Jump to content

Konflikt 3ds Max <-> Winamp


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio borykam się z pewnym uciążliwym, choć nieco dziwnym problemem. Większość z osób pracujących przy jakimkolwiek procesie twórczym lubi sobie umilać czas muzyką, tak samo i ja robiąc cokolwiek w Maxie. Jednak od pewnego czasu borykam się z dziwnym objawem - pracując w 3ds słucham muzyki w Winampie (v5), ale w momencie gdy na chwile ją zapauzuję lub przełączę, Winamp zacina się (proces jest dostępny, wszystko działa, nie potrafi tylko "znaleźć dźwięków" i stoi głucho w miejscu). Pomagają różne rzeczy - czasem dźwięk zaczyna grać ponownie przy wydaniu polecenia renderu w Maxie, czasem przy dodaniu materiału, w większości wypadków pomaga tylko i wyłącznie zamknięcie Maxa. Potem dzieje się podobnie. O cóż chodzi?

Pracuję na GF9600, 4GB DDR2, AMD AthlonX2, 3dsm 2009x32b, karta dźwiękowa zintegrowana (Realtek ALC888 HDE). Dzięki z góry za odpowiedź! :) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego ma to związek z maxem, ale ja tam winampa przestałem używać dawno

przeez jego niestabilność. Zamiast tego foobar2000 wyglądający zupełnie identycznie i działający zawsze niezawodnie.

Link to post
Share on other sites

Staram się trzymać sprzęt na jak najnowszych sterownikach (choć bywało, że starsze = lepsze), ale dzięki za przypomnienie, w sumie każdy który ma szansę na poprawę sytuacji ma prawo bytu. A foobar spisuje się i tak lepiej, niż winamp, już się do niego przekonałem (pomimo tego ~4mb w pamięci więcej, ale przy 4GB... :P).

Tak przy okazji, co do podpisu, zmieniłbym "0,9% działającego sprzętu" na jakieś... bo ja wiem, 5%? Jednak w krytycznych momentach sporo zależy od hardware/softu, choć ogólna idea słuszna. :) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy