Jump to content
WojtekFus

Teczka 2D - Wojtek Fus

Recommended Posts

Ostatni stream dobry, zresztą jak zwykle :P

Żałuję, że mnie po kolokwiach wcięło i nie miałem szans dokończyć lutowego czelendża z Twojej grupy na FB... Praktycznie cały luty i początek marca zleciał mi na bieganiu do dziekanatu i szwędaniu się po uczelni, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzięki temu załapałem się na koło naukowe pełne pasjonatów tworzących giery (bo postęp to nie tylko maxowanie skilla xD ). Jak znajdę czas, to wrzucę co nieco z pracek powstałych na jego potrzeby.

Strasznie inspirujący do działania człowiek z Ciebie Wojtku :D

Powodzenia w dalszych zmaganiach :)

Dzięki za tego Maćkowego PDF. Prawdę mówiąc gdyby zebrać wiedzę z kilku wątków na tym forum to można by książkę napisać pt "Jak zostać/zostałem wymiataczem"

No i subcio, ja bym tylko lekko rozjaśnił jungle, żeby postać wyciągnąć bardziej do widza, coś jak tutaj CLICK

Mi się podoba u Macka że potrafi właśnie tak wyciągać te ważne element do przodu. Z resztą jak sobie obczaisz jego rangera w b&w to będziesz widział. Dzięki za notki, że też ci się chciało :)

zdrówko!

Ze słowami takimi jak mistrzostwo czekałem właśnie do takiej chwili, opłacało się :) P.S Obawiam się że EC nie ograniczy się do nadgarstków

Świeeetne, podziwiam od wczoraj! I dopiero teraz zauważyłem że są tam zasugerowane stopy - wydaje mi się że zanim wrzuciłbyś taką pracę do portfolio, warto by je było schować, tak samo miednicę, bo sądząc po rozmiarze głowy i rąk, ta pani stoi w wodzie przynajmniej do połowy łydki. Inna sprawa, że tekstury i kapitalna malarskość skutecznie odwracają uwagę od proporcji. Jak jeszcze przeczytałem że zrobiłeś to w 3h, to w ogóle poczułem się mały :)) Generalnie wszystkie ostatnie obrazki wymiatają, ale za dużo tego robisz żeby każdy oddzielnie komentować ;)

Regularnie klikam uparcie 5*, ale tu działa chyba jakaś siatka sabotażystów :d Nawet jeśli ktoś się nie jara pracami, to warto docenić ile się w tej teczce dzieje pod względem merytorycznym

Jedyna moja rada jest taka: pamiętaj, że jeśli kiedyś będziesz robił ilustrację na podstawie któregoś z kostiumów Roba Goodwina, to powinieneś dołączyć linka do oryginału.

Edited by Urbanboogie
ajajaj, straszną literówkę zrobiłem w marcu, musiałem poprawić

@resh - Dzięki wielkie za feedback! Na Twoim overze wygląda to zdecydowanie lepiej - jest więcej oddechu. Haha, pewnie, że mi się chciało. Takie źródło wiedzy leży sobie gdzieś zakopane między teczkami i tylko czeka, żeby je podnieść :) Tylko nie każdemu chce się schylać.

@Bombadil - Ja to malowałem z nadgarstkami w gipsie po wizycie EC. Widać, połamanie nic nie daje :D

@Urbanboogie - Dzięki wielkie! to chyba kwestia zmniejszenia i przestawienia lekko głowy. Motywujesz takimi słowami! Dzięki jeszcze raz za odwiedziny :)

Haha i te gwiazdki to ostatnia rzecz, o którą się teraz martwie :D Jedno wiem, na 5 nie zasłużyłem. 4 to i tak super wyróżnienie :D

Dzisiaj spróbuję dalej wyeksplorować tę technikę. Muszę bardziej ogarnąć clone brusha, bo jeszcze nie za bardzo wiem kiedy go użyć.

Dawno nic tu nie pisałam, więc się streszczę: kapitalne rzeczy wyczyniasz! Gorąco ci kibicuję w dalszej pracy.

Gigantyczny plus za zebranie komentarzy Cpt. Obviousa w jedno miejse :D

To chyba kwestia zmniejszenia i przestawienia lekko głowy.

Głowy jak głowy, ale ręce i dłonie jak u king-konga:) Dopóki człowiek nie zauważy piersi i stóp to szata jak najbardziej zgrywa się z rękami. Ale jak już człowiek to zauważy to proporcje nie do końca pasują. A szkoda, bo praca ma fajny klimat.

Dzięki karola! Chasidel - Za jakiś czas spróbuję wrócić do tej pracki. Na pewno będę pamiętał o tych uwagach :)

A tutaj taki mały look back.

wyb9hJE.jpg

Kolory bardziej do mnie przemawiają w starej pracy, ale użycie pędzli i kompozycja są lepsze w nowej odsłonie. hehe, może też kiedyś pokuszę się o ilustrację w stylu Cpt. Obviousa, tylko przestudiuję co zebrałeś w pdf.

Wojtek, "smoczo" że tak to ujmę, tzn. bardzo pozytywnie, tylko jak dla mnie ten czerwony pan aż krzyczy, aby odsłonić więcej cielska schowanego za tym skrzydłem :)

Widzę że filmik Capitana się przyjął ;)

wyszło rewelacyjnie

Mozna przyjac, ze eksperyment zakonczony powodzeniem :D

Strasznie fajne kolorki :)

Mozna wiedziec ile Ci to czasu pochlonelo?

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :) A tutaj dwa ostatnie mazy przed wylotem a dłuższy czas.

Pierwszy z refki, drugi z wyobraźni.

4IRKNdk.jpg

bshprWE.jpg

Dobre bardzo... trzymaj się tam, i pamiętaj - omijaj Compton!

Dwugodzinny portret już z Californii.

Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się, że szkoła, ludzie i ogólna atmosfera będą tak fenomenalne. Rysunek niżej, z klasy z Lucasem Graciano. Jeszcze nie umiem trzymać tego węgla dobrze w rękach D:

GUXcjZn.jpg

na fejsiku... po zagramanicznemy się hultaj rozpisał...:] Wojtek ale przywieziesz jakieś suweniry :D ???