Jump to content

Kupie dwa dobre i ciche (Noctua, Thermalright, inne) coolery do Xeon socket 771


Recommended Posts

Może, bo mam wrażenie że ostatnio zaczęły wariować, ale może też po prostu się zużyły. Sprawdzę jeszcze kabelki. Swoją drogą te STS100C wyglądają zacnie, ale one chyba są tylko do LGA 1336, nie znalazłem wersji LGA771. Z najtańszych pozostają mi Thermalright HR-01 -X po 200 sztuka :(

Link to post
Share on other sites

Jezeli mozna, podlacze sie pod wątek. Znacie jakies coolery ktore kreca sie ze stala predkoscia nie powodujac co chwile hustawki obrotow wirnika? Na wysokich obrotach dosyc mocno to slychac i zaczyna byc denerwujace. Cos cichego, z jednakowa predkoscia obrotow.

Link to post
Share on other sites

wystarczy ustawić im na sztywno obroty w biosie a jeśli to nie wykonalne to podpiąć tylko pod zasilanie z molexa na 5 , 7 lub 12V , im mniejsze napięcie tym ciszej. Teraz prawie każdy wentylator ma system aut. kontroli obrotów, wystarczy że jego maksymalne są małe albo jest zwyczajnie na dobrych łożyskach. ;)

Link to post
Share on other sites

No i przestało wyć, nie sprawdzałem kabelków, po prostu włączyłem kompa i jest cicho, coś się musiało rozregulować w kontroli prędkości wiatraków. Podociskałem wtyczki i mam nadzieję, że się nie zmieni na gorsze.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy