Skocz do zawartości

Wiz: Budynek urzędowy w Lublinie


le_chu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

siedzę nad tymi prackami już od dłuższego czasu i postanowiłem wreszcie skończyć bo już nie miałem więcej weny :) Są to wizualizacje do mojej pracy dyplomowej, koncepcja centrum konferencyjnego i budynku urzędowego umiejscowione w centrum Lublina.

 

Cóż mogę powiedzieć, w sumie z efektu jestem zadowolony, chociaż nie obraziłbym się gdyby kilka rzeczy wypadło lepiej, obrazki miejscami mogą szumieć ale to raczej wina softu który nadal jest w fazie bety, bo renderowałem w Octane. Bryła wstępna wykonana w ArchiCadzie, reszta zrobiona w Blenderze no i spora dawka Photoshopa.

 

Miłego oglądania :)

 

(Polecam ściągnąć i z dysku wyświetlić w normalnej rozdziałce bo Imageshack coś psuje od jakiegoś czasu z wyświetlaniem, oraz odświeżyć stronę jeśli nie widać wszystkich prac)

 

01p.th.jpg02p.th.jpg03p.th.jpg04p.th.jpg05pn.th.jpg06p.th.jpg34688799.th.jpg

Edytowane przez le_chu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

FF - dzięki

 

Nebula - dzięki, btw projekt z jednej strony doklejony jest do jednego z budynków, pod który robiliście animację :) (rupens czy coś takiego o ile się nie mylę)

 

olaf - dzięki, 4 pierwsze obrazki renderowane na GTX 280, na starszej wersji Octane która szumiała (rendery zostawiałem na noc), dwa ostatnie na nieco nowszej wersji i GTX 460 (ten z mesh lightem czyścił się chyba 5-6h). Karty miały po 1700 i 2000 mb pamięci, sceny od 5 do 7 mln trójkątów, w zależności od ujęcia, tekstur gdzieś ponad 20, 4k na 4k. Rozdzielczości wyjściowe to na ogół było coś rzędu 2800 na 1800 px.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak Rupes. Na "Twój" budynek był już konkurs rozpisany i rozstrzygnięty, Rupesa już budują a ten w niedługim czasie mają budować. Ładny temat. Scena zmieściła się w ramie karty graficznej ? Jak zachowuje się octane jeśli scena do pamięci karty nie wejdzie w całości ? Przerzuca ozostałe dane do ramu kompa czy render jest niemożliwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujęcia i rendery bardzo fajne i przyjemne :)

 

@Ola-f nie wiem czemu pytasz o kartę graficzną jak programy renderujące korzystają w największej mierze z procesora i pamięci ram a karta graficzna jest wykorzystywana jedynie do wyświetlania obrazu np. w viewportach miały powstać implementacje wykorzystujące GPU Karty graficznej do renderingu, ale o ile mi wiadomo na razie nic takiego nie ma miejsca chyba,że już coś z tym zrobili a nie słyszałem :) i to Procesor wszystko renderuje i generuje obraz a pamięć do przechowywania informacji o obrazie w czasie renderingu... jak się zapcha wtedy zaczyna wchodzić w grę wirtualna pamięć i zaczyna mulić bo wiadome jaki transfer ma pamięć a jaki dysk twardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo dobrego, fajne ujęcia, ciekawie przedstawione jednak ten szum troszkę przeszkadza w ogólnym odbiorze. Jeżeli octane renderenuje tak ziarno to może lepiej renderenowac w większej rozdzielczości i później po prostu zmniejszyć obrazki ? Ziarno będzie wtedy z pewnością mniejsze i mniej rażące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimat, oświetlenie świetne. lubię sobie takie rendery zapisywac na dysk, żeby później wzorować się na nich (oświetlenie, jakość, nie pomysł hehe :D) przy swojej przygodzie z renderingiem.

zastanawia mnie tylko, czemu szyby w budynkach niektóre wygladają jak lustra a niktóre jak plastik? nie spotkałem się jeszcze z takim czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ujęcia, podoba się;)

Dobra robota

 

Ode mnie taka prośba do osób wrzucających miniaturki z imageshack'a. Wklejajcie proszę też link bezpośredni do pliku (bez tagów img), bo szlag trafia jak się człowiek próbuje przełączyć na full resa z tych miniatur.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze, nie spodziewałem się tak pozytywnego odbioru.

 

hcpiter - ziarno jest jak pisałem, z powodu wczesnych jeszcze wersji Octane. W najnowszej która powinna na dniach się pojawić bardzo konkretnie usprawniono renderowanie szkła, ogólnie poprawiono wiele rzeczy więc teraz pewnie wyszłoby lepiej.

 

biglebowsky - z tym panem (i ogółem ludźmi wklejanymi do wizualek w poście) sam już nie wiem, w zależności od dnia raz wygląda to dobrze raz źle, przynajmniej w moim odbiorze. Starałem się jak mogłem by wyglądało naturalnie.

 

Stachu - elewacja miała się składać z kilku rodzajów szkła, mniej lub bardziej refleksyjnego, matowego itp. A że glossiness dodali do Octane dopiero niedawno, to nie udało mi się załapać (termin oddania pracy) i musiałem jakoś improwizować. Ogólnie wyszło może nie najgorzej, ale moje osobiste oczekiwania były trochę większe.

 

No i dziękuję modom za fronta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem na fronta to myślałem że zdjęcia jakieś... Wyśmienite wykorzystanie bardzo fajnego narzędzia. :)

 

bartekb89- LOL. Przespałeś jakieś 4 lata. W skrócie: Obecnie jest na rynku już 5 poważnych renderów działających tylko na kartach grafiki. Porównując CPU z GPU w tej samej półce cenowej GPU potrafi renderować 15-do 40 razy szybciej. Wszystko rozchodzi się o wielordzeniowość/wątkowść układów graficznych. Dodatkowo dodam że branża sukcesywnie dąży do zastąpienia znanego nam CPU procesorami przypominającymi architekturą GPU z bardzo silnymi zegarami.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Accelerated_Processing_Unit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizki świetne mają klimat. Nie przekonują mnie jednak jeżeli miałbym wybrać projekt do realizacji. Obiekt jest smutny, zaniedbany i raczej trochę odpycha niż zachęca do spotkań i załatwiania spraw urzędowych, które i tak się ciężko załatwia. Popisane ściany też nie oddają pozytywnego przekazu tylko dają przykład źle wychowanej młodzieży.

Jak dla mnie te wizki balansują na cienkiej linie i mogą źle wpłynąć na osoby oceniające.

Pozdrawiam

T.F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polka dot - aj tam miotełki mają klimat ;)

 

Filippo, bartoszw1982 - budynek nie powstanie, już coś tam się tworzy w jego miejscu :)

 

arch515 - dziękuję, podrzucam jeszcze takie typowo koncepcyjne renderki jakby ktoś chciał polookać może nie na sam projekt, ale tak ogólnie :)

 

con01.th.jpgcon04.th.jpgcon02.th.jpgcon05.th.jpgcon03.th.jpgcon07.th.jpgcon09.th.jpgcon08.th.jpgcon06.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artystycznie fajne choć trochę mnie ta pustka i brak życia niepokoi - trochę jakby ilustracja do "Kryzys w wynajmie biur". Choć ta wizualka z balustradami artystycznie super.

Tak się zastanawiam architektoniczno-przepisowo... czy wzdłuż wszystkich stropów jest pas szkła i ślusarki przeciwpożarowej czy może inaczej jest to wymyślone?

Pozdrawiam i powodzenia.

Edytowane przez Anomal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności