Jump to content
  • 0

Szybkie odpowiedzi na proste pytania. Blender Q&A

Question

Jeśli masz pytanie lub drobny problem z migracją w związku z Blenderem, typu "gdzie podział się przycisk XYZ" i nie chcesz tworzyć z tego powodu nowego wątku, jest to miejsce dla ciebie ;)

Edited by n-pigeon
  • Answers 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Popular Posts

Mapowanie Box będzie miało podobnie ułożoną teksturę co projekcja box (tri-planar) ale będą seamy. Nie da się zrobić UV z Tri-Planar mappingiem z płynnym przejściem bo to jest efekt shaderowy oparty

2.79? czy 2.8? jeśli chodzi o wyśietlanie tekstury na modelu.. a co do mappingu no.. w blendku jest box mapping przecież

Posted Images

Recommended Posts

• 0

Coś dziwnego mi się porobiło w Blenderze, tak mi się zdaje, że wieport laguje przy modelach, przy których jeszcze nie powinien. na przykład teki benchmark zrobiłem, szybciutki skrypt pytongiem, żeby ten model się kręcił #frame*0.1

no i w zbliżeniu, jak się kręci, to nie wyrabia 24 klatek na sekundę, ja się oddale, to już wyrabia, ale to dziwne, bo model 1777 poligonów. Jak włączę backface culling, to zaczyna być lepiej, ale dalej w tej odległości ledwo wyrabia 24 fps.

i teraz wisienka: jak włączę matcap, to zapiernicza. Zawsze sądziłem, że matcap jest wolniejszy, a tu takie buty. myślę, że mogłem coś poprzestawiać, choć w sumie to zresetowałem do ustawień fabrycznych i to samo jest.

mogli byście sprawdzić, czy u was tak samo, albo zerknąć co przestawić, żeby w normalnym podglądzie szło jak w matcapie http://www.pasteall.org/blend/27662

animacje włącza się alt a, i cube się kręci.

---------------

@mandragora próbowałeś vertex colorem? Trzeba wejść w vertex paint, i pomalować biało czarno, a potem wywołać ten vertex color po nazwie node attribute. W sumie jak się ma rgb, to ma się 3 liczby w każdym kolorze, a to starcza to zmieszania 4 shaderów. tak konia malowałem, żeby oszczędzić na teksturach.

• 0
takie coś wymyśliłem, kolejne pytanie dotyczy czy da się precyzyjniej sterować ułożeniem przenikania(inne niż Normal)

d250Bgr.jpg

Nie ogarniam cie.

W mix w 1 shader wstawiasz jedną teskturę w 2 shader wstawiasz 2 teksturę czy jaki tam chcesz materiał. W FAC podpinasz teksturę którą kontrolujesz gdzie ma być shader 1 a gdzie 2.

• 0

Gail- http://wiki.blender.org/index.php/Doc:2.6/Manual/Animation/Techs/Shape/Shape_Keys

Ikkiz- Która wersja blendera? Jwilkins ostatnio coś mieszał w kodzie viewportu, niby jakieś przygotowania do viewportFX.

Matcapy zawsze były szybsze, niezależnie od ilości poly. Chodzi o te wbudowane oczywiście, rysują się poza systemem materiałów blendera.

• 0

coś mam nasrane w kompilacjach odpalanych z foldera. Za to to, co mi się instaluje jako aktualizacja, też wersja developerska działa tak dobrze jak na windowsie. No to poniekąd się rozwiązało i jeszcze jestem mądrzejszy o te matcapy ...

ok, to:

@Gail Jesli pisząc morphy chodzi ci o shape keye, to są na zakładce object data i nazywają się shape keys

• 0

u mnie na 2.70 (2014.03.13 instalowany z repo) też działa. A na 2.69 z 2014.03.01 włączanym z foldera rzęzi. 2.7 RC z foldera też super. a na windows każda wersja super. coś miałem w tej kompilacji starszej nas*ane, więc już nie zawracam głowy.

• 0

szybkie pytanka...

- właczam 2.70 i w miejscu gdzie zawsze był do wyboru render CPU i GPU go teraz nie mam. Czy może ktoś powiedzieć gdzie to teraz jest ?

- dla materiału Emission wg kursu pana Piotra(PKB) jest opcja Sample as Lamp - u mnie tego nie ma, czy da się jakoś zrobić żeby ograniczyć szum z materiału Emission lub gdzie teraz ta opcja jest ukryta?

z góry dziękuję

• 0
szybkie pytanka...

- właczam 2.70 i w miejscu gdzie zawsze był do wyboru render CPU i GPU go teraz nie mam. Czy może ktoś powiedzieć gdzie to teraz jest ?

- dla materiału Emission wg kursu pana Piotra(PKB) jest opcja Sample as Lamp - u mnie tego nie ma, czy da się jakoś zrobić żeby ograniczyć szum z materiału Emission lub gdzie teraz ta opcja jest ukryta?

z góry dziękuję

Sprawdziłeś w User Preferences -> System -> Compute Device?

• 0

Czesc Blenderowa braci.

Da sie skasowac edge bez kasowania face`a tak jak Dissolve, ale bez tworzenia dodatkowych krawedzi z automatu? Wkurzajace to jest troche, nie chce, zeby Blender mnie uszczesliwial na sile;) Da sie bez addonow?