Jump to content

Recommended Posts

W studio „Virtual Magic”, trwają prace nad projektem animowanym przeznaczonym do kin 4D. Film zatytułowany „Asylum 5D” to pełna zaskakujących „niespodzianek” historia, która rozgrywa się w tajemniczych wnętrzach opuszczonego zakładu psychiatrycznego.

 

 

Film odbierać będzie można nie tylko wizualnie w wersji stereoskopowej 3D, ale także można będzie go poczuć za pomocą zmysłów. Przyszli widzowie w specjalnie przystosowanych do tego celu kinowych salach, poddani zostaną całej serii wyraźnie odczuwalnych doznań. Poczują zapachy, deszcz na twarzy, mrowienia czy podmuchy wiatru. Nie zabraknie oczywiście poruszających się foteli.

 

 

Akcja „Asylum 5D” to wirtualna wycieczka po opustoszałym zakładzie dla obłąkanych. Całość widziana będzie z perspektywy widza, który w ciągu dwunastu minut odwiedzi szereg wypełnionych grozą sal i korytarzy. Za każdym rogiem czają sie mroczne paranormalne „niespodzianki”.

 

 

Według reżysera projektu, Daniela Zduńczyka wartością, która decyduje o wyjątkowości tego filmu jest jego realizm. „Zależy nam – jak twierdzi - aby wygenerowana animacja była bardzo realistyczna bo tylko to pozwoli poczuć prawdziwie mroczny klimat. Widz musi wejść w głąb akcji rozgrywającej się na stereoskopowym ekranie zapominając o tym że znajduje się w kinie. Sprawimy aby niejako akcja go otoczyła. Wrażenia muszą być osobliwie prawdziwe, wręcz namacalne. Na dzień dzisiejszy jesteśmy już po pierwszych testowych seansach i trzeba przyznać, że specjalnie napisana, podtrzymująca nastrój muzyka, dookólne udźwiękowienie i przemyślany scenariusz, w połączeniu ze stymulacja zmysłów daje zaskakujące efekty. Trudno jest usiedzieć spokojnie w fotelu gdy „spadają” na nas roztrzaskane przedmioty, lub gdy „czuje się” na nogach pełzające insekty. Niespodzianek w filmie czeka wiele.”

 

 

W realizacji filmu wykorzystano specjalnie opracowaną technologię „TRUE 3D”. Daje ona możliwość odbioru rzeczywistości w możliwie naturalny dla człowieka sposób, ograniczając przy tym „efekt zmęczenia oczu” co niestety często zdarza się przy projekcjach trójwymiarowych.

 

 

Produkcja filmu trwa. Sam proces realizacyjny do łatwych nie należy. Złożoność filmu stereoskopowego jest zdecydowanie większa niż „klasyczna” animacja 3D. Poziom szczegółów i detali jest tu nieporównywalnie większy. W technologii tego typu popularne, płaskie w efekcie „domalówki” nie mają racji bytu. Tu każdy element musi być opisany w pełni trójwymiarowo, jako że podczas projekcji stereoskopowej ludzkie oko wyłapuje każde wizualnie spłycone oszustwo. Ogrom detali przekłada się bardzo na czasochłonny rendering. Projekt dzięki wsparciu technicznemu producenta procesorów AMD ma szanse być ukończony w zaplanowanym czasie i już na wiosnę 2010 zagości na ekranach kinach. Film oprócz kin 4D będzie miał także możliwość wyświetlania we wszystkich multipleksach posiadających projektory z opcją projekcji 3D.

 

 

Reżyserem filmu jest Daniel Zduńczyk. Autorem muzyki Sławomir Ruczkowski, a osobą odpowiedzialną za udźwiękowienie - Grzegorz Czachor. Z ramienia Virtual Magic projekt nadzorują Mariusz Firnys i Mariusz Waszczur. Specjalnym efektami mechanicznymi zajmuje się firma Budgast s.c.

 

 

plakat-asylum-5d-2.jpg

Link to post
Share on other sites

ehhh no wiele juz bylo tak wspanialych pomyslow... bedzie co bedzie. Osobiscie jak ktos cos tak bardzo zachwala to staram sie to omijac szerokim lukiem. Dobre rzeczy nie potrzebuja takiej pompy :) No ale nie marudzmy :) Mam nadzieje ze projekt dojdzie do skutku i bedzie bardzo dobry. Tego zycze tworcom.

Link to post
Share on other sites

5 wymiarow i 5 zmyslow to dla nich to samo najwyrazniej.

 

Jak dla mnie to dobre do wesolego miasteczka bo moze byc ciekawe. Polacy nie gesi i swoj Disneyland beda mieli.

 

Jako film? I tak nie maja szans z nadciagajacym blockbusterem "Gwiazda Kopernika".

Link to post
Share on other sites

serwus :)

no jasne , najłatwiej się rzucać . Ciekawe co by było gdyby ten sam news był identyczny, tylko firmowany logiem dużej firmy z warszawy . Dla Ochów i Achów miejsca by tu nie wystarczyło. Gratuluję panowie .

Chyba fajnie byłoby się cieszyć że ktoś coś robi. - a jak wyjdzie ( i czy wyjdzie ) to zobaczymy . Troszeczke obiektywizmu Panowie . I wesołych Swiąt !

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

 

 

 

http://www.kannu3d.com/ Łukasz Kowalik 3D

Link to post
Share on other sites

kannu - tak obiektywnie to duza firma z Warszawy ma wieksze szanse zrobienia czegos z rozmachem.

Przyznasz ze ten sam news o budowie super samochodu brzmi inaczej ogloszony przez Ferrari a inaczej przez firemke z Wydmuchowa Malego. Skoro juz o obiektywizmie wspomniales.

 

To tak abstrachujac od newsa ;)

Wesolych Swiat.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy