Jump to content

Poważny problem z kartami GTX pod maxem


Recommended Posts

Od dłuższego czasu borykam się z następującym problemem:

Od kiedy tylko zmieniłem w komputerze kartę na GTX 285,

zaczęło mi się wieszać 3d studio max - zawiecha totalna, trzeba zresetować kompa. Dodatkowo uszkadza to ostatni zapisany w maxie plik, więc sejwy muszę robić średnio co minutę.

Taka zawieszka występuje czasem po kilku minutach pracy, innym razem po kilku godzinach.

 

Dokładnie tą samą sytuacje miałem na innym kompie w robocie, gdy zmieniłem kartę na GTX 260. Zawieszało się dokładnie w ten sam sposób co w domu, szybkie mignięcie ekranu na czarno i nagle komp zamiera ( Problem w robocie minął dopiero po zmianie karty na 470)

 

Problemem nie jest przegrzewanie się karty - (40 st idle, 60 stres).

Komp wiesza się TYLKO i wyłącznie pod maxem podczas zwykłej pracy w viewporcie:(

Męczyłem tę kartę kilka dni non stop renderingiem GPU oraz grami i wszelkimi innymi sposobami i wszystko działało jak należy.

Testowałem wersje maxa 9, 2008 i 2009, wszędzie jest to samo :(

Instalowałem sterowniki z płytki jak i najnowsze ze strony nvidii.

 

Prawdopodobnie zostaje mi tylko reinstal systemu ale i tak nie wiem czy to pomoże. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym ???

Link to post
Share on other sites

Też miałem ten problem. Ale tylko pod 7. W innych systemach było ok. To jakiś problem ze sterami, pewnie kiedyś to naprawią. Kupiłem model, który wiedziałem że działa bez problemu i wszystko jest ok.

Link to post
Share on other sites

Witam miałem podobnie z radeonem hd5850 i problemem okazał się zasilacz, kupiłem Corsair 850W i od tego czasu sprzęt się ani razu nie zawiesił, jak masz możliwość to sprawdź z jakimś mocnym zasilaczem (od 600W w górę), bo GTX285 pobiera ok 320W (http://pclab.pl/art35006-18.html)w stresie, wliczając w to procka dyski ect. to minimum 600W i to najlepiej na jakimś firmowym zasilaczu.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Norap - Nie zupełnie masz rację. Cały zestaw z GTX285 pobiera 285 Watt.

Ja mam Quadro FX4500 (110 Watt max) + GTX470 (215 Watt) + Core i7 @3,2 Ghz +6gb Ram + dyski, teledyski itp.... na zasilaczu Chiefteca 650 Watt.... Bez problemu z wydajnością zasilacza.

A pod Maxem i tak się wiesza jeśli GTX pracuje jako główna karta. Sam bym chciał znać rozwiązanie

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam kartę Zotac GTX 285 i na początku użytkowania można powiedzieć, że był dramat. Kilka razy dziennie wywalało mi Maxa i Photoshopa. Z czasem zacząłem odczuwać większą poprawę stabilności w miarę instalowania coraz nowszych sterowników do karty. Obecnie karta pracuje poprawnie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam gtx 260, 3ds max po dłuzszej pracy sie zawieszal (wersja 2009) na systemie Windows XP x64. Zainstalowane nowe sterowniki rozwiązały problem. Więc zgadzam sie z wypowiedziami niektórych - aktualizacja driverów.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś taki motyw, że wszystko mi działało elegancko z jednym felerem - połowa zakupionych gier mi się nie odpalała (druga połowa działała normalnie). Oczywiście to nie była kwestia sterowników, więc komp poszedł na diagnozę. Niestety nic nie znaleziono o_O

Wybrnąłem z tego w prosty sposób - z bratem zamieniliśmy się kartami graficznymi, i teraz i u niego i u mnie cacy wszystko chodzi...

norap - mój kolega też miał problem z zasilaczem, tylko że tym problemem nie była jego moc, ale po prostu to, że źle działał... Zasilacz poszedł na gwarancję, i na nowym identycznym działało już OK...

Ale ta elektronika pogięta jest... ;)

Link to post
Share on other sites

Ja zmieniłem GTX 260 na moją starą ATI 4850 i problem zniknął w maxie. Szkoda tylko, że ATI jest wolniejsza ale przynajmniej nie mam skoków w viewporcie przy każdej próbie przesunięcia i rotacji. Raz zaufałem tej firmie i od razu się przejechałem.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy