajnie się szykuje :)

hehe, bardzo fajne. :)

Kadr jest według mnie stanowczo za ciasny.

mpta - dzięki, ale chyba zostanę przy tym kadrze.

arTooro - może nie będzie tak źle... w razie czego dorobię jakiegoś ptaszka :D

KaeMS - dzięki, dobry pomysł

RA - wezmę to pod uwagę

briz - być może, ale nie mam pomysłu, jak to zmienić...

Ponieważ terminy gonią zakończę już chyba prace nad modelem wystrzeliwanej krowy. Jeszcze lampa naftowa po prawej stronie, trawa, jakieś drobiazgi i tekstury.

krowaao.jpg

Ładna UV katapulty i model krówki jest świetny :) Nie mogę się doczekać zobaczyć gotowej sceny... Chociaż troszkę texy mućki od reszty odstają ale może to tylko bez renderingu :) Zobaczymy efekt końcowy to się powie.

Kolejne dwa obiekty, które umieszczę na scenie. Słup telegraficzny będzie daleko i ledwie widoczny, natomiast lampa naftowa umieszczona zostanie w prawym dolnym rogu jako jedno ze źródeł światła na scenie (samo światło księżyca to za mało).

stuff.jpg

Drobny postęp prac; dojdą jeszcze jakieś roślinki, celownik na katapulcie (dziękuję Sebie za pomysł!), poprawię też nieco budynek w tle. Sprawdzam też różne ustawienia świateł dla uzyskania ładnej, nocnej sceny. Jak widać będę musiał jeszcze nad tym popracować.

scenka.jpg

Edited by mookie

No szykuje się superpraca:) Trzymam kciuki:)

Proponuję zmienić trochę kadr. Kamera nieco w dół i w lewo, katapultę ustawić trochę pod górkę - wszystko tak, by księżyc znalazł się na linii strzału. Dodałoby to też dynamizmu bo fajnie by było zasugerować sam moment wystrzału.

Edited by Lucek

Hahaha - super :). Ale kompozycję bym jeszcze przemyslał, bo Ci ramkę rozwalają na razie obiekty. Umiejscowienie lampy naftowej bardzo nieszczęśliwe - tak na mój chłopski rozum powinieneś mieć trzy points of interest a masz cztery imho. Jakoś mi wzrok po prostu ucieka z tej pracy - a szkoda ;).

z tym niebem coś zrób, bo takie czarne, ponure. Chmurki, podświetlone, poświatę, kolor jakiś.

Dodaj jakieś ćmy koło lampy.One zawsze mi dokuczają, gdy wkuwam po nocach przy otartym okienku ;) latem.

Może zegnij łyżkę mocniej tam gdzie jest lina? (tzn. łagodnym łukiem aż do liny, potem ciut ostrzejszy zakręt, dalej łagodnym łukiem aż do krowy). Wydaje mi się że to powiększyłoby napięcie. I oczywiście kształt liny pod łyżką trzeba by zmienić.

:) śmiechowa praca, fajny klimat, niezły detal ... 3mam kciuki, żeby wyszło DOKŁADNIE tak jak chcesz

pozdrawiam

E ja bym dał jednak krowe tyłem. Przynajmniej dla mnie fakt że siedzi tylem do kierunu jazdy dość mocno rzuca sie w oczy. Pokaż jej plecki a jak cchesz pokazywać krowie fronty to masz przeciez całą obsługe naziemną do dyspozycji.

W tym momencie robi to takie wrażenie jakbys wiedział że powinna być tyłem ale nie chciałeś pokazywać jej tyłka albo bardzo chciałes pokazać fejsa. no to posadziłes ją tak jak jest i udajesz że nie wiesz o co chodzi.

Wygraj temat pleców krowy. Zrób jej fajne futro i dajmy na to mocno przerażonego karalucha albo plecak z kanapkami albo dodatkowe zbiorniki paliwa bo droga daleka tudzież spadochron i w droge