Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich

Wrzucam kilka swoich prac licząc na porządną krytykę, sama jedna niewiele już zdziałam.

attachment.php?attachmentid=74711&stc=1&d=1285188994

3 - z biurka, w poszukiwaniu kolorów, z tym mam duży problem. Może poleci ktoś jakąś przydatną literaturę?

attachment.php?attachmentid=74710&stc=1&d=1285188955martwa_bak.jpg

kilka szkiców:

szkicownik_konie.jpg

szkicownik_man.jpg

attachment.php?attachmentid=73755&stc=1&d=1281704272

Edited by MGscape
aktualizacja linków

Witam!

Walka z anatomią:

amazonki.jpg

nogi.jpgnogi.jpg

Edited by MGscape
aktualizacja linków

Bardzo fajne prace, widac ze masz juz spore doswiadczenie w tej dziedzinie.

Ale musze troche pomarudzic, kompozycja na ostatnim obrazku z koniem i 2 Jolami Rutowicz ( dobra przasadzilem ;) ) ma za ciasna kompozycje, dodaj przestzreni i bedzie o niebo lepiej. No i kolory ogolnie jakies strasznie blade, ogladalas prace na innycvh monitorach? Moze twoj ma jakas wade, a moze jest to laptop?

Kurcze, faktycznie.. Moja wina, praca z Jolami Rutowicz po zmniejszeniu wygląda fatalnie, moje gapiostwo :0)

amazonki.jpg

Hmm icecold, martwisz mnie, niedawno kalibrowałam monitor :/ Sprawdzę kolor przy okazji na innym monitorze.

Męczenia tabletu ciąg dalszy... Szkic.

atak3.jpg

atak2.jpg

Jeszcze takie stare cuś, akwarela.

jasmalgosia.jpg

jasmalgosia.jpg

Edited by MGscape
aktualiacja linków

Rysunek popełniony wczorajszego wieczora na dobranoc.

Po załadowaniu ostrość poszła się paść, dlaczego?

mgscape.jpg

I jeszcze jeden, teraz widzę, że oczko nieco uciekło :/

attachment.php?attachmentid=74697&stc=1&d=1285166922

Edited by MGscape

Kolejna porcja, szkice oczu:

oczka109.jpgoczka109.jpg

Widok z okna:

widok111.jpgwidok111.jpg

Rysunek z dzisiejszego wieczora, szop raczył się wypierniczyć na tym etapie,

zachował się tylko printscreen :E

hmhorses2.jpghmkopia.jpg

Edited by MGscape

Miało być na bitwę ale rozpędziłam się za mocno i przekroczyłam czas o 2h.

krajobraz44.jpg

krajobraz55.jpg

krajobraz55.jpg

Edited by MGscape

A się odezwę, a co ;)

Masz straszne zmienne te prace. Od dwóch ostatnich świetnych (obie kolorystyki fajne, dają zupełnie inna atmosferę, do widoku z okna, który jako rysunek jest średni. Fajnie narysowałaś to drzewo, jego korę, ale za bardzo w detal poszłaś, przez co nie wiadomo na czym się skupić, plany też nie są zróżnicowane. Dobrze by było zrobić krzaki za drzewem jaśniejsze niż samo drzewo, a gałęzie przed drzewem ciemniejsze. Wypróbuj takie coś :)

Jak walczysz z anatomią to nie skupiaj się na światłocieniu za bardzo, lepiej na samej konstrukcji i zaznaczaniu mięśni, a jeszcze lepiej jakbyś miała modela :P

Zachowałaś jakąś chronologie w dodawaniu tych prac? Bo np ten: http://mgscape.com/files/3dmax/mgscape.jpg jest całkiem spoko (może rozjaśnić lekko te drzewa w tle- pesrepktywe powietrzną dać), a już ten http://mgscape.com/files/3dmax/atak2.jpg tak trochę nie za bardzo (chociaż to szkic). Świetny jest szkic tych dwóch amazonek (?), końskie zadki i głowy też fajne :)

No. To tyle ode mnie. Sama nie jestem mistrzynią w rysowaniu, więc się już nie wymądrzam :D Poproszę o więcej prac :)

Dzięki wielkie za odzew! Jestem w zasadzie samoukiem i każda opinia czy też rada ma dla mnie ogromne znaczenie.

Rysunek z drzewem i krzakami faktycznie płasko wyszedł, teraz widzę to przerażająco wyraźnie :)

Cóż, pozostało mi tylko wziąć tę garść porad i spróbować jeszcze raz. Tak na marginesie, rysowanie krzaków i innych patyków to świetne ćwiczenie na cierpliwość, a tej zdecydowanie mi brakuje.

Z modelem będzie ciężko :) Posiłkuję się głównie zdjęciami.

Chronologia dodawanych prac zachowana, po prostu przy niektórych pracach spędziłam mniej czasu (znudziły mnie, przerosły?) Może zrobiłam błąd umieszczając prace których nie dokończyłam. Trudno, idziemy dalej.

Edited by MGscape

Chronologicznie mówisz hm... pewnie z czasem poziom się wyrówna :) A i wrzucaj niewykańczane prace, łatwiej nie raz coś zasugerować na nich i nie taki żal przemalowywać wszystko :) Wracając do tej pracy 'atak', już na etapie szkicu spróbuj rozróżnić plany i złapać walor i zaakcentować to co ma przykuwać uwagę. Łatwiej potem będzie Ci z kolorami.

Myślę, że mi się podoba druga wersja pejzażyku - widać więcej ręcznej roboty w porównaniu do pierwszej opcji, gdzie chyba zwykłym gradientem chciałaś zmienić kolory na cieplejsze - łatwa technika użyta na jak najbardziej ręcznie wykonanym obrazie trochę mnie zniechęca. Poza tym, w drugiej pracy świetnie przedstawiłaś przestrzeń i chłód miejsca. Z sugerowanych poprawek podałbym w sumie tylko jedną - może warto nieco zdefiniować przestrzeń między drzewami na drugim planie po prawej stronie? Widzę jakąś bardzo mocną mgłę, ale mam też wrażenie jakby te drzewa zostały naklejone.

Odkurzam zaniedbaną teczkę, przysiadłam po dłuższej przerwie do tabletu i mocno się zdziwiłam, zanik mięśni czy jak? Musze troszkę rączkę rozruszać bo całkiem zapomnę jak się ołówki trzyma.

szybkie szkice dla przypomnienia sobie co to tablet:

szkic3.jpg

martwa.jpg

szkic.jpg

I coś bardziej wysiedzianego, jakieś 4h dłubania wieczorami.

image120.jpgimage120.jpg

Edited by MGscape
aktualizacja/niedziałające linki

Wrzucam kilka prac jakie wykonałam na TSP

niespodzianka.jpg

henry6.jpg

No i kolejny szkic:

chlopek.jpgchlopek.jpg

Pozdrawiam!

Edited by MGscape

Świetne kolory, świetne prace... Ta z konikami, którą "popełniłaś na dobranoc" mi się bardzo podoba, te dwie nowe też super - z głowy robione?

Ale jestem talent, nie zauważyłem drugiej strony tematu. ;p

Bardzo kolorowo i roznorodnie sie dzieje w tej teczce! Dobór kolorów bardzo dobry, taki pastelowy, ale to sobie jeszcze spokojnie wyrobisz bo przychodzi ci naturalnie. Troche bardziej kuleje przestrzennosc form i konsekwencja oswietlenia w tym dobor waloru dla swiatla i dla cienia. W momencie kiedy obierasz sobie pewne zrodlo swiatla czy to z wyobrazni, czy z refki, to warto miec na uwadze ze swiatlo _rzezbi_ forme, a nie przypadkowo przeplywa po obiektach. Nie zawsze ci sie tak dzieje, ale czasami masz swiatlo odbite rownie mocne i o podobnej konsystencji jak glowne zrodlo swiatla, co strasznie splaszcza prace. Polecam zabawe na prostych brylach i zdobycie dwoch ksiazek James Gurneya, ktore powinien miec kazdy: http://www.amazon.com/Imaginative-Realism-Paint-Doesnt-Exist/dp/0740785508/ref=ntt_at_ep_dpt_2 oraz http://www.amazon.com/Color-Light-Guide-Realist-Painter/dp/0740797719/ref=ntt_at_ep_dpt_1 . Generalnie lapiesz proporcje i kadry bardzo sprawnie, wiec beda z ciebie ludzie:)

według mnie Imaginative Realism to nie wypał zawiodłem sie bardzo. Za to color and light również polecam :)

Dzięki wielkie artozi za konstruktywną krytykę. Każda dobra rada na wagę złota. Zdaję sobie sprawę z własnych braków, mam duże problemy z kolorem, bryłą, perspektywą, przestrzenią. Próbując coś wysmarować raczej zgaduję niż wiem i NIENAWIDZĘ momentów kiedy cos mi w pracy nie leży i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Pokombinuję jak radzisz, może coś się w główce rozjaśni.

Rozejrzę się za polecaną przez Was książką. Dzięki za pomoc!

Witam ponownie.

Wrzucam ostatnią pracę, próba opanowania waloru.

glowa.jpg

Druga, 40-sto minutowy speed na TSP.

jesien3.jpg

Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam.

Na pierwszym nie uczyłeś się waloru tylko formy, mając tylko jeden materiał trudno mówić o nauce waloru :)

Jeśli chodzi o drugi, to bardzo fajny, szczególnie drzewa, wybrałeś fajne barwy mają całkiem dobry walor, choć może odrobinę za wysoki, mają też fajną masę i formę.

Ściółce nadał bym drobniejsza teksturę, aktualna słabo imituje liście, wzór jest za duży, wygląda na wielkie płaty, a liście powinny być drobne.

Jeleń, fajna masa, ale podcieniowany od tak bez głębszego namysłu, już lepiej by wyglądał jako czysta plama. Jeśli chodzi o trzeci plan to bardzo nie trafiony walor, całe "tło", drzewa liście ziemia, ma ten sam walor, identyczny, totalnie płaskie, atmosfera ujednolica saturacje i walor, razem z odległością, rozjaśnia również walor. Brakuje poziomowania atmosfery.