Jump to content

"Historia Polski" na Expo. Tysiąc lat w osiem minut

Recommended Posts

• Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[email protected]: Relację gdzieś pewnie będzie można w TV zobaczyć.

Czekam na pełne wersje filmów, nie mam oficjalnych informacji jednak jak mogę się domyślić, że będą udostępnione może po tym 22 maja?

ps. Kadry z Animowanej Historii bardzo mi się podobają.

Zrzędziłem! Przyznaję się. Naprawdę historia mi się nie podoba - grą zajeżdża. Natomiast te nowe screenshoty (gospodarka?) są po prostu rewelacyjne. Tak trzeba było zrobić historię. Zwłaszcza podobają mi się komiksowo-schematyczne postacie, równomierne oświetlenie i te kolorki prosto od barbie. Czekam na obejrzenie całości i zastanawiam się co takiego pozytywnego mogli nakręcić o naszej "gospodarce narodowej" czy jak tam się ta tragedia grecka nazywa.

„Animowany przewodnik po polskim sukcesie” - bigu, widać w tym twoją łapę ;) wielka swoboda, pomysłowość plastyczna i lekkość w operowaniu trudnym tematem. grats dla całego teamu!

Przed aktualizacja bardzo mi sie podobalo. Teraz urwalo mi d**e.

Kadry I kompozycja na pierwszych dziesieciu . MIAZGA

Animowany przewodnik po polskim sukcesie tez daje rade

co by tu jeszcze wymyslic zeby tylko im dowalic?...

ze wygladamy jak fabryka chupa chups, hehe

mi się podoba. wiecie jakie sa reakcje odwiedzajacych? ale nie z mediów.

Fikcja, czy prawda. Nie wazne co autor mial na mysli i dla mnie troche chore jest wysnowac glupie interpretacje w momencie gdy mozna spytac sie samego autora czym tak naprawde sie kierowal.

Cieszy mnie natomiast jedno.

ze ktos pomyslal.

Pomyslal o tym, aby sprzedac nas w slicznej, ladnej, kolorowej, pelnej puf i uf reklamie. ktora wiele osob kupuje.

jak ja sie ciesze, ze organizator nie wpadl na pomysl aby zabrac z soba zamiast filmu, kilku rolnikow, kaszubow i innych ludowcow. Skoro nas samych nie interesuja te wszytkie tradycyjne bzdury(ktore zreszta kazdy narod ma wlasne) to czego mozna by oczekiwac od skosnych.

..jak zwykle piana pod sam sufit... tylko piwa jeszcze nikt nie widział... (o przepraszam chińczycy widzieli)... ale Ci którzy za niego zapłacili oczywiście nie... ale muszą się cieszyć i wierzyć na słowo że to sukces.... no bskoro jest film o sukcesie...:))... oj coś sę robi pomału powtórka z rozrywki....:)))

Wrocilem wreszcie z wyjazdu weekendowego i moge dodac pare slow.

Generalnie mysle, ze czas na wieksze pisanie o obu produkcjach przyjdzie pozniej przy okazji emisji internetowej. Tym razem wszystkim bardzo zalezy na tym, zeby filmy byly wyswietlane jak najszerzej i premiera internetowa bedzie najszybciej jak sie da ( no, ale dokladnych dat nie podam. Filmy musza sie choc troche zgrac na Expo ).

Pracujemy takze nad tym, zeby wersje 3D "Historii" dac w kinach przed seansami. Mam nadzieje, ze sie uda. "Przewodnik" broni sie pieknie takze na malym ekranie, bardzo sie udala ta stylizacja, ale "Historia" to im wiekszy ekran i wiecej fajerwerkow tym lepiej. Wiecie, muza, patos, flagi olaboga wypas ;-) - wiec walczymy o kino.

Troche ludzi wlozylo sporo zdrowia w te filmy, ale w detalu o tym tez bedziemy pisac z Nesem i Bigiem przy okazji pelnych premier. Na razie to lizanie przez szybke, co tak lubi nasz Dziadek3D.;-)

Poki co dzieki za mile slowa i dzieki za krytyke ( chociaz tej pewnie bedzie wiecej przy okazji samych filmow jak znam zycie. Juz wzmacniamy sobie plery regularna chlosta kanczugami, zeby to zniesc z usmiechem na obliczach ;-)

@ chwastek. Strony merytorycznej to nie będę specjalnie bronił bo mijało by się to z celem. Trochę jak czepianie się reklamy kredytu 0% że mają ukryte koszta. Mogę tylko napisać że i Witold Gadomski i ja walczyliśmy jak się dało żeby film odpowiadał realiom, a co z tego wyszło się okaże niedługo.

@ dac, szczególnie miło od ciebie słyszeć pozytywy:)

Się cieszą z pozytywnego odbioru i zacnie dziękuję, oby po zobaczeniu całości ten odbiór się nie zmienił :)

Edited by biglebowsky

Obie produkcje to genialny pomysl na promocje Polski i trafily do najlepszych rak.

Historia Polski kopie dupe....ten poziom realizmu jest idealny zeby pokazac, ze Polska naprawde potrafi..to jest animacja na mega poziomie, swiat nie spodziewa sie takiego czegos po Polakach!

A projekt Bigleba napewno wytworzy mega pozytywne wibracje.

Jest sprytny i blyskotliwy wizualnie...ogladajac cos takiego mozna sie otworzyc na Polakow, naprawde.

To jak dac komus ciasteczka...slodkie, ale takie sprytne i lekkie, ze chce sie wiecej.

Ta stylistyka naprawde ma duze znaczenie dla prezentacji naszego kraju i wierze,ze wiele osob przychylniej spojrzy na nas Polakow. Kraj krajem, ale animacja pokazuje, ze za tym stoja ludzie mlodzi, otwarci, swiatowi...bez powiewu smutnych przygod zprzed kilku dekad.

Takim obrazkiem nie tworzymy nawet cienia wrazenia, ze nalezy polskiej gospodarce wspolczuc:) i git, bo wspolczujacy poklepia nas po ramieniu i pojda dalej...a biznesmeni, ktorzy zrezonuja z tym animowanym feelingiem moze stana sie naszymi partnerami.

Eh checie dawac to do kina a nas raczycie skrinami w rozdzielczosci 1/2 televizyjnej.

Co do krytyki no coz czesto jest tak ze latwo w firmie wsrod wlasnych klakierow sie nakrecac jakie to cuda nie robimy i wogule a potem sie gniewac ze po ukazaniu sie filmu jakos takiego samego wrazenia nie robi. Bo jak narazie filmik jest dobry (jedne rzeczy fajne drugie nie porywaja) ale niestety takich filmow jest mnosto teraz i ten raczej niczym specjalnie sie nie wyroznia. Ogolnie dziadek3d ma racje duzo piany a piwa brak .No coz czekamy....

Edited by jacenty

Cierpliwości Jacenty, takie zasady przyjęć że najpierw głodzisz i dajesz przystawki na zaostrzenie apetytu a nie zaspokojenie:)

Myślę że filmy i tak wyjdą przed końcem EXPO więc aż tak długo nie będzie trzeba czekać.

A co do Historii to nie jest prawdą że to klakierstwo wewnętrzne, wejdź na jakiś wykop i poczytaj komentarze, to się naprawdę podoba. I fajnie. W moim odczuciu Historia jest naprawdę bardzo dobra ale prawdziwy wykop to zyskuje w 3d.

@Paweł, dzięki.

Osobiście bardzo mnie zaskoczyło ile Biglebowi udało się wycisnąć z tak porywającego tematu jak polska gospodarka ;), no ale to trzeba obejrzeć w całości :). No i w tym minimalistycznym cartoonie bardzo miło się pracowało.

Pozdrawiam,

Guest Gosc

najpierw "apele, nagrody, wizyty w zakladach pracy" :P

pewnie za pol roku cos w rozdzielczosci mojego zegarka lcd wyplynie do internetu :D

trzeba sie w cierpliwosc uzbroic...