Jump to content
Sign in to follow this  
le_chu

Scena 3d: Zabawa przy stole

Recommended Posts

Witam, prezentuję moją najnowszą prackę, w prawdzie miało być to jedynie ćwiczenie kaustyków, ale postanowiłem przysiąść kilka chwil dłużej i jakoś to schludnie skończyć.

 

Wykonane w blenderze, wyrenderowane w Yaf(a)rayu. Dof, winieta, zabrudzenia w Photoshopie.

 

Dorzucę jeszcze wersję b&w bo z nieznanych powodów nie chce mi wysłać pliku...

 

Pozdrawiam.

 

finalrm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Po pierwsze to mógłbyś to troszkę zmniejszyć najlepiej wrzuć na imageshack i tam jest opcja do resaizingu i można dobrać monitor do jakiego ma zoptymalizowć (probonowałbym 17"), teraz to ciężko ogarnąć i ocenić, wogule większość osób to zniechęci do oceny pracy.

Teraz jeżeli chodzi o pracę to tak jeżdżę suwakiem i jeżdżę i wnioskuje że te dwa miśki to jacyś mentorzy skoro kieliszki powyginali:), ogólnie pomysł ciekawy, wykonanie natomiast średnie troszkę zbyt mało realizmu w tej scence to chyba przez materiały mogłeś troszke dopracować.Masz plusa za oryginalność.. o proszę +...:).pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

bbandi wystarczy, że klikniesz w fotkę a przekieruje Cię do stronki z resizowalną wersją pliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Chyba inny gatunek wina, ale coś w tym stylu; Twoje jest chyba mimo wszystko ciut za ciemne, powinno chyba być miejscami bardziej prześwitujące. Poza tym wygląda trochę tak, jakby było wylewane z kielicha jak z kranu; część wina powinna objąć ścianki kieliszka, przynajmniej tak wynika z filmiku powyżej.

Ogólnie rzecz biorąc niezła, ale zdecydowanie zbyt kontrastowa praca (widziałem ją na kilku monitorach i wszędzie wygląda ponuro). Firanki i krzesła troszeczkę ją urozmaiciły, ale z racji ich szaro-burego charakteru uczyniły obrazek jeszcze smutniejszym (co jakoś mi nie licuje z tymi figurkami na stole). Dziwnie wypadła kaustyka, ale może to tylko moje odczucie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pracka ma coś w sobie. Nie podoba mi się filtr który sprawia że wszystko jest poplamione i przybrudzone. Nie pasuje mi to do całości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm co do kolorów to trochę się tego obawiałem, bo mój monitor w lapku strasznie je przekłamuje, a do dziś dzień nie mam okazji sprawdzić jak wygląda to na innych matrycach w celu korekcji jakiejś...

 

Jeśli chodzi o ponurość, to moim celem było uzyskanie sterylnego, niezbyt ciepłego wnętrza, które kontrastuje z ciepłymi (w wyglądzie nie kolorze) i "wesołymi" miśkami obserwującymi szalejące kieliszki.

 

Kolor wina hmm, chociaż nie pijam to wydaje mi się, że zależy od gatunku :) A co do samego fluida myślę, że masz trochę racji, nie jest idealny na pewno, jednak nie dysponuję sprzętem umożliwiającym mi obecnie wygenerowanie czegoś bardziej rozbudowanego - mam ma myśli ciecz ogarniającą jeszcze ścianki itp bo chyba to zależy od dobrej rozdzielczości przy bake'u.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy