Jump to content

Wywiad z Marcinem Filipkiem nt. filmu "Bieg"

Recommended Posts

Z pewnym opóźnieniem prezentujemy wywiad jaki udało nam się przeprowadzić z Marcinem Filipkiem z firmy Platige Image. Wywiad dotyczy filmu "Bieg" (pierwszego polskiego filmu stworzonego w całości w "3D"). Dosyć duża część artykułu poświęcona jest stereoskopii. Oczywiście wywiad wzbogacony jest o pewne elementy "making of" filmu. Zachęcamy do lektury.

Przeczytaj artykuł: Film "Bieg 3D" - wywiad z Marcinem Filipkiem

Edited by Adek
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Czerwony kolor w okularach wygasza czerwony na ekranie (...)a dla drugiego oka odwrotnie - cyjanowy kolor w okularach wygasza cyjan w obrazie..." Może mi ktoś to wytłumaczyć, bo nie zrozumiałem chyba?

śmiem twierdzi, że to nie jest pierwszy film w Polsce film w całości w 3d tylko po prostu stoją za nim większe nazwiska oraz bardziej znana firma, co przekłada się na skuteczniejszy marketing. Firma i3d produkuje takie filmy, niestety marketingowo wypada gorzej niż Platige Image.

Pozdr

jedno co mnie zastanawia to to czemu taka produkcja taka firma a postacie wygladaja (modele) jak do gry ktora by byla w "kaszanka zone" w cda :) ciekawi mnie to, przeciez to widac, ze one sa slabe :)

jak jest wyjasnione w wywiadzie to sorki ale jeszcze czytalem :)

nielot 007 jak za modele placi sie po 1000 zeta to tak wygladaja:P Szczerze to nie wiem ile samo platige placi ale wiem ile podobne firmeki placa za cos takiego .Tam jest wazne ze model ma powstac w 2 dni etc... Texturki tez zasysaja na maxa :P ale w ruchu tego w sumie nie widac :)

po pierwsze zalozeniem bylo zeby wygladaly jak z gierki, no moze nie z kaszanka zone, ale po prostu czas drogi nielocie, byl tak ciasny ze az rozrywalo odbyt:)

ed:

fajny making off :)

Edited by KLICEK

Nie wiem w jakie gry grają w platiżach, ale chyba w niezbyt dobre. Widzieliscie Uncharted 1 i 2, Heavenly Sword, Heavy Rain, God of War 3, Call of Juarez 2, Crysis? To już któryś raz słyszę z tamtej strony, że cośtam miało wyglądać jak z gry dlatego wygląda jak wygląda. Rozumiem, że większość z was nie pracowała nigdy przy grach ale kaman, grać chyba gracie?

Wiem, że część tych gier pojawiła się już po powstaniu biegu, ale tendencje i cel w którym zmierza grafa w grach są dosyć jasne nie od wczoraj.

Edit: Dlatego rozumiem tylko argument o czasie, ten drugi jest wyjęty z takiego jednego miejsca o którym zapewne na tym grzecznym forum pisać nie wolno.

a słyszałeś kiedyś o budżecie? o timingu? jak się grę wydaje przez 3 lata to można podziubać te modele... ale jak się spot robi w 2 miesiące to już trochę ciężko z szaleństwem. I nie ważne ile ludzi jest w PI, bo zazwyczaj budżet na reklamę nie wystarczy, żeby jeden modeler pracował nad postacią dłużej niż tydzień...

a film mi się nie podoba. no i nie jest to pierwszy film w całości w 3D (chyba że chodzi o to że 3D w stereo?) . Dawno temu jakiś browar miał film w stereo - kostiumowy i 20 minutowy chyba, ale nie pamiętam.

bartolomeo - słyszałem, przeczytaj to co napisałem w edicie. Co do reszty nikt mnie nie przekona, postaciw grach tak nie wygladają. I właściwie tylko o to mi chodzi, o używanie argumentu "to miało być jak z gry" dla legitymizacji pewnych niedociągnięć.

no coz, wyglada na to ze reklama to tylko kasa i kasa i nie ma czasu na fajne modeliki postaci .Czekam na hardcore 44 i ciekaw jestem jak tamte postacie wam wyjada. Koncetpy postaci sa fachowe i chyba czasu tez sporo ,wiec ciekawe jak ten filmik sie zaprezentuje. Bo to co robicie w reklamach to w sumie jedno i to samo trzepiecie kapuste i tyle...

Na ludziach przestaje to robic wrazenie....

...a film mi się nie podoba. no i nie jest to pierwszy film w całości w 3D (chyba że chodzi o to że 3D w stereo?) . Dawno temu jakiś browar miał film w stereo - kostiumowy i 20 minutowy chyba, ale nie pamiętam.

3D w stereo rowniez nie. Pamietam co najmniej dwa inne filmy w 3d (i stereo). Pierwszy byl dla Gillette sprzed bodajze 6 lat, drugi dla Kenta sprzed 3. Kolacze mi sie w pamieci jeszcze krociutka animacja dla Aristona sprzed lat 8, ale jako ze nie byla najwyzszych lotow to jej nie policze. W kazdym razie "Bieg" na pewno byl pierwszym w Polsce filmem 3d w stereo robionym przez PI.;)

Witam!!

hmmmmm no nie wiem czy sa podstawy zeby zwalac na brak czasu :)

gdyz sorki ale przyczepie sie glownej postcie :D zamiast modelowac w zbrushu faldki ktore swoja droga sa kaszanka jak to pewna osoba mowi sa z ciasta ;) trzebabylo posiedziec nad krztaltami i porpocjami ogolnie nad bryla bo te takie jakies hmmm, dziwne ? ;)

a jak moge spytac, Klicek jaki byl czas na glowna postac ? ;)

pozdrawiam :) i sorki, ze sie czepilem :)

... KLICEK przyznał, że mu rozrywało odbyt... BARTOLOMEO ... że w 2 miesiące to już trochę ciężko z szaleństwem.... dlaczego mam im nie wirzyć .....widać chłopaki wiedzą co mówią...:)))

wybacz. ale nie rozumiem co piszesz.

Edited by bartolomeo

oj, ciezko tutaj o czymkolwiek dyskutowac :) ludzie widze pracuja tu nie w polskich realiach :)

ciesze sie ze projekt jest za nami:) o czasach na poszczegolne rzeczy nie bede mowil, nie ma sensu wszysstko zostanie i tak odebrane jako usprawiedliwianie sie :)

chociaz mam ochote na kilka docinek;) a nie ochoty leczyc kompleksow innych

oj Klicek pewnie ty modelowales glownego bohatera i dlatego takie zdenerwowanie ale wyluzuj po to to wrzuciliscie zebysmy oceniali :)

a jak chcesz sie odgrywać za to ze ktos twoja prace zbeształ to juz twoj problem ;)

wiem, ze pewnie liczyles na komentarze w stylu och ach ale hmmm za co ?

jak chcesz mozesz zapodac kilka docinek bardzo Cie prosze, ja sie pewnie nie obraze a ty sie bedziesz lepiej czul hehe

jedziesz Klicku.... :D

sam przyznaj, ze modele sa slabe przeciez znasz sie na modelowaniu postaci siedzisz w tym dluuuuuugo wiec chyba widzisz, ze sa slabe :)

dobra juz nic nie pisze bo widze, ze nie warto bo wszyscy sie po obrażali hehe

pozdrawiam

po pierwsze modele sa slabe, mowilem o tym w poprzednim watku, nie ukrywalem tego poczytaj :)

po 2gie bohater jest nie moj :) wiec sie nie wypowiadam, osobiscie uwazam ze robila to 5 razy lepsza osobe odemnie, dlatego troszke dziwia mnie niedociagniacia w proporcjach ktore dosc mocno rzucaja sie w oczy

mam jeszcze sie biczowac?