Jump to content
Leru

Modelowanie na zywo.

Recommended Posts

Ceny są wysokie. 6-7 złotych za kostkę. Kolorowe Fimo kosztuje 2 razy więcej niż zwykła modelina w sklepie. Nie mniej trudno porównać je jakością, w fimo modeluje się wyśmienicie (jakość podobna do super sculpey), możliwość wielokrotnego wypiekania (ja jedną rzecz wypiekałem 15 razy dodając kolejne elementy) no i trwałość po wypieczeniu jest wyśmienita, niemal jak plastik.

Oczywiście można protestować inne, tańsze modeliny, ja testowałem wiele i fimo wygrywa.

masz repa za wałeczek z kubusiem
:D:D:D
  • Like 1

no i za te formy do modeliny mnie rozwaliły. Szczerze mowiac, chce cos zmodelowac, zrobic twarde i zarazem trwale a potem pokryc to jakims lakierem ochronnym ;] bylby lakier do paznokci, a i jeszcze, to bym pomalowal farbą, to jaką farbę polecacie do takich modeli? ;)

A jest coś troszkę gorszego od fimo? Byłoby taniej, ale nie potrzebuje przesadnie ultra trwałości :)

Jak byłem młodszy, to pamiętam, że był taki patent na utwardzenie zwykłej plasteliny - po prostu wrzucało się ją do gotującej wody:). Nie jestem tylko pewien czy to napewno dotyczyło plasteliny, czy modeliny.

Farby raczej nie na bazie rozpuszczalników. Sam nie malowałem swoich wytworów ale obstawiam że kombo [farbki akrylowe -> matowy lakier] będzie całkiem okej i cenowo niedrogo. Mowę o zwykłych farbach a nie modelarskich, wiele się nie różnią a cenowo rozpiętość kosmiczna. ;)

Nie wiem która tania modelina będzie dobra, szukaj takich które wypala się w piekarniku.

po prostu wrzucało się ją do gotującej wody

Niezły patent... plastelina rozpuściłaby się w moment. ;) Chyba jednak o modelinę chodziło.

Zdecydowanie modelina Lukas, można utwardzać w wodzie, ale wówczas traci kolor troche, tak szarzeje.

Z plasteliny by Ci budyń wyszedł z gorącą wodą.

minus fimo to bardzo duza wrazliwosc na dotyk, no i to ze pod wplwem ciepla robi sie miekka i podczas wypiekania, czasem moze sie zdeformowac, aczkolwiek jest dobra na baze, a potem SS, bo jest drozszy! polecam fimo kupic w wiekszej kostce, wychodzi taniej ale jednorazowo trzeba wiecej wydac:(

Bruneq- Ja nigdy nie miałem takich problemów albo skala zjawiska mi nie przeszkadzała. ;) Próbowałeś odsączać plastyfikator? Wystarczy placek modeliny rozwałkować na grubej kartce papieru, poczekać kilka minut, odkleić i wyrobić. Oleisty plastyfikator zostaje na kartce. Wtedy trochę zmniejsza się plastyczność masy czyli nie powinno być problemów z ciepłem od rąk i odkształcaniem w piekarniku.

Ogólnie powinno działać z każdą modeliną.

A co powiecie na gline samoutwardzajaca sie i yy potem jak stwardnieje po modelowaniu i kupilem herlitz farben in tuben (Tempera) no i nie wiem, czy bedzie ok czy wyjdzie shit. Po prostu mamy cholerny hipermarket, sporo artykulow zniklo z polek w realu ,- i nie było co wybrać!

Temprera to za długo nie pożyje na tym, lepiej dowolną akrylową. Dobrze by było jakiś podkład zrobić - albo biały akryl, albo fajny jest podkład w sprayu do malowania figurek z systemów bitewnych (warhammer itp.).

Dokładnie, właśnie ja akryli szukałem, i to ich znaleźć nie mogłem, zapomnialem o tym napisać w poprzednim poście.. Cholera.

Możecie polecić jakieś anglojęzyczne forum poświęcone rzeźbieniu figurek?