Jump to content

Recommended Posts

work work work!! kolejna pracka z serii sunset tym razem w tematyce indian. Wyjątkowo zaczynają mi się podobać te szybsze szkice w digitalu.. coś czuje, że będzie tego więcej :cool:

indianie.jpg

Zdecydowanie więcej! Całość wygląda jak moment wytchnienia po walce, akcja się skończyła, pozostało dobijanie niedobitków, niepokój i wyczekiwanie kolejnego zagrożenia :)

lukasz_lkz: dziękóweczka ;) dokładnie o to chodziło w obrazku.. fajnie, że udało się to przekazać. Tymczasem kolejny arcioch:

kapitan.jpg

Wrzucam szkic i do tego w zestawie pytanie: jak Wam się widzi kompozycja tutaj? wszystko jasne i klarowne czy za dużo naćkane i porozświetlane? Zanim podejmę kolor chciałbym się upewnić ;)

husarz.jpg

Edited by wildheadache

Wrzucam wczesną wersję z kolorkiem. Jako że to moja pierwsza scena bitewna i uważam ją za dość skomplikowaną, niezwykle wdzięczny będę za wytknięcie każdego anatomiczno-historyczno-kompozycyjnego babola, póki jeszcze nie muszę przerabiać całej pracy w detalu :)

husarzl.jpg

Jak narazie świetnie. Wydaje mi się, że dolna część kunia jest trochę przekręcona względem góry i niebardzo widzę rękę jeźdźca, ale to wszystko może wyjdzie w detalu. Czekam na kolejny etap ;)

dla mnie troche za ciasno w poziomie :) no i bym wszystko uporządkował bo troche nie wiadomo co sie dzieje

Lewa noga konia bardzo nieprzyjemnie dotyka prawej krawędzi. Zdecydowanie rozszerzyłbym kadr w prawo, żeby dodać trochę oddechu pomiędzy rumakiem a brzegiem kartki. Koń poprzez przekoszenie z lewego dolnego rogu, do prawego górnego bardzo nadaje pracy dynamizmu - co jest dobre, jednak kopia którą trzyma husarz w prawym ręku wg. mnie niepotrzebnie powtarza ten kierunek. Myślę, że było by znacznie lepiej, gdyby jeździec i kopia układali się w linię: górny lewy róg do dolnego prawego kontrując już dynamiczny kierunek konia. Zamek w tle super. Wkradająca się z lewej strony flaga jest jakby trochę na siłę. Nie mam pomysłu co tam wrzucić, ale wyraźnie mi to nie gra. Może żołnież jakiś, albo w ogóle przytnij kadr jeszcze bliżej zadu konia.

pozdrawiam i powodzenia...

Dzięki wielkie za podpowiedzi.. część uwzględniłem. Zwłaszcza dziękóweczka petreo za wyczerpującą recke kompozycji ;) W istocie miałem rozkminę z tym sztandarem. Tymczasem wrzucam wersję tuż przed finałem. Chętnie przyjmę krytykę wszelaką i opinie, bo ja po trzecim dniu gapienia się na husarza na koniu niewiele już widzę :D Pozdr!

husarz4.jpg

Ogolnie mowiac bardzo ladnie to wyszlo kilka bledow by sie znalazlo jak plaskawy but czy dziwny uklad reki goscia z frontu (na dole) ale to szczegoly i nie zmieniaja faktu ze to na prawde dobra, klimatyczna praca -gratuluje.

Świetna pracka! Nawet ten nieczytelny dół, da się wyjaśnić tak, że pod koniem zawsze jest dużo zamieszania :D

Dzięki wielkie za komenty. Dół niewyraźny bo na dole kurz brud i syf i musiałem to zlać kolorystycznie w jedną papkę żeby nie odciągać uwagi od husarza..

Rzucam skecz do dominancewar. Ofkors już pewnie nie zdążę, ale chociaż większa motywacja jest żeby dopicować.

godoftormentsketch1.jpg

God of torment

Po dłuższej nieobecności reaktywuję tekę i rzucam parę ostatnio wydłubanych rzeczy. Zasadniczo same szybkie szkice i ćwiczonka...

szkic30.jpg

szkic32.jpg

szkic33.jpg

szkic34.jpg

szkic38.jpg

szkic42.jpg

Edited by wildheadache

Statek nocą i Indianin świetne.

Smoka bym nie pokazywał.

Zacny up, zacny, szkoda tylko, że same szkicowe, ale też lubię, to chętnie pooglądam więcej. :)

Fajnie malarskie podejście, Idianin na koniu genialny i ogólnie całkiem ciekawe prace.

Pozdrawiam

Hey, dzięki za odzew.

npigeon - a po trafiłbyś sprecyzować co dokładnie w smoku nie siedzi? Zasadniczo kilka osób już się wypowiedziało na jego temat jako iż nie jest to najszczęśliwszy art.. a ja po kilku tygodniach nadal uważam, że tragedii nie ma :)

Dorzucam troche ostatnio dziubanych dla siebie rzeczy: kilka dłuższych + kilka szybkich ćwiczonek m.in z Sargenta Singera

szkic46.jpg

szkic43.jpg

20.jpg

23.jpg

19.jpg

szkic41.jpg

Edited by wildheadache

Te kopie (3 i 5) bardzo fajne, ciekawie stosujesz cyfrowe środki wyrazu.

Kolor jest tak samo dobry w tych ostatnich pracach, oby tak dalej ;)

Samuraj i 2 ostatnie portrety super.

Jeśli chodzi o smoka, mówiąc ogólnikami źle się czyta, szczególnie porównując do pozostałych. Próbując sprecyzować, najgorzej wypada tło, szczególnie obszar ziemi. Tuż pod skrzydłem jest dość przekonywająco, ale im bliżej morza tym gorzej. Stawiam na kontrast lokalny, jest identyczny jak u smoka, przez co nie czuć przestrzeni, odległości. Smok w tle podobnie.

No i skrzydła wydają się być przyklejone, a tak to ok.

Gdybając powiedziałbym, że nie czuć siły lotu, zarówno smok, skrzynka jak i para w skrzynce/siodle wyglądają na zrelaksowanych, nie wygląda jakby działały na nie odpowiednie siły. Takie mam przynajmniej wrażenie.

lubie

A, czasami masz problem z walorem, miejscami wyglada to niewiarygodnie.

Jesli chodzi o smoka, to zeby nie wygladalo ze lezy na tej ziemi to zastosowalabym troche perspektywy powietrznej - obiekty w oddali nabieraja takiego niebieskawego odcienia, no i oczywiscie sa mniej nasycone. Czasami ja stosujesz, ale albo jest to nieswiadome - albo przy smoku sie zapomniales ;]

Generalnie podoba mi sie bardzo, masz fajne wyczucie formy, sensowna kompo i wporzo pomysly~! *.*