Jump to content

Recommended Posts

Dzieki Sebazx6r

Nie bede robil nowego tematu tylko wrzuce tutaj, szczerze powiedziawszy to troche mnie juz zmeczyl model i pewnie bede chcial go jak najszybciej wykonczyc.

To co zostalo do zrobienia to glowa, mniejsze kawalki skal (cos ala chrzastki),a do poprawy: stopa/palce u stop i ewentualnie moze pokusze sie o jakies ciekawsze ksztalty do reszty jak mnie zlapie wena.

Sorki ze nie caly ale komp mi juz nie wyrabia,

golemzbrush.jpg

Jak dla mnie ta pani kopiąca worek jest całkiem niezła! skalny golem tez niczego sobie.

Prawda. Ale golem IMO trochę mało skalny. Warto by dodać np jakiegoś noise'a na masce żeby wyszedł surowy kamień. Krawędzie IMO też trochę zbyt łagodne. Tylko nie traktuj ich pinchem bo wyjdzie kiszka.

Dzieki za uwagi :) Jeszcze zastanawiam sie nad proporcjami, ale to wyjdzie w praniu jak juz bedzie caly.

Oprocz poprawek o ktorych pisalem, planuje dodac jeszcze lancuchy i porosty.

Trzeba bedzie dokupic ramy bo komp juz nie wyrabia;/

Upgrade modelu +testy na materialach z zetki/

golem1.jpg

golem2.jpg

golem3lg.jpg

golem4f.jpg

Brakuje jeszcze lancuchow i mozna zabierac sie za texturke, potem dodam jeszcze jakies porosty ( w zaleznosci od tego jaki material przyjme)

Czołem. Wiesz, bez detalu dużo bardziej mi się podobało. To co zrobiłeś jest takie strasznie automatyczne i bardzo rozprasza. Ciągnij dalej tamtą wersję!

za bardzo w detal jeśli miał być cartoon, a za bardzo ciastowaty żeby być realistyczny.

spróbuj następnym razem zrobić coś z konceptu jakiegoś wymiatacza oni mają fajnie opanowane myślenie sylwetowe i projektowanie postaci :)

ew. przed wydetalowaniem zrobić kilka sketchsculptów danego pomysłu

Ryan - dzieki, moze zobaczymy.

Coyote- mozliwe ze to przez ta poze wyglada cartoonkowo, co do sketchskulptow przed detalem to sie zgadzam, tak tez wlasnie robie :) nie wchodze w detal kiedy mi sie nie podoba sama bryla.

uchooo...

googlee...

https://www.google.pl/search?num=10&hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1676&bih=904&q=female+ear&oq=female+ear&gs_l=img.3...19712.22459.0.22696.12.12.0.0.0.0.108.431.4j1.5.0...0.0...1ac.yprtzGveHmw

to samo do nosa: https://www.google.pl/search?num=10&hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1676&bih=904&q=female+ear&oq=female+ear&gs_l=img.3...19712.22459.0.22696.12.12.0.0.0.0.108.431.4j1.5.0...0.0...1ac.yprtzGveHmw#hl=pl&site=imghp&tbm=isch&sa=1&q=female+nose&oq=female+nose&gs_l=img.3...40402.41880.0.42127.7.6.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.6HbWzzWvlM8&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=48fa4a33f0bf9fdf&biw=1676&bih=904

jak możesz to pokaż side.

Zejdź z jeden dwa subdivy i popracuj nad samą bryłą, kości jarzmowe, czoło...

salut.

Hej Lucek nie mam jeszcze zrobionych wlosow,

Ewidetnie jest cos nie tak ;/ Jest delikatnie mowiac lipa, ale powoli bede ja meczyl to moze cos z tego wyjdzie.

widok z frontu.

popiersie3a.jpg

Jak nie widzisz juz co poprawiać to nie poprawiaj. Strata czasu bo nic nowego nie się nauczysz jeśli te poprawki nie będą świadomym procesem. Za tydzień lub 2 jak do tego wrócisz będziesz miał świeższe spojrzenie i wtedy zobaczysz więcej błędów. Tylko o ile nie potrzebujesz tej główki do jakiegoś grubszego projektu to ja bym nie wracał tylko w tym czasie dłubał coś nowego. Inne refki, nowe podejście, nowe problemy. Rób nowy sculpt.

No i sculptuj z kulki albo dynamesha na niskiej rozdziałce, najlepsze do nauki. Byle nie basemesh z konkretną topologią. Zawsze ogranicza i wpływa na prace ze sculptem.