Jump to content

Animacja: 'nstaCharge

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witamy na forum. Całkiem niezły start na forum. Film krótki i przyjemny.

Widzę, że pochodzi jeszcze z 2009 roku. Nigdzie go nie widziałem wcześniej.

Fajnie, że go tutaj wrzuciłeś również.

Dla mnie bomba! Widzę, że praktycznie sam wszystko składałeś, ile to robiłeś?może jakiś making w formie krótkiego opisu?:)

Dwiękowo też świetnie, rzadko się zdarza, żeby w takich lokalnych produkcjach stał na takim poziomie, należą się słowa uznania, gratuluję!

Dzięki ApaczoS + slawomir! :)

Tak, ten film to w 95% praca jednej osoby. Z resztą pomogła mi Min, moja partnerka. Od pomysłu do końca produkcji zajął mi mniej więcej 3 lata. W tym samym czasie pracowałem jako artysta w firmach Digital Kitchen i Sony Imageworks tak więc siedziałem nad nim głownie w czasie weekendów.

Bardzo chętnie napisze więcej i dodam trochę ilustracji do tego wątku w ciągu najbliższych kilku dni. Załączyłem dwie które miałem pod ręką.

pzdr

- i

ola-f >

Looney Tunes, mówisz? Też lubie ale osobiście na zawsze pozostanę fanem Bolka i Lolka + Reksia :)

Z całą sceną pracowałem rzadko. Przy animacji, na ekranie miałem najczęściej jedną postać w wersji bardzo podstawowej. Większość filmu powstała na małym laptopie także na wiele nie mogłem sobie pozwolić. Z resztą jest to lepsze podejście bez względu na sprzęt. Szybciej się pracuje. Z całą sceną pracowałem tylko przy ustawianiu świateł i testowaniu renderingu.

Scenariusz jakby wycięty z czegoś większego. Trochę brak puenty. Mogło by być fajne jako seria takich krótkich filmików. 3 lata to szmat czasu. Ten kabel tego faceta to chyba jest w innej rozdzielczości renderowany i przeskalowany. Czyżby doróbka po czasie? Lubię zupę pomidorową.

dac77 >

Ta, 3 lata to rzeczywiście kupa czasu... w odpowiedzi na krytykę fabuły -- w pełni się zgadzam -- gdybym wiedział że mi zajmie tyle czasu to poświęciłbym jej dużo więcej czasu tym bardziej że osobiście najchętniej oglądam filmy dość ciężkie. Nie mniej film jako taki miał w założeniu jedynie przez chwilę rozweselić.

tjviking >

Imageworks to olbrzymia firma a w Stanach niemal zawsze oznacza to spore ograniczenie jeśli chodzi o indywidualny wkład artystyczny -- główny powód dla którego ten typ pracy porzuciłem. Pracowałem tam jako Animator postaci przy dwóch filmach -- Pulpeciki i inne zjawiska pogodowe + Koty i Psy 2.

Imageworks to olbrzymia firma a w Stanach niemal zawsze oznacza to spore ograniczenie jeśli chodzi o indywidualny wkład artystyczny -- główny powód dla którego ten typ pracy porzuciłem. Pracowałem tam jako Animator postaci przy dwóch filmach -- Pulpeciki i inne zjawiska pogodowe + Koty i Psy 2.

no ja wiem jak to wyglada, ale w co konkretnie wlozyles swoj wklad artystyczny w tych filmach?

no ja wiem jak to wyglada, ale w co konkretnie wlozyles swoj wklad artystyczny w tych filmach?

Tylko i wyłacznie w animację postaci. Składankę naszych najlepszych kawałków z Pulpecików możesz obejrzeć tu: http://www.ikaria.tv/portfolio/cloudy.html (Połowa jest moja, połowa Min). Kawałki z Cats & Dogs dopiero co dostaliśmy także nie miałem ich jeszcze czasu umięścić na stronie. Animowało się fajnie ale film fatalny ;)

Tylko i wyłacznie w animację postaci. Składankę naszych najlepszych kawałków z Pulpecików możesz obejrzeć tu: http://www.ikaria.tv/portfolio/cloudy.html (Połowa jest moja, połowa Min). Kawałki z Cats & Dogs dopiero co dostaliśmy także nie miałem ich jeszcze czasu umięścić na stronie. Animowało się fajnie ale film fatalny ;)

Tam widac kilkadziesiat postaci, rozumiem ze ty zanimowales polowe a polowe Min. Prosze badz bardziej precyzyjny.

Tam widac kilkadziesiat postaci, rozumiem ze ty zanimowales polowe a polowe Min. Prosze badz bardziej precyzyjny.

Wątpię czy jest dokładnie po połowie -- kawałki Min są fajniejsze, moich jest trochę więcej. Animowaliśmy dokładnie wszystkie postacie oprócz policjanta w 3-cim ujęciu.

Osobiście animowałem wszystkie postaci w ujęciach: 2,9,10,11,12,14,15,16.

Wszystkie poza policjantem w: 3

Połowę drugo-planowych w: 7

Aby jeszcze bardziej sprecyzować, fragmenty animacji tłumów często pochodzą z tak zwanej biblioteki czyli składu animacji ogólnych na który zrzucają się wszyscy animatorzy. Fragmenty te najczęsciej są później 'przerabiane' na potrzeby danej sceny/ujęcia co zazwyczaj znaczy że 75% pracy i tak musisz włożyć sam ;)

Moja ulubiona scena to ta z małpką z kablem w gębie :)

Edited by Ikaria
To nie była krytyka - nie napisałem, że to źle z tym scenariuszem. Takie stwierdzenie faktów. Można by powiedzieć analiza.

Napisałem 'krytyka' w sensie konstruktywnym :)

A propos -- zapomniałem odpowiedzieć na to co zauważyłeś patrząc na kabel.

To rzeczywiście jeden z kilku elementów których nie zdążyłem dopracować. Problem pojawił się przy składzie i nie zdążyłem go poprawić przed pierwszym festiwalem, później tak zostało. Bierze się on z konieczności użycia filtrów do poprawki efektu 'depth of field' przy pracy z warstwami renderingów w After Effects.

ja sie nie czepiam, ciesze sie ze "nasi" pracuja przy takich fajnych projektach, tylko wiadomo jak przy pracy zbiorowej kazdy jest odpowiedzialny za swoj kawalek podlogi :D

warto wiedziec za ktory dokladnie