Skocz do zawartości

Silver Award: Biblioteka Narodowa w Paryżu - H. Labrouste


Rekomendowane odpowiedzi

2_2010-06-08-170618_g.jpg

 

Witam, chciałbym pokazać moją pracę którą stworzyłem na ostatni konkurs organizowany przez evermotion.org (temat: wizualizacja wnętrza). Soft: 3ds Max 2010 +vray, post:PS. Scenka powstała na podstawie fotek, więc nie jest to wierna kopia, nie udało mi się zdobyć rzutów i przekrojów. Dodatkowo refki nie były najlepszej jakości, przez co wiele detalu to moja "radosna" twórczość.

 

Z chęcią usłyszę wasze opinie. Konstruktywna krytyka mile widziana ;).

 

Przy okazji bardzo dziękuję Mateuszowi (artozi) za cenne rady dotyczące kompozycji.

 

 

Wyższa rozdzielczość: http://wizka.pl/forum/biblioteka_www_hi.jpg

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla mnie świetne, co mi przychodzi do głowy, że te świetliki w sklepieniu powinny się mocniej świecić, narazie gryzą się z warunkami oświetlenia panującymi na zewnątrz. Tak na marginesie kolejność nagrodzonych moim zdaniem powinna wyglądać nieco inaczej z twoją osobą na wyższym podium ;)

Może jakiś "making of" mały :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Jeszcze miesiąc temu ja sobie wydłubałem jedną bibliotekę z wyobraźni. Przyznam, bardzo mi się podobała. Gdy spojrzałem teraz na Twoją... To moja już mi się nie podoba. Na mój gust, bardzo fajna pracka :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne wejście! Naprawdę. Faktycznie, światło jest genialne. Jedynie dłużej patrząc na prace, być może faktycznie można było wprowadzić mały bałagan, trochę za czysto, ale praca na "5"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

oswietlenie superowo, ale moglbys uzyc funkcji Shear w kamerze bo strasznie sie lampki i slupy pogiely

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fronta, wszystkie komentarze i rady :) Cieszę się że pracka przypadła wam do gustu.

 

Dla mnie świetne, co mi przychodzi do głowy, że te świetliki w sklepieniu powinny się mocniej świecić, narazie gryzą się z warunkami oświetlenia panującymi na zewnątrz. Tak na marginesie kolejność nagrodzonych moim zdaniem powinna wyglądać nieco inaczej z twoją osobą na wyższym podium ;)

Może jakiś "making of" mały :P ?

Świetliki są trochę ciemniejsze, ponieważ nie dociera do nich bezpośrednie światło, nad nimi jest jakby "tuba" która rozprasza promienie świetlne. Ale kto wie, może faktycznie powinny bardzie dawać po oczach. Niestety nie będę miał czasu zrobić making of'a, uczelnia praca itp. nie pozwalą mi na to... Jak ktoś chce to może zajrzeć do wątku konkursowego, nie jest tam zbyt wiele opisane, gdyż angielski nie jest moją mocną stroną: http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?t=79844

 

Genialnie wyglądają te półki z książkami;]

 

PS: Ile poly?

8,5 miliona + proxy (książki i krzesełka)

 

O żesz Ty Orzeszku!! no critics.

Gratuluję!

Edit: A jednak będzie krytyka:) Jak już minie pierwszy szok, rzuca się w oczy powtarzalność ułożenia książek na regałach.

Prawda. Niestety nie było czasu dłużej grzebać przy książkach, szczerze to jest ich tylko 7 ;) robiłem to miesiąc i ledwo zdążyłem.

 

 

Mocne wejście! Naprawdę. Faktycznie, światło jest genialne. Jedynie dłużej patrząc na prace, być może faktycznie można było wprowadzić mały bałagan, trochę za czysto, ale praca na "5"!

Zastanawiałem się czy nie zrobić "rozpierduchy" i powywracać krzesła na lewo i prawo, kto wie może było by to efektowniejsze, zostałem jednak przy porządku którego jedno krzesło nie zniosło i się położyło...

 

 

 

bardzo mi sie podoba, swiatelko eleganckie:) jak swieciles?

Światło słoneczne to VraySun, przy okienkach i okulusach są dodane vraylight, environment to VrayHDRI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super na 5 tylko ta podłoga mogła by być "mocniejsza" z jakimiś przetarciami i reflektami bo teraz wygląda jakby textura miała słabą jakość. Ogólnie 5**** z małym minusem ;)

Gratulacje za fronta i 2 miejsce w konkursie w sumie praca zasługuje na 1 :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna praca i gratulacje wytrwałości, bo na pewno było trudno..

Sam wynik konkursu, zdecydowanie miejsc pierwsze by się należało, ale grafikiem to ja żadnym nie jestem i mogę się mylić ale wiem jedno że , podstawową cechą narodową naszą jest zapewne „Kicz”:) jeszcze raz gratulacje przede wszystkim ukończenia pracy i szacunku dla twych umiejętności.* * * * *

 

 

..Ale jako Polak maruda to sobie po marudzę trochę a co tam:), Mi osobiście brakuje detalu..A raczej smaczków, zapalona lampka w dalszym planie, gdzieś książki widoczne na stole, pomosty wyposażone są w wózki, do wożenia książek, warto by się jakiś tam pojawił- nadało może by to trochę życia.. Lampki bym dorzeźbił bardziej –coś na wzór filarów i pokrył patynom by wyglądały na stare.., Podłodze zdecydowanie brakuje lat, przynajmniej z 50:) gdzieś bym położył plecak przy jakimś krześle subtelnie. O Fogga z delikatnym kurzem aż się prosi tu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Ale jako Polak maruda to sobie po marudzę trochę a co tam:), Mi osobiście brakuje detalu..A raczej smaczków, zapalona lampka w dalszym planie, gdzieś książki widoczne na stole, pomosty wyposażone są w wózki, do wożenia książek, warto by się jakiś tam pojawił- nadało może by to trochę życia.. Lampki bym dorzeźbił bardziej –coś na wzór filarów i pokrył patynom by wyglądały na stare.., Podłodze zdecydowanie brakuje lat, przynajmniej z 50:) gdzieś bym położył plecak przy jakimś krześle subtelnie. O Fogga z delikatnym kurzem aż się prosi tu:)

 

Zgodzę się że można było z tego wyciągnąć więcej, na swoje usprawiedliwienie mam tylko brak czasu ;) Ale nie będę już wracał do tej pracy. W następnych pokombinuję więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko popraw tą spójność swietlikow(mi zajeło to w PS 45sec;) Probowałeś może bawić sie camera correction? mozna by dodac całości troche monumentalnosci w ten sposob. No i drobinki kurzu w powietrzu podswietlone przez okna to praca była by naprawde wyczesana. Juz teraz wyglada wspaniale i ma niesamowity potencjał. Brawo:)

Edytowane przez GrześDuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko popraw tą spójność swietlikow(mi zajeło to w PS 45sec;) Probowałeś może bawić sie camera correction? mozna by dodac całości troche monumentalnosci w ten sposob. No i drobinki kurzu w powietrzu podswietlone przez okna to praca była by naprawde wyczesana. Juz teraz wyglada wspaniale i ma niesamowity potencjał. Brawo:)

 

Jak już pisałem do tych świetlików nie dociera bezpośrednie światło ;) nad nimi jest jakby "rura". Rozumiem że może to drażnić, bo wydaje się że są one z innej bajki, ale w sumie to właśnie tak jest. Co do innych zabaw to kto wie, po sesji może jeszcze wrócę do tej pracki, ale przez najbliższy miesiąc nie będę mieć czasu na przyjemności.

 

 

 

 

Oświetlenie super. Nie planujesz może zrobić making of z oświetlenia?

 

Nie planowałem, nie uważam żeby to było coś nadzwyczajnego i bardzo skomplikowanego, pisałem wcześniej czym oświetliłem tą scenę, co do parametrów to dochodziłem do finalnego efektu metodą prób i błędów. Niestety nawet gdybym chciał to jak już pisałem do końca czerwca nie wrócę do tego.

 

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i sory że odpisuję z takim opóźnieniem. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności