Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@groch - dzięki bardzo :) Ostatnio więcej robię w low-key oświetleniu - jakoś lepiej się sprawdza. No, ale martwa nie ucieknie :D

Odpalam swojego artbloga: http://artfus.blogspot.com/ Wymiana linków mile widziana :D I jak macie jakieś sugestie odnośnie layoutu (jakby coś było nieczytelne etc.) - mówcie.

Edited by WojtekFus
Odpalam swojego artbloga: http://wojtekfus.blogspot.com/ Wymiana linków mile widziana :D I jak macie jakieś sugestie odnośnie layoutu (jakby coś było nieczytelne etc.) - mówcie.

Jak dla mnie wszystko nadzwyczaj czytelne, możliwe że ramka może być aż za ostra, ale niekoniecznie. ;) Chętnie się wymienię linkami, wrzuciłem Cię już na swojego 'artbloga'. ;0

Jak dla mnie wszystko nadzwyczaj czytelne, możliwe że ramka może być aż za ostra, ale niekoniecznie. ;) Chętnie się wymienię linkami, wrzuciłem Cię już na swojego 'artbloga'. ;0

O, cieszę się :) Link zarzuciłem.

No i gitara! Fajne światełko na cytrynie i troszkę tekstury. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić, to "miękkość" całej pracy. Myślę, że wyglądałoby super, gdyby jeszcze zdetalizować gdzieniedzie. Ogólnie bardzo fajnie. :)

Super wykonanie, gdybyś wyostrzył lekko rejony światła, wyglądało by nawet lepiej.

PS

Deja vu?

PS

Radze też nie używać tylu smug pędzla, tylko dawać bardziej jednolite plamy, ktoś z kiepskim monitorem TN zobaczy brzydkie artefakty.

hmm no wiesz co to gradient to czaje ale nie wiem po co ten smug pędzel i jak się go stosuje

Haha. :D Wydaje mi się, że n-pigeonowi chodziło bardziej o smugi pędzla (smugi, które powstają w wyniku danego pędzla), a nie "smug pędzel". ;)

Edit: widzę, że już sam n-pigeon mnie wyprzedził. :)

O kurka, nie spodziewałem się takiej reakcji :D

@groch - Dzięki serdeczne! Trzeba się wspierać w trzaskaniu martwych! :D

@Pasiterek - E tam. Nie poddawaj się. Praktyka, praktyka, praktyka.

@Kalberos - Racja! Polecam, jako sprawdzenie siebie.

@n-pigeon - Yes Sir, ostrzej w rejonach światła. Będę pamiętał przy następnej :) Dzięki za, jak zawsze, konstruktywną krytykę.

@Rotcore - Kompozycja to coś co wciąż czeka w kolejce. Następną martwą postaram się zrobić ciekawszą :) Dzięki za komentarz.

@Swiezy - Dzięki za odwiedziny :)

Jeżeli chodzi o smugi, to dodałem je po skończeniu obrazka - Mixer Brush Toolem, widocznie za mocno pojechałem :)

Wnioski do następnej martwej:

- więcej ostrości na świetle - edge control

- mniej zabawy z mixer brush toolem

- kompozycja

Teraz z innej beczki. Podglądając livestreama Coyote'a postanowiłem sam czegoś takiego spróbować. Przez moment zastawiałem się po co mi coś takiego, ale stwierdziłem, że po prostu pomaluję/porysuję i zobaczę co z tego wyjdzie.

I cholera muszę to polecić wszystkim, którzy maja problem z płynnością ćwiczeń - co mam na myśli - dotychczas podczas rysowania/malowania na komputerze robiłem sobie przerwy na tak zwane fejsbuki i inne zjadacze czasu, jednym słowem massive refresh. Po takim czymś czułem się całkowicie rozproszony i cały proces skupiania się na procesie rysowania musiałem zaczynać od początku. Co jest świetne w livestreamie - nie zrobisz przerwy bo się nagrywa, do tego jesteś całkowicie skupiony na malowaniu, chcesz żeby wyszło dobrze i co najważniejsze, musisz skończyć. W pewnym momencie 'muszę' zamieniło się na 'chcę'.

Tak więc mój kanał na livestreamie potraktujcie jako rachunek sumienia i bicz, który będzie mnie powstrzymywał od nieproduktywnych działań :D Wiem, że to może wyglądać na leczeniu objawu, a nie przyczyny, ale portale społecznościowe i inne rozpraszacze to chyba cecha charakterystyczna medium jakim jest komputer. A jeżeli w jakiś sposób mogę to wykluczyć - czemu nie.

O i do tego znalazłem dziś świetny artykuł na temat skupienia podczas malowania - tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że na kompie dotychczas pracowałem nieproduktywnie - http://artandinfluence.blogspot.com/2011/12/focus.html Szczerze polecam :)

Trochę się rozpisałem, więc może przejdę do rzeczy - w tym momencie startuje z drugą serią ćwiczeń gesture, jak ktoś zainteresowany i ma jakieś muzyczne sugestie, zapraszam :D

fajny artykuł leci okejka :)

odepnij neta, refki masz na kompie, kartka i ołówek i jazda. Schodzi ci 10 minut na narysowanie pozy którą można narysować 2/4minuty, a tylko dlatego rysujesz ją 10 bo robisz to na kompie i starasz się zrobić super ładne linie. Takie ćwiczenia wydaje mi sie że są dla ciebie dla twoich rozkmin i tak dalej. Wydaje mi się że juz jesteś na takim poziomie że łapiesz większe proporcje.